Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo A600LX - Zatrzymuje się po kilku minutach

leonard666 05 Lut 2014 19:28 1017 2
  • #1 05 Lut 2014 19:28
    leonard666
    Poziom 17  

Witam.
    Pralka zatrzymuje się na kilka minut po pobraniu wody. Zauważyłem uszkodzone bezpieczniki termiczne. Jeden w obudowie grzałki a drugi w dolnej części zbiornika. Grzałka jest sprawna. Po zwarciu tych bezpieczników pralka pracuje i jest kontrola temperatury przez termostat mechaniczny (z kapilarą). W pralkach jestem cienki i mam takie pytania;
    - czy uszkodzenie tych bezpieczników to zawsze przekroczenie temperatury lub prądu, czy może samoczynne ze starości (pralka ma około 15 lat)
    - jakie są te bezpieczniki (zalane klejem, odczytałem tylko 16A- 230V) i gdzie je można kupić.
    - jak się wymontowuje ze zbiornika, czy razem z uszczelką, czy bez. Mam na myśli bezpiecznik w dolnej części zbiornika.

0 2
  • #2 05 Lut 2014 19:43
    hevet2
    Poziom 22  

Pokaż na zdjęciu o czym mówisz bo ja myślę, że o termostatach a nie bezpiecznikach. Z zakupem nie ma problemu.

0
  • #3 05 Lut 2014 20:54
    leonard666
    Poziom 17  

Zdjęć nie mam jak zrobić. Tak, ten w zbiorniku to termostat stały.
    Po przeszukaniu forum, doszedłem do wniosku, że termostat w zbiorniku na zimno powinien być rozwarty i czekać na zadaną temperaturę. Ponieważ mam uszkodzony termik w grzałce woda nie nagrzewa się więc nie ma pracy pralki. Jeżeli ktoś wie jaki tam można wstawić bezpiecznik termiczny to będę wdzięczny.

Sprzęt naprawiony. Po dokładnym przyjrzeniu się zabezpieczeniu na grzałce, okazało się, że jest to zwykły bezpiecznik termiczny 10A/147 stopni Celsjusza zabezpieczony koszulką, wsunięty w rurkę, która stanowi integralną część grzałki.

0