Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung UE55D7000 - nie włącza się mruga led sty-by

05 Lut 2014 12:16 3474 12
  • Poziom 28  
    telewizor jak w temacie. W sty-by jest wszystko ok. Przy próbie włączenia z pilota, lub klawiatury zasilacz podejmuje normalną pracę, wszystkie napięcia są OK. Kontrolka mruga, następnie TV wyłącza się i ponownie samoczynnie próbuje włączyć ( włączenie przekaźnika ) . Nie pojawia się podświetlenie, ale napięcie zasilania LED (123V ) jest
    Gdzie szukać defektu płyta główna czy T-CON ( pojawia się na nim napięcie 12V ale pozostałe napięcia nie
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    To wypnij t-con i zobacz czy coś się zmieni,ten model uruchomi się bez logiki.
    p.s w razie czego posiadam wszystkie części do tego telewizora
  • Poziom 28  
    Bez T-con zachowuje się tak samo ( bez różnicy ) czy można jakoś upewnić się ze to płyta głowna Czy masz ja w sprzedaży LCD Samsung UE55D7000 - nie włącza się mruga led sty-by
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    Skoro wszystko startuje, to i podświetlenie na chwilę powinno. No chyba, że uszkodzone. ;)
    Może na tym trzeba się skupić?
  • Poziom 28  
    Mirex czy jesteś pewien ze przy uszkodzonej płycie głównej zaświeci się podświetlenie skoro sterowane jest z Płyty głównej?
  • Poziom 43  
    A czy ty w ogóle sprawdziłeś, czy odpowiednie rozkazy są choć na chwilę wystawiane, czy nie?
    Czy sprawdziłeś podświetlenie (sztucznie uruchamiając) i masz pewność, że działa, czy poruszasz się jak dziecko we mgle?

Ja na razie niczego nie jestem pewien, i staram się pewne fakty ustalić. A to ty masz TV przed sobą, i jak widać, wychodzisz założenie, że jeśli coś jest nie tak, to winna MB.
  • Poziom 28  
    Sprawdziłem. rozkazy żadne nie dochodzą ( oprócz napięć zasilających i POWER ON )nie pojawia się nic więcej na wtyku zasilacza. Nie znam tego rozwiania podświetlenia LED, wiec ciężko mi to sprawdzać. o naprawdę ma się pojawić
  • Poziom 17  
    jeżeli cię interesuje to mam taką płytę główną
  • Poziom 20  
    Witam.
    Odepnij main od zasilacza i włącz kabel sieciowy, jak działa podświetlenie to uszkodzony main, jak nie to prawdopodobnie albo zasilacz albo panel.
    Pozdr.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Mylisz się( baki )na samym zasilaczu ten model nie zaświeci.
  • Poziom 30  
    dzikas69 napisał:
    na samym zasilaczu ten model nie zaświeci.

Zaświeci. Ponadto zasilacze Samsunga bez problemu za pomocą kilku rezystorów można zmusić do pracy.
  • Poziom 33  
    Nie wiem jak jest w tym modelu ale sprzeczacie się panowie znowu o drobnostki. Przecież na na samej górze facet pisał wyraźnie, że płyta AV pracuje, bo uruchamia napięcie do T-con oraz zasilacz. Trzeba więc zajrzeć sobie czy włączany jest inwerter ledowy z niej przez pin BL ON i jeśli tak- będzie wiadomo, że to nie ona jest przyczyną braku podświetlenia w tym TV.

Niestety prawda może być inna jednak, bo płyta ta jest dość poszukiwana przez serwisantów, nie bez powodu chyba :cry: .

Dodano po 15 [minuty]:

Dorian Olech napisał:

Gdzie szukać defektu płyta główna czy T-CON ( pojawia się na nim napięcie 12V ale pozostałe napięcia nie

A czy czasem w tych nowych "Scheissungach" nie ma tak, ze ma pojawić się komenda PANEL ON z procesora na MB zanim 'ruszy' T con? Hmm...
  • Poziom 28  
    uszkodzona była płyta główna. To ona zapala podświetlenie i steruje T-Conem