Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP2200 - Drukuje tylko po wciśnięciu przycisku na drukarce

06 Lut 2014 00:31 714 1
  • Poziom 10  
    Zostalem poproszony przez kolege o pomoc w sprawie drukarki HP 2200. Wszystkie opisane tu szczegoly znam tylko z opowiesci, nie mialem mozliwosci wybrac sie i zbadac sprawe na miejscu.

Drukarka kupiona na allegro, dzialala bez problemow, czyste wydruki, brak zaciec, duplex bez zastrzezen. Po kilku tygodniach intensywnej eksploatacji, wyczerpal sie toner wiec kolega zregenerowal go w pobliskim sklepie komputerowym. Regeneracja polegala na uzupelnieniu proszku, reszta podzespolow pozostala bez zmian.
    Po zainstalowaniu zregenerowanego tonera w drukarce, okazalo sie ze po kazdorazowym zadaniu wydruku z komputera, nastepuje transfer danych do drukarki, a nastepnie pojawia sie komunikat o barku mozliwosci wydruku. Jednak wcisniecie duzego przycisku na drukarce powoduje ze wydruk jest realizowany. Po kolejnym zadanu wydruku sytuacja sie powtarza i tak w kolko.
    Jest to o tyle dziwne ze tonery C4096A nie maja chipow zliczajacych. Nie jestem znawca, ale objawy nie wskazuja raczej na problemy z laserem czy wygrzewaniem.

Kolega nie umial mi powiedziec czy w tym czasie migala jakas dioda lub byly sygnaly dzwiekowe.

Pytam wiec znawcow z tego forum o jakies sugestie, ponieważ brak mi doswiadczenia aby sie z tym uporac

Parametry urządzenia:
    pamiec - 16mb
    interfejs - usb
    dodatkowy doczepiany podajnik
    wydruki bez zarzutu przed jak i po zmianie tonera
    toner nieoryginalny (zamiennik)
    .