Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja elektryczna w rowerze z silnikiem spalinowym

kamil200687 05 Feb 2014 11:08 4116 7
IGE-XAO
    kamil200687
    Level 2  
    Witam w tamtym roku zamontowałem w rowerze silnik rowerowy spalinowy i chciałbym w nim założyć kierunkowskazy i światła. Wiem tylko ze instalacja jest 6V.
    W przednich lampach chce założyć żarówki H3-6V-25W. Posiadam kierunkowskazy rowerowe 3v na 2 baterie może z nich by się przydało do tego projektu. Silnik jest 70 Instalacja elektryczna w rowerze z silnikiem spalinowym
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    tomjed
    Level 28  
    A kolega wie coś więcej o mocy "prądnicy" tego "wynalazku", czy kolega tylko
    kamil200687 wrote:
    chce założyć
    ?
  • IGE-XAO
    kamil200687
    Level 2  
    Nic nie wiem o mocy tego silnika wiem że napięcie jest 6V. Teraz nie mogę go nawet odpalić bo jest za ślisko na drodze
    teskot
    Level 34  
    Witam,
    obawiam się, że skoro jest to silnik z góry przeznaczony do zainstalowania w rowerze to prądnica będzie miała 3 lub 5W. W dodatku jest to prądnica prądu zmiennego z jednym końcem uzwojenia połączonym z masą. Tak więc jeśli brak danych na temat tego silnika to proponuję zdjąć dekielek koła magnesowego i obejrzeć cewki-ile ich jest, jakim drutem nawijane. Może udałoby się wyciągnąć z tego coś więcej, ale nie przypuszczam żeby więcej niż 2-30W na wysokich obrotach.

pozdrawiam
    vodiczka
    Level 43  
    Podstawowe pytanie - czy z tej prądnicy jest wyjście do zasilania urządzeń zewnętrznych. Czy jest to "magneto" do zasilania tylko świecy zapłonowej czy współpracuje z akumulatorem 6V?

Jeżeli jest wyjście to możesz podłączyć żarówkę 6V 15-20W lub równolegle dwie żarówki 12V20W każda i zmierzyć napięcie na żarówce czy mocno siadło oraz sprawdzić jak zachowa się silnik. Na próbę możesz odpalić gdziekolwiek, nie musisz jeździć po śliskiej drodze.
    kamil200687
    Level 2  
    Silnik odpala tylko z pedałów jak się rower rozpędzi i puszcza sprzęgło. W silniku jest magnetro i z cewki wychodzą 3 przewody 2 do modułu i 1 oświetlenia. Jak przed chwilą wyczytałem to moc znamionowa prądniczki przy silniku to 3 W więc te żarówki jak widzę odpadają
    vodiczka
    Level 43  
    kamil200687 wrote:
    to moc znamionowa prądniczki przy silniku to 3 W

Kilka LED zaświecisz.
    kamil200687
    Level 2  
    Masz rację teraz tylko ledy zostają. To teraz jaki przerywacz zastosować żeby to wszystko dobrze działało

Dodano po 12 [minuty]:

Chyba że przerobił bym lampkę z kierunkami dolutował bym kable i diody do przodu zrobił przednie oświetlenie. Tylko czy ta lampka by wytrzymała Instalacja elektryczna w rowerze z silnikiem spalinowym