Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium DXI 460 - MID 128 PPID 270 FMI 12

niken30 05 Feb 2014 15:54 10644 4
Wago
    niken30
    Level 8  
    MID128 PPID270 FMI14. Juz wiem ze to dotyczy czujnika NOx, ale kto mi napisze o co tu chodzi? Nie jest czujnik, wg mnie, uszkodzony, bo włozyłam go do innej renówki i było ok, a jak włozyłam z tej innej renówki do siebie to dalej wykazywało ten sam błąd... co mam z tym zrobic? Mimo wszystko wymienić czujnik?
  • Wago
    norrbi
    Level 18  
    Problem polega w złym składzie spalin,więc jeżeli czujnik po podpięciu do innego auta pokazuje normalnie zostaje wykluczony ,tym samym trzeba patrzeć i sprawdzać dalej.Taka procedura to diagnoza, a należy sprawdzić katalizator ,jakość Adblue,instalację elektryczną w obwodzie czujnika,poprawność ciśnienia doładowania itp.
  • Wago
    tokyokiller
    Level 10  
    Witam
    Do wymiany jest czujnik NOX. Podmianka z jednego do drugiegi nic nie da gdyż w tym pierwszym aucie został wygenerowany niekasowalny kod usterki.
    Pozdrawiam czekam na info. Po wymianie należałoby skasować kody błędów.
    norrbi
    Level 18  
    Zgadza się błąd zostaje w pamięci ,ale nie jest widoczny jako usterka,a co do reszty to po uważnym przeczytaniu wnioskuje że ten niby dobry zapsuty czujnik został zamontowany do drugiego auta jest ok.
    niken30 wrote:
    Nie jest czujnik, wg mnie, uszkodzony, bo włozyłam go do innej renówki i było ok
    niken30
    Level 8  
    Tak panowie, trzeba było wymienić czujnik NOx. Auto pojechało dziś w trase i narazie jest ok. Ale że nic nie dzieje się bez przyczyny to przynajmniej poznałam dokładnie elektronike w Renault:) Dziękuję wszystkim za pmoc i pozdrawiam:) do nastepnej awarii:)