Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp SF-2218 - zacięcia papieru

01 Apr 2005 17:21 1089 5
  • Level 11  
    Witajcie Panowie.
    Pomóżcie, bo już mi ręce opadają.

Problem z zacięciami jest tego typu, że zacina się w przeróżnych miejscach, nie dojeżdżając jeszcze do utrwalania.
    Zdaża się to na pierwszym wałku ze sprzęgłem, lub zaraz za nim, po dojechaniu do drugiego wałka, lub na nim i w połowie pasków transportu. Bywa tak, że zatną się dwie kartki, które prawie na siebie zachodzą, lub zachodzą w różnym stopniu. Wymieniłem rolkę separująca, bo myślałem że papier się na niej ślizga, ale nie pomogło. Wymyłem 4 rolki na pierwszym wałku i cały drugi wałek - nie pomogło. Pierwsze i drugie sprzęgło raczej działa jak należy, bo obserwowałem je podczas kopiowania i zauważyłem żeby ośki się nie kręciły. Kopiarka potrafi trzasnąć z 80 kopii bez problemu, a czasem nie można zrobić dwóch.

Pozdrawiam
  • Level 14  
    Witam
    Jesli chodzi o sklejony papier to napewno cos nie tak z separcja przy poborze papieru. Nie pamietam jak w tej maszynie skonstruowany jest pobor, ale napewno jest tam jedna mala rolka transportujaca przy separacji, ktora jak dobrze rozumiem czysciles moze nalezaloby ja wymienic. W kazdym razie tam wlasnie szukal bym zrodla problemu.

Zaciecia w rejonie elektrody moga powstawac tez poprzez zbyt mocne przyciaganie papieru (niewlasciwe ladowanie elektrody).

pozdrawiam
  • Level 11  
    Nie pobiera dwóch kartek. One zachodzą na siebie na wysokości dolnej elektrody.
  • Level 11  
    separującej rolki w tych maszynach to wymieniałem bardzo mało razy, prawie wcale, przede wszystkim to wymienić należy rolkę pobierającą i podającą, czyli te dwie pierwsze które mają kontakt z kartką, jeśli to nie rolki to zdarza się że czujnik papieru zachacza, zawiesza się, chodzi o pierwszy czujnik który aktywuje kartka wychodząc z kasetyczujnik ten nie opada bo chaczy o szczelinę tzn. element przez który podaje się kartkę aby skserować drugą stronę (bądź podajik boczny jeśli jest zainstalowany), trzeba wtedy wyciąć kawałek w tym plastiku tak aby po zamknięciu nie chaczyło
  • Level 12  
    Witam. Dłubie się w SHARPAH parę lat i takie objawy mogą występować gdy zużyje się rolka ciągnąca (kopiarka zrobiła ponad 100 000 kopii}
    Jeżeli nie masz rolki na wymianę to profilaktycznie możesz podkleić taśmą izolacyjną gumkę .Jeżeli nie pomoże to wyciągnil pierwsze sprzęgło i dekikatnie rozbierz (trzeba zdjąć pierścień wćiśnięty na ośkę )przemyj spirytusem lub benzyną . Posmaruj łożyska wałĸów transpotujących papier i registru . W Arbiko można kupić same gumki w Sharpie jeżeli masz dostęp też są. Kompletne rolki są dosyć drogie.

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem dopisać żebyś sprawdził docisk rolki seperującej Też czasami potrafi się zawiesić jub przesówać się z oporem
    Miłego "dubania"
  • Level 11  
    Dzięki Jadzeg, jutro zabieram ją od klienta i na swoim stole rozbiorę ją trochę dokładniej.
    Mam kontakt zarówno z Arbiko jak i z Sharpem od wielu lat i jestem z tej współpracy bardzo zadowolony, ale chciałem na początek posłuchać Waszych opinii.

Pozdrawiam