Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung BD-e5500 - podłączenie internetu do odtwarzacza Blu-Ray

macho1111 06 Lut 2014 09:12 2418 5
  • #1 06 Lut 2014 09:12
    macho1111
    Poziom 12  

Witam. Mam pytanie odnośnie tego odtwarzacza Blu-Ray, mianowicie czy jest możliwość podłączenia w taki sposób internetu z laptopa do odtwarzacza, jeżeli w laptopie mam internet od sąsiada przez WiFi, i żeby z laptopa przesłać neta przez kabel Ethernet do BD? Chodzi oczywiście, żeby mieć smart TV. Nie mam możliwości ciągnąć kabla od sąsiada (za dużo wiercenia). Odtwarzacz ma WiFi ready, jednak dokupienie karty to dość wysoki koszt, a kablem z laptopa do odtwarzacza bez problemu mogę podłączyć. Jeżeli temat zamieszczam w nieodpowiednim dziale, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Jeżeli jest możliwe takie rozwiązanie, to proszę o odpowiedz jak to zrobić.

0 5
  • #2 06 Lut 2014 10:10
    bodom
    Poziom 30  

Masz w laptopie dwie karty, czyli można udostępnić. U Ciebie z wifi na Lan.
    Centrum Sieci i Udostępniania
    Zmień ustawienia karty sieciowej (menu po lewej)
    Prawy klik na połączeniu WiFi
    Klikamy na zakładke Udostępnij
    Zaznaczamy opcje : "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera"
    Wybieramy karte sieciową na która chcemy udostępnić internet (będzie to połączenie lokalne LAN)

Dodano po 18 [minuty]:

macho1111 napisał:
    a kablem z laptopa do odtwarzacza bez problemu mogę podłączyć.

I tu może być problem - bezpośrednie połączenie Lan-Lan może wymagać kabelka skrosowanego, chyba że pomiędzy nimi będzie najzwyklejszy switch.

0
  • #3 06 Lut 2014 10:12
    macho1111
    Poziom 12  

Kolego możesz trochę jaśniej, jestem trochę zielony w tym. W laptopie win7. W co po kolei wchodzić i co przestawić?

0
  • #4 06 Lut 2014 11:40
    bodom
    Poziom 30  

Panel sterowania
    Centrum Sieci i Udostępniania
    zobaczysz Połączenia sieci bezprzewodowej (nazwa-twojej-sieci)
    klikasz na tym połaczeniu
    w nowym okienku stanu, na samym dole Właściwości
    w nowym okienku wybierasz Udostępnianie
    Zaznaczasz opcje : "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera"
    Wskazujesz kartę sieciową na która chcemy udostępnić internet (będzie to połączenie lokalne LAN)
    Zatwierdzasz wszystkie zmiany. Stworzy się nowa podsieć.
    Dopiero teraz podłączasz kabelek i może być połączenie, lub wymiana kabelka na krosowany.

0
  • #5 06 Lut 2014 13:20
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego macho1111 podstawowe pytanie czy ta siec jest zabezpieczona, a w szczegolnosci czy router ma ustawione zabezpieczenie MAC. Zapytaj sasiada. Choc w sumie to zaden problem bo kolejne urzadzenie trzeba bedzie tylko dodac do listy uprawnionych. To proponuje koledze zakup taniego Switcha i to rozwiaze wszystkie problemy z siecia w domu. Kabelek wpina sie do Switcha a nastepnie z Switcha masz juz 5-xx wyjsc (zalezy od switcha) na komputery u siebie.

Dzieki takiemu rozwiazaniu masz niezalezny internet na wszystkich urzadzeniach, a nie jak chciales to zrobic internet bylby dostepny wylacznie wtedy kiedy laptop bylby wlaczony.

0
  • #6 06 Lut 2014 17:30
    macho1111
    Poziom 12  

Dzięki panowie, dzięki..

0