Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac 741 schemat gdzie podłączyć antenę zewnętrzną

05 Lut 2014 21:08 6624 4
  • Poziom 10  
    Witam!! Mam problem z napędem bramy Faac 741 odnośnie zasięgu, z odległości 10m z samochodu ma ciężko zasterować. Poczytałem schemat dołączony do zestawu i narysowane antene podłączyć do zacisku 15,16. Po zakupie anteny otwieram napęd a tu się okazuje że schemat nie jest z tego modułu. W napędzie jest moduł 748d dzie niema już wyjścia na antene albo nie jest opisany. Przeszukałem pół internetu niegdzie nie potrafie znaleść wątką gdzie podłączyć antene. Znalazłem też instrukcje tego modułu ale też temat podłączenia anteny nie jest opisany! Proszę o pomoc może ktoś ma taki napęd i potrafi mi doradzić!!
  • Poziom 22  
    A nie wychodzi ze sterownika krótki kabelek z "wolnym końcem" - czyli antenka?
    Połącz go z nową anteną i sprawdź zasięg.
    Z tego co się orientuję (mam 741) to rózne radiolinie tam były montowane - u mnie jest jakiś polski odpowiednik i zasięg jest rewelacyjny ~ 30metrów
  • Poziom 22  
    Teraz jestem zaskoczony bo w miejscu gdzie powinna być "płytka" odbiornika radiowego u Ciebie są wolne piny ( ja w to miejsce wpinałem własnie odbiornik radiolinii)

(po lewej stronie pod obudową jest napis RADIO i cztery/pięć pinów)

http://www.faac.pl/instrukcje/silowniki_i_napedy/przesuwne/740-741.pdf

w tej instrukcji też jest to złącze opisane na 14 stronie - tylko jakto u Ciebie działa bez tego ?
  • Poziom 10  
    No właśnie doszłem już do tego w miejscu tym nie ma radia ale gdzie indziej jest odbiornik DEA. Poszukałem na internecie co to za odbiornik tam pisało gdzie podłączyć antene i wszystko śmiga jak należy. Troszke namieszał ten co montował ten napęd a ja nie pomyślałem. Dzięki za pomoc .