Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GRUNDIG T55-730/5 CUC7301 - jaki T665

chres37 15 Mar 2003 14:19 3971 13
    chres37
    Level 16  
    Czy możliwe jest żeby w tym modelu w przetwornicy siedział mosfet BUZ90A ? ( taki był wstawiony ) , według schematu jest MJF18004C .
    Podstawiłem BUT11 i połowę nowych elementów przetwornicy i niestety uwalił się znowu... :cry:
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W tych Grundigach siedzi BUZ90 i BUT11 nie ma prawa chodzić!
    Richi
    Level 39  
    Heh co ma wspolnego tranzystor MosFet z Bioplarnym NPNem ???
    To sa dwa rozne tranzystory.
    Jezeli ci pada BUZ to wymien scalak, oraz rezystory na n. 2 i n. 3 wartosci ok. 170 kohm i 680 kohm, elki po stronie pierwotnej no i oczywiscie tego BUZa tez. Sprawdz tez czy nie masz zwarcia po stronie wtornej zasialcza.
    opelr
    Level 29  
    No i do tego diody BAV ,po takiej usterce dostają upływności.
    lolek1
    Level 15  
    Czy przypadkiem nie powinien być MJF18004C i UC3842A(IC630).
    Jeżeli tak to ważna jest dioda zenera na 2.7V lub 3.6V,rez 47 lub 220ohm,
    (zależy od przekątnej ekranu),diody w mostku,dwie połaczone szeregowo
    diody 1N4...,zimne luty.
    pozdr.
    Michał99
    Level 32  
    Lollek1 ma rację taka jest obsada. Sprawdż diodę D603-3V6, D651-18V, zamiast bezpiecznika sieciowego wstaw żarówkę wtórne bez obciążenia na czuwaniu, żarówka ma jarzyć jeżeli świeci jasno masz uszkodzenie . w ten sposób unikniesz uszkodzeń tranzystora innych ele.
    opelr
    Level 29  
    No tak wg.schematu powinien być MJ czyli np. BUT11 ,ale układ 3842 może sterować mosfetem,a schemat może się różnić od stanu faktycznego,trzeba dobrze rozeznać z klientem co i jak,a jeśli ten BUZ był wstawiony oryginalnie to trzeba taki dać i sprawdzić wszystkie elementy w zasilaczu.
    chres37
    Level 16  
    :arrow: jozefg też tak myślę , ale UC3842A może sterować zarówno mos-fetem jak i fetem chociaż przy innej obsadzie , a w schemacie stoi wyrażnie MJF18004C.

scalak ,diody i elki podmieniałem , zwarcie na wtórnym wykluczone - włączałem na żarówce ,spróbuję podstawić BUZ , może jeszcze te rezystory chociaż mierzyły dobrze ...
    opelr
    Level 29  
    Akurat naprawiałem na przetwornice takiego grundiga i jest tam w oryginale BUL czyli nie mosfet,mozna wstawić BUT11 ,u mnie do wymiany był mostek greatza ,BUL ,U3842,-obstała reszta elementów obstała mimo trzech prób wstawienia bezpiecznika 2,5A przez klienta.
    chres37
    Level 16  
    U mnie też był do wymiany mostek ,U3842 i kilka oporów ale zamiast BUL-a siedział BUZ :evil:
    Za drugim podejściem poszedł z BUT11, nie podmieniłem niestety wcześniej zenerki 3,6V (mierzyła dobrze) i to był błąd... :oops:
    metal60
    Level 22  
    w tych grundigach w przetwornicach byly i buz, i but czy tez bul.najprostszy sposob rozpoznania co tam bylo to popatrzec na plyte.jezeli byl but to na plycie jest C a jezeli byl buz to na plycie jest D (od drenu)
    pozdrawiam
    chres37
    Level 16  
    dowcip w tym, że w tym był podstawiony BUZ choć na płycie pisało C (kolektor) :!:
    metal60
    Level 22  
    no to na pewniaka wsadaj buta,oczywiscie wczesniej posprawdzaj przetwornice czy wszystko w porzadku.
    pozdrawiam
    chres37
    Level 16  
    jak już pisałem dwa posty temu :"Za drugim podejściem poszedł z BUT11"
    i w związku z tym dla mnie temat jest juz skończony.