Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multiroom NC na 3 TV - czy to zadziała?

Maciekskylyn 05 Feb 2014 18:36 2043 3
    Maciekskylyn
    Level 9  
    Chce założyć multiroom na 3 TV.

Do tej pory miałem taki multiroom zrobiony we własnym zakresie bez wiedzy operatora (jest to legalne we tylko we własnym gospodarstwie domowym) i bez dodatkowych kosztów. Kupiłem sobie spliter do którego włożyłem główną kartę i od niego pociągnąłem kable telefoniczne do 3 dekoderów i do nich również doprowadziłem kable antenowe z talerza. Jednak ostatnio zaczął coraz bardziej znikać mi sygnał i się zawieszać. Więc powróciła karta do głównego telewizora i podłączyłem dekoder HD. Bo wcześniej były stare dekodery bez możliwości odbioru HD.

Teraz moje pytanie brzmi czy można w podobny sposób zrobić bez płacenie za multiroom abonamentu i będzie mi to działało.
    Teraz chciałem się zapytać o samo podłączenie dekoderów. Jaki ma byc ten przysłowiowy czarny dekoder (główny) a jakie białe. Jakie konkretnie modele. I jak zrobić tą sieć LAN za pomocą kabla ethernet. Bo z tą siecią nie oganiam. Chyba że można połączyć oba dodatkowe dekodery do głównego za pomocą tego kabla tylko czy on ma tyle wyjść.
    jacekko0
    Level 31  
    Polecam tunery HD Feguson Ariva 150, 152, 250, 252 wystarczy podłączyć do sieci lub bezprzewodowo (wifi).
    Maciekskylyn
    Level 9  
    I każdy z tych 4 dekoderów może być tym przysłowiowym dekoderem czarnym jak i białym? Pytam się z tego względu czy np ten czarny nie musi być jakiś lepszy.

Sieć LAN z tym kablem enthernet wystarczy podłączyć tylko do jakiegoś swicha i to wszystko? Czy trzeba je konfigurować?
    User removed account
    User removed account