Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie laptopa do kina domowego przez HDMI- brak dźwięku

Zuza252 05 Lut 2014 14:31 9234 2
  • #1 05 Lut 2014 14:31
    Zuza252
    Poziom 1  

Panowie pomocy! Kobietą jestem i nie mam pojęcia co robić! Mam laptopa z wejściem HDMI i kino domowe LG ale to chyba nie istotne. Ogólnie wcześniej kino było podłączone do tv i działało bez zarzutów. Podłączyłam kino domowe do laptopa przez kabel HDMI no i niby wszystko super tylko muzyka leci nadal z laptopa. Tak jakby wgl. ten kabel nie został podłączony. Co robić? Pomocy!

1 2
  • #2 05 Lut 2014 19:23
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Po kolei.
    1. Co chcesz uzyskać łącząc oba sprzęty?
    2. Jeśli chcesz mieć obraz na laptopie a dźwięk w kinie muszą być spełnione warunki:
    a) w laptopie ma być wyj HDMI i w ustawieniach karty dźwiękowej (nazwa karty video) high definition audio,
    b) w kinie musi być wej HDMI lub wyj HDMI ale z funkcją ARC - kanałem zwrotnym Audio
    Wtedy dźwięk będzie na głośnikach kina.

Zuza252 napisał:
    Mam laptopa z wejściem HDMI i kino domowe LG ale to chyba nie istotne

tak samo nieistotne jak nazwa kuchenki mikrofalowej i robienie w niej kurczaka z rożna ( ma rożen albo go nie ma ).

4
  • #3 05 Lut 2014 19:50
    jnk777
    Poziom 9  

W Windows 7 obok zegarka na pasku systemowym (ten na dole) powinna być ikona głośnika. Klikamy na niej prawym klawiszem myszy i wybieramy Urządzenia do odtwarzania. Wyświetli Nam się okienko Dźwięk. Następnie w zakładce Odtwarzanie mamy listę podłączonych urządzeń. Na tej liście trzeba klikąć prawym klawiszem myszy na urządzeniu, które chcemy aby odtwarzało dzwięk i wybrać z listy Ustaw jako urządzenie domyślne.
    Nie pamiętam jak się to robi w innych systemach ale wydaje mi się, że w Win Vista i 8 jest podobnie natomiast w XP trzeba chyba wejść w Panel Sterowania i Dźwięki i tam poszukać.

1