Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Siemens Gigaset 260 - jak rozebrać słuchawkę?

DanMa 06 Lut 2014 14:09 3153 17
  • #1 06 Lut 2014 14:09
    DanMa
    Poziom 6  

Witam. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć, jak otworzyć słuchawkę przenośną do telefonu Siemens Gigaset 260? Wymaga wyczyszczenia. Pozdrawiam.

0 17
  • #2 06 Lut 2014 16:04
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Nie znam akurat takiej, ale jak większość słuchawek z tej serii, należy podważać umiejętnie obudowę, np. za pomocą starej karty bankomatowej lub ostatecznie scyzorykiem.

0
  • #3 06 Lut 2014 19:00
    DanMa
    Poziom 6  

Domyśliłam się, że trzeba podważyć, ale w którym miejscu. Od strony podstawy słuchawki jest najbardziej prawdopodobne miejsce do podważania, ale obudowa nie otwiera się, a mocno boję się działać. Czy to tutaj. Pozdrawiam.

0
  • #4 06 Lut 2014 19:11
    krakarak
    Poziom 39  

Po zdjęciu klapki na akumulatorek jest widoczna wąska szczelina na samym dole, włóż w nią w miarę szeroki płaski wkrętak i delikatnie odchyl zatrzask. Jednocześnie czymś bardzo wąskim (może być ostrze scyzoryka) podważaj jedną połowę obudowy od drugiej. Zatrzaski w tej słuchawce trzymają bardzo mocno. Gdy już będziesz miał odchylone rogi (róg) słuchawki włóż w powstałą szczelinę starą kartę bankomatową lub pozostałość po karcie SIM (ten duży liść) i za jej pomocą odchylaj pchając kartą wzdłuż boku. Łatwo nie jest, ale do zrobienia bez widocznych wyszczerbień obudowy.
    Możesz też zacząć rozchylanie od dolnego rogu słuchawki pamiętając o środkowym zatrzasku.

0
  • #5 07 Lut 2014 16:56
    DanMa
    Poziom 6  

Dziękuję. Udało się rozdzielić dół słuchawki, ale później już nie poszło dobrze. Coś się wykruszyło, więc się wycofałam. Ale już wiem jak otworzyć słuchawkę i kiedyś spróbuję.

0
  • #6 07 Lut 2014 20:22
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

DanMa napisał:
    Coś się wykruszyło, więc się wycofałam.

Mi też się czasem to zdarza, jednak słuchawka daje się mimo to dobrze zatrzasnąć, bo ma sporo tych zaczepów po obwodzie. Ogólnie Gigasety podobnie się rozbiera.
    Czasem ktoś pokazuje już otwartą obudowę z widocznymi zaczepami. Wtedy jest znacznie łatwiej.
    Podobny przypadek miał ktoś tu i tu i jakoś sobie poradzili. :D

0
  • #7 08 Lut 2014 13:00
    tadzik_1950
    Poziom 10  

Przed rozebraniem słuchawki (i nie tylko słuchawki) nagrzewam ją gorącym powietrzem za pomocą opalarki (z wyczuciem aby nie stopić ) do temperatury aż w ręce parzy. Elementy z tworzyw sztucznych stają się wtedy bardziej plastyczne i
    mniejsze jest prawdopodobieństwo popękania. Powodzenia

0
  • #8 08 Lut 2014 20:19
    krakarak
    Poziom 39  

Jest za to większa pewność, że zaczepy obudowy nie wrócą do poprzedniego kształtu i trzeba kleić, bo się rozłazi.

0
  • #9 09 Lut 2014 07:28
    DanMa
    Poziom 6  

Otworzyłam, wyczyściłam, zamknęłam. Niestety nie usunęłam problemu (przycisk z zieloną słuchawką trudno zmusić do nawiązania połączenia). To chyba oznaka zużycia słuchawki, a dokładniej przycisku z zieloną słuchawką. Pozdrawiam.

0
  • #10 09 Lut 2014 10:22
    krakarak
    Poziom 39  

"Oczyściłam" - czym ? Ja to robię szmatką nasączoną izopropanolem, przeczyszczę czarne pola gumy przewodzącej na klawiaturze oraz czarne pola napylane w formie półkol czy drabinki na płytce. i w 99 % procentach pomaga. Chyba, że użytkownik wcześniej tak dusił przycisk, który od mieszaniny tłuszczu i kurzu nie kontaktował, że zdarł warstwę przewodzącą z gumy. A sama guma nic nie zewrze na laminacie.

0
  • #11 09 Lut 2014 11:32
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

DanMa napisał:
    Otworzyłam, wyczyściłam, zamknęłam. Niestety nie usunęłam problemu (przycisk z zieloną słuchawką trudno zmusić do nawiązania połączenia).

No niestety czasem tak bywa, że ta zielona słuchawka jest bardziej zużyta niż inne przyciski. W takim przypadku należy zregenerować ten przycisk. To nie jest takie trudne. Trzeba jednak mieć nowe gumki przewodzące. Ostatecznie można pozyskać kawałek takiej gumki z np. niepotrzebnego pilota.
    Wystarczy podkleić nową gumkę w miejscu zużytej. Czasem trzeba żyletką ściąć nieco to miejsce, aby potem był możliwy ruch tego zregenerowanego przycisku.

0
  • #12 16 Paź 2014 13:52
    DanMa
    Poziom 6  

Oczyściłam czystym spirytusem, ale nie pomogło. Chyba za bardzo przyciskałam. Może spróbuję wymienić te czarne gumeczki. Szkoda, ze nie działa, bo słuchawka jest bardzo wygodna.

0
  • #13 16 Paź 2014 22:22
    instalatorPBS
    Poziom 27  

Czysty spirytus do czyszczenia klawiatury jest najlepszą metodą do wykończenia klawiatury na amen.
    Sugeruję wymianę klawiatury na nową. Wszystkie klawisze będą lepiej działać.
    RP

0
  • #14 17 Paź 2014 09:14
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Gumową klawiaturę z przyciskami myję pod bieżącą wodą z ewentualnym dodatkiem mydła w płynie.
    Klawiaturę nową raczej trudno będzie ci kupić. Łatwiej dostać zestaw do regeneracji przycisków. W skład takiego zestawu wchodzi bodajże 100 sztuk gumek przewodzących i specjalny silikonowy klej. Potem to już tylko zabawa, gdzie kobieta z pewnością sobie poradzi. Chodzi głównie o dokładność tej "wyklejanki".

0
  • #15 20 Paź 2014 22:11
    DanMa
    Poziom 6  

A gdzie można kupić gumki przewodzące.

0
  • #16 20 Paź 2014 23:14
    krakarak
    Poziom 39  

Mam zbędne słuchawki, raczej ich już nie sprzedam, prędzej trafią do kosza, więc mogę ci wysłać 100% sprawną, ładną sztukę jedynie za zwrot kosztów wysyłki pocztowej w kopercie ochronnej. Ja wysyłam, ty sprawdzasz czy nie było oszustwa i wpłacasz poniesione koszty na wskazane konto.
    Klejenie gumek to robota z lat '80, gdy nic nie było. A jeśli skok klawisza jest mały to gumka będzie stanowiła ciągłe zwarcie. Wtedy trzeba żyletką lub skalpelem ścinać starą gumkę. Wielokrotnie przy ścinaniu źle pójdzie i wychodzi dziura na wylot albo wycina się otwór i nic nie pomoże.
    Kicha totalna. Wybór należy do ciebie.

1
  • #17 21 Paź 2014 10:16
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Klejenie jest bardzo proste. Prawdziwy elektronik z łatwością sobie z tym poradzi i nawet kobieta. Stare gumki trzeba ściąć żyletką na płasko tak na grubość nowych. Liczy się dokładność. Zestaw naprawczy przykładowo można nabyć tu.
    Jest to pierwszy link jaki mi się podstawił w wyszukiwarce..

0
  • #18 24 Mar 2016 21:59
    DanMa
    Poziom 6  

Problemu nie rozwiązałam. Telefon poszedł w odstawkę. Pozdrawiam i dziekuję za dobre chęci.

0