Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multiroom bez splitera: jakie dekodery?

05 Feb 2014 13:59 10515 11
  • Level 8  
    Witam
    Szukałem, szukałem i nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji więc zakładam temat. A mianowicie chodzi o zrobienie domowego multiroomu tylko za pomocą dekoderów. Wiem że taką opcje posiadają Fergusony Ariva (tylko nie wiem które modele a z tego co wyczytałem to 52e, 102e i wyższe nowe modele) i Linbox Avira 300 HD (warto się tym tunerem interesować). Sygnał ma być podzielony z karty Cyfry+, łączność po sieci kablem bądź wifi. Czy są jakieś jeszcze dekodery oferujące taką możliwość? Wiem ze LinBox ma możliwość podłączenia do 8 odbiorników a Ferguson Ariva tylko 2. Mi zależy na dwóch ale jeśli jest opcja na więcej to nie zaszkodzi. A jak wygląda sprawa z Fergusonem @Link? Ma ktoś jakieś pomysły jakie mogą być dekodery z funkcją multiroomu? A może takie rozwiązanie jest całkowicie bez sensu i trzeba koniecznie spliter?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 31  
    Multiroom posiadają Ferguson Ariva 102 cable mini, Ferguson Ariva 150Combo, Ferguson Ariva 152Combo, Ferguson Ariva 250Combo, Ferguson Ariva 252Combo.
  • Level 8  
    Wszystkie na linuxie czy są jakieś wyjątki? Jest sens takiego MR?
  • Level 35  
    Wskazane wszystkie, a już na pewno serwer.
    Sens jest, tylko że to się wiąże z kosztami raczej nie małymi.

Do jacekko0: jaki pożytek dla autora tematu z dekodera Ferguson Ariva 102 cable mini?
  • Level 11  
    ms_2000 wrote:
    Wszystkie na linuxie czy są jakieś wyjątki? Jest sens takiego MR?

Zgadza się, jeśli chodzi o serwer to tylko linux, a dokładnie Enigma2. Sens jest taki, że możesz sobie podzielić multiroom na np. 10 innych dekoderów...albo inny przykład: posiadam dwa dekodery na linux`ie i np. jeden z nich nie możesz podłączyć pod antene satelitarną. Posiadając sieć lokalną mogę przesłać sygnał po LAN/WIFI na ten drugi dekoder :) Oraz wiele innych możliwości !!
  • Level 8  
    Jeśli chodzi o Enigmę to jestem totalnie zielony więc gdzie znajdę jakieś info jak ustawić MR? Dekoder na jakim myślę to nBox BLSA (jeśli chodzi o E2) a może coś innego?
  • Level 8  
    Witam ponownie
    Przeszukałem trochę na necie i w żadnych instrukcjach obsługi (ferguson, dreambox itp) nie ma nic jak ustawić MR właśnie w opcji bez splitera. Może słabo szukam i ktoś pomoże?
  • Moderator of SAT
    Oscam - na ten temat szukaj informacji.
  • Level 8  
    Poszukałem trochę o Oscam i tu ponawiam pytanie czy dekoder LinBox Avira 300 HD jest dobry? Bo powiem szczerze ze to jeden z niewielu dekoderów który ma taka opcje (albo "głośno" o tym pisze).
  • Level 11  
    ms_2000 wrote:
    Poszukałem trochę o Oscam i tu ponawiam pytanie czy dekoder LinBox Avira 300 HD jest dobry? Bo powiem szczerze ze to jeden z niewielu dekoderów który ma taka opcje (albo "głośno" o tym pisze).

Jeśli posiada E2 to tak. Z najtańszych cenowo to polecam przerobiony NBOX, ze średnich Miraclebox Mini Premium lub Xpeed LX1 lub LX2, z droższych VU+ lub Dreambox.
  • Level 3  
    jacekko0 wrote:
    Multiroom posiadają Ferguson Ariva 102 cable mini, Ferguson Ariva 150Combo, Ferguson Ariva 152Combo, Ferguson Ariva 250Combo, Ferguson Ariva 252Combo.

Oprócz nich Multiroom jeszcze posiadają Ariva 102E, Ariva 103, Ariva 202E, Ariva 203, Ariva 153 Combo, Ariva 253 Combo i Ariva 52E (Ariva 52E może być tylko dodatkowym tunerem)