Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo tx-sr 603e - Podłaczenie subwoofera

krrizz 05 Lut 2014 13:53 2733 6
  • #1 05 Lut 2014 13:53
    krrizz
    Poziom 9  

Witam
    mam takie bardzo proste pytanie na które jakoś nikt kompetentny w sklepach Media... czy Saturn nie potrafi mi odpowiedzieć

mam amplituner Onkyo tx-sr 603e oraz badziewny zestaw kolumn 7.1 M-audio kiedyś tak sprzedawali

otóż pytanie moje jest następujące
    w amplitunerze mam 1 wyjście cinch Sub Pre-Out (fotka)
    a w subwoferze mam 2 wejścia IN (2 kanały?) (fotka)
    Onkyo tx-sr 603e - Podłaczenie subwoofera Onkyo tx-sr 603e - Podłaczenie subwoofera

i jak to podłączyć żeby dobrze grało?? czy jest jakiś specialny kabel 1cinch-2cinch ?? (nie spotkałem się) czy jest jakiś inny patent

obecnie jest podłączone 1 cinch - 1 cinch

dzięki i pozdrawiam

ps. jestem laikiem:)

0 6
  • #2 05 Lut 2014 14:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

krrizz napisał:
    a w subwoferze mam 2 wejścia IN (2 kanały?) (fotka)

Ale to jest wejście/wyjście na kanał lewy/prawy i nic więcej.
    krrizz napisał:
    i jak to podłączyć żeby dobrze grało??

Nie podłączysz i nie będzie to grało dobrze, bo to tylko część zestawu głośnikowego 2/1, a sam sub, nie ma odpowiedniego wejścia dla niego typowo przeznaczonego.
    O podłączeniu do suba cokolwiek w formie cyfrowej, możesz zapomnieć, jedyne co można podłączyć, do tego suba, to tylko sygnał analogowy, i to jeszcze, jako kanał lewy i kanał prawy..

0
  • #3 05 Lut 2014 14:49
    Polon_us
    Poziom 40  

KOCUREK1970 napisał:
    O podłączeniu do suba cokolwiek w formie cyfrowej, możesz zapomnieć,

Niby po co ma podłączać sygnał cyfrowy do subwoofera? Przecież te urządzenie nie wymaga takiego sygnału. Autor prawidłowo korzysta z wyjścia Sub Pre-Out.

KOCUREK1970 napisał:
    a sam sub, nie ma odpowiedniego wejścia dla niego typowo przeznaczonego.

Wejścia wspomniane prze autora, jak najbardziej przeznaczone są do współpracy subwoofera z wzmacniaczem.

@ krriz

Jeżeli korzystasz z wyjścia Sub-Pre Out to połączenie przewodem 1 Cinch - 1 Cinch jest zupełnie wystarczające. Takie połączenie jakie masz, mogłoby mieć niekorzystny wpływ, gdybyś korzystał z typowego wyjścia analogowego w wzmacniaczu. Ale przy Sub-Pre-Out jest OK.

A jeżeli tak bardzo się upierasz przy dwóch kabelkach, to kup takie, jak na zdjęciu poniżej.

Aczkolwiek, moim zdaniem, nic to nie zmieni.

Onkyo tx-sr 603e - Podłaczenie subwoofera

0
  • #4 05 Lut 2014 15:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Niby po co ma podłączać sygnał cyfrowy do subwoofera? Przecież te urządzenie nie wymaga takiego sygnału. Autor prawidłowo korzysta z wyjścia Sub Pre-Out.

A czy ja gdzieś piszę, że ma z tego korzystać?,
    autor tematu zaznaczył te porty na foto, więc do tego się odniosłem.
    Polon_us napisał:
    Wejścia wspomniane prze autora, jak najbardziej przeznaczone są do współpracy subwoofera z wzmacniaczem

To zwykłe wejście liniowe aux i nic więcej (w subie).

0
  • #5 05 Lut 2014 20:51
    intenso
    Poziom 38  

Podłącz się zwykłym kablem typu cinch-cinch jak kolega wyżej radzi,kable typu Y nic nie zmieni,przed przeprowadzeniem autokalibracji trzeba odpowiednio ustawić crossover i volume na subie.

0
  • #6 06 Lut 2014 13:51
    anmedia
    Poziom 39  

Dla kolegi krrizz mam pewna informacje. Wyjscie pre-out na woofer, dziala w przypadku sygnalow dzwiekowych z kanalem LFE (5.1) W przypadku dzwiekow nadawanych jako zwykle stereo wyjscie to moze nie byc aktywne (wszystko zalezy od modelu i konstrukcji). Dlatego zalecane jest podpiecie z wyjscia pre-out do jednego z wejsc w wooferze a z dowolnego wyjscia analogowego podlaczenie pod drugie wejscie w wooferze.

0
  • #7 06 Lut 2014 19:56
    krrizz
    Poziom 9  

Wielkie dzięki Panowie za odpowiedzi !!!!!!!

spróbuje ustawień z postu Anmedia a jeśli zmian nie będzie zostanie tak jak jest

jeszcze raz dzięki

pozdrawiam Krrizz

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo