Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative SBS 350 - problem, pytanie

01 Kwi 2005 19:01 1619 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich! Jestem nowy (swierzy) i troche zielony jesli chodzi o elektronike lecz szybko sie ucze:)
    Mam pytanie dot. zestawu glosnikow Creative SBS 350! Otoz wszystko smiga ok oprocz tylko suba! W kazdym programie mam niskie tony na minimum! Jesli chodzi o equalizery programowe to tez kicha! Sub jest za "mocny"! Chcialbym go jakos zmniejszyc (?). Podejzewam, ze zwyklym potencjometrem gdzies w bebechach duzo nie zdzialam...
    Jesli ktos ma jakis pomysl (a patrzac na inne posty to sa tutaj eksperci) to prosze o pomoc! Od tych basow leb mi peka, zwlaszcza przy ogladaniu filmow.

Dzieki

Oswald B.
  • Poziom 35  
    Uzyj korekcji,ale w equalizerze dołączanym do karty dźwiękowej.
    Sprawdź ponadto czy masz ustawione wyjście głośników na 2+1.
  • Poziom 10  
    Ale nie chodzi mi o programowe obnizenie basu lecz "sprzetowe". Cos na wzor pilota jaki jest w Creative Inspire P5800 np. Tzn. chodzi mi o to, zebym mogl sobie regulowac aktywnosc glosnika basowego!
    A karte muzyczna jaka jest zainstalowana w komputerze to Yamaha DS-XG YMF744 wiec tam za duzo ustawien pod WinXP nie ma:(
  • Poziom 35  
    To trzeba było dołożyc 30zł i kupić CREATIVE INSPIRE P380 2.1. W sklepach interentowych Twój - 81zł, a ten 117zł. Masz od razu sterowanie dźwiękiem bez kombinowania
  • Poziom 10  
    Ech... mnie nie chodzi o to ile trzabylo dolozyc tylko co zrobic zeby obnizyc bas...
  • Poziom 19  
    Witam
    Poczytaj opinie - http://sklep.benchmark.pl/pelny_8664.html

Nie wiem czy ten zestaw, a konkretnie sub posiada regulację (chyba nie) więc trzeba by dorobić. Rozebrać suba, zlokalizować końcówkę mocy toru niskotonowego i na jej wejściu wstawić potencjometr obrotowy (dokładniej pomiędzy filtrem dolnoprzepustowym a końcówką mocy). Potencjometr zamontować z tyłu suba tak jak w innych konstrukcjach - nie naruszając szczelności komory głośnika. Do tego ładna gałka i już... Na pewno się da.

Powodzenia