Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAPTOP : tak wiele pytań, jakże mało odpowiedzi.

Ritual Murder 05 Lut 2014 20:14 1089 11
  • #1 05 Lut 2014 20:14
    Ritual Murder
    Poziom 7  

Witam serdecznie wszystkich czytelników.

Od pewnego czasu planuję zakupić laptopa, niestety znam się nieco na stacjach (a to już inna bajka ). Radziłem się już wielu znajomych, zwiedziłem kilka sklepów, grzebałem w sieci godzinami. Jednak zaowocowało to jedynie milionem różnych opinii tak sprzecznych ze sobą, że pozbawiło mnie jakich kolwiek chęci zakupu. :( W ostatecznym akcie rozpaczy i żalu przypomniało mi się, że istnieje takie forum jak elektroda które zawsze służy zastępem użytkowników o wieloletnim doświadczeniu w tym temacie, oraz mogących pochwalić się obszerną wiedzą. Ale nie przedłużając...

Więc, szukam laptopa do grania (aby móc np. Iść do znajomego i nie musieć korzystać z ts'a :) ). Chciałbym przeznaczyć na niego maksymalnie 3 tysiące złotych, chodzi o to aby znaleźć sprzęt jak najwydajniejszy do sumy którą podałem. Będę dozgonnie wdzięczny za okazaną mi pomoc, jesteście moją ostatnią deską ratunku. :D

Pozdrawiam. Ritual Murder

0 11
  • #2 05 Lut 2014 20:22
    sw81
    Poziom 29  

Powiedz do czego zamierzasz wykorzystywać ten laptop? Ile cali? Z systemem?

0
  • #3 05 Lut 2014 20:58
    Ritual Murder
    Poziom 7  

Przenośna platforma do gier, 15.6 cala styknie ( 17stka styknie ), najlepiej bez systemu ( opcjonalnie windows 7 tylko nie wiem która wersja jest do tego najlepsza), to może być jaki kolwiek laptop. Po prostu ma mieć jak najwydajniejsze "bebechy" w stosunku do ceny ( 3k max ) :)

0
  • #5 05 Lut 2014 22:33
    Bobi_
    Poziom 20  

Kart sli nie polecam.
    Ogółnie z Tym sli to jest tak Dwie karty to duże obciążenie dla laptopa, duże temperatury pracy , brak Navidia optimus, przy grach róznie to może być załezy jak dana gra obsługuje karte sli,pozatym występują mikroprzycięcia.

Do 3k będzesz miał takie 15 calowe LEnovo z i5 i gt 755
    http://www.x-kom.pl/p/161442-notebook-laptop-...bm-y510p-i5-4200m-8gb-1000-dvd-rw-gt755m.html

Dobrze wykonany laptop, aluminiowa obudowa, dobra kultura pracy, zatoka ultrabay dzięki której w przyszłosci będzesz mol zamontowac dysk ssd lub kartę grafiki.

W grach wypadnie nieco gorzej niż gtx760 ale w tym budzecie go nie kupisz,
    z gt755 pograsz we wszystkie nowości tylko przy mniejszej ilości Fps'ow
    Lenovo y510 naprawde dobry i godny polecenia laptop.

0
  • #6 06 Lut 2014 03:32
    sw81
    Poziom 29  

Y510p w tej konfiguracji jest nieopłacalne.

0
  • #7 06 Lut 2014 08:49
    Bobi_
    Poziom 20  

do 3k nic lepszego nie znajdzie....

0
  • #8 06 Lut 2014 22:12
    Ritual Murder
    Poziom 7  

Muszę się zgodzić z użytkownikiem "bobi_" jednakże w konfiguracji ze sklepu vobisa ponieważ róznica to kilkadziesiąt złotych a 12gb zamiast 8 się zawsze przyda. Btw. co do SLI to nie ma się co obawiać ponieważ w tym lenovo zastosowali GF'a oraz pomocniczą kartę intela która obsługuje jedynie system i podstawowe programy. Natomiast przykładowo odpalając jakąś gierkę automatycznie inicjatywę przejmuje GeForce i wszystko chodzi jak marzenie. Trudno się nie zgodzić, że wkładanie 2 grafik jest nieopłacalne w laptopach gdyż nie jest on przystosowany do takich obciążeń. ;)

0
  • #9 06 Lut 2014 22:22
    sw81
    Poziom 29  

Jak nie jest przystosowany? Y510p nie jest jedynym laptopem z SLI. Jeżeli chcesz jedną kartę to albo ten Acer podany wyżej albo Y580 z GTX660m- przynajmniej trochę grosza zostanie.

0
  • #10 06 Lut 2014 22:30
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Nie zaskoczę Cię.
    W życiu do gier nie kupiłbym laptopa.
    Wydajność=energia=wydzielanie ciepła.

Nigdy, żaden lapek nie wytrzyma mozolnego full-stress, a na pewno nie w budżecie 3k PLNów.

Do Twoich potrzeb potrzebujesz porządnego, stacjonarnego PC z monitorem 23" minimum, zasilanego porządnym PSU.
    Weź to pod uwagę.

W 3000zł Stacjonarkę na i5 spokojnie złożysz z monitorem.

0
  • #11 07 Lut 2014 15:14
    Ritual Murder
    Poziom 7  

Mam już stacje do grania, potrzebuję czegoś przenośnego. Wymagania gier, w które pykam i tak są dużo niższe (mówiąc o maksymalnych detalach) niż specyfikacje tego komputera, więc w sumie się nie martwię. ;)

0
  • #12 11 Lut 2014 13:09
    Agito_pl
    Poziom 14  

My również polecamy zakup laptopa IdeaPad Y510P. Jest to optymalny wybór przy Twoich wymaganiach. Sprzęt posiada procesor Intel Core i5-4200M o częstotliwości 2.5/3.1 GHz w trybie Turbo, 4GB pamięci RAM oraz hybrydowy dysk SSHD o pojemności 1 TB + 8GB. Wyposażony jest także w dwie karty graficzne nVidia Geforce GT 750M 2GB pracujące w trybie SLI. Przy takim wykorzystaniu, o jakim wspomniałeś, powinieneś być zadowolony z tego urządzenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów