Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KARCHER 570 - Myjka ciśnienie rozsadziła przyłącz wody

06 Lut 2014 15:03 8769 25
  • Poziom 8  
    Witam myjka Karcher 570 po uruchomieniu rozsadziła przyłącz wody plastikowy .Po tygodniu wymieniłem na mosiężny dawała normalnie ciśnienie i rozsadziła element myjki .Jaka może być przyczyna ??Rozebrałem myjkę wizualnie okej . Dodaje fotki uszkodzonego elementu
  • Poziom 15  
    Ten grzybek to końcówka silikonu ;)
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Ten grzybek to końcówka silikonu Wink

Potwierdzam i nie jest to element który powinien się tam znajdować!
    A ten uszkodzony element dostępny w serwisie pod numerem 5.060-260 (ceny nie znam).
  • Poziom 15  
    Może wyłącznik ciśnieniowy za późno się wyłącza po zamknięciu zaworu lancy?
  • Poziom 8  
    Czy ktoś ma do odsprzedania ten element? .I który to wyłącznik
  • Poziom 10  
    Witam, Kolego ktoś podczas jej naprawy nie włożył zaworów odwrotnie?! Też taki przypadek kiedyś miałem.
  • Poziom 9  
    Człowieku pomyśl za nim zepsujesz w myjkach wysokociśnieniowych nigdy nie stosuje się adapterów przylączeniowych z mosiądzu te wlaśnie plastikowe mają to wadę że się szybko zużywaja ale w razie wysokiego ciśnienia z węża po między myjką wywalają .Producent myjki wyklucza zastosowanie mosiądzu w całym ukladzie po między myjką a zasilaniem

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
  • Poziom 14  
    kolos20 napisał:
    Producent myjki wyklucza zadtosowanie mosiadzu w cakym ukladzie po miedzy myjka a zasilaniem

uzasadnij te bzdury...
  • Poziom 9  
    Sprawdz sobie na stronie Karchera wyszujujac instrukcje obslugi do swojego modelu myjki chyba ze myjke z wystawki z Niemiec to masz pecha
  • Poziom 14  
    Niektóre domowe a już profesjonalne to wszystkie mają głowice w całości z mosiądzu. Więc może zapodaj jakiś cytat, odnośnik lub link aby udowodnić swoje bzdurne teorie.
  • Poziom 9  
    Mylisz pojecia ja pisze o przylaczu np Aquastop z mosiadzu a nie pisze tutaj o glowicy pompy gdyz dziela sie one ba trzy rodzaje kompozytowe , aluminiowe i z mosiadzu ale to element myjki a nie przylacza ktore zawsze w takich myjkach domowych nie moze byc calosciowe z mosiadzu gdyz mozesz,uszkodzic element wlasnie,tego zaworku cisnieniowego i tyle mohej opinii

Dodano po 21 [minuty]:

Metal hose couplings with Aqua Stop can damage the pump.Please use plastic hose couplings or the incluted Karcher brass hose coupling with. W przetlumaczeniu nie stosowac metalowych zlaczek ktore moga uszkodzic pompe a jedynie zastosowac zlaczke mosiezna Karchera masz to umieszczone w instrukcji w postaci szkicu a jak nie wierzysz sprawdz na stronie odnosnie przylaczenia.
  • Poziom 14  
    Więc podaj link do tej instrukcji, żeby wszyscy mogli się z nią zapoznać...

• VIP Zasłużony dla elektroda
    kolos20 napisał:
    Człowieku pomysl za nim zepsujesz w myjkach wysokocisnieniowych nigdy nie stosuje sie adapterow przylaczeniowych z mosiadzu te wlasnie plastikowe maja to wade ze sie szybko zuzywaja ale w razie wysokiego cisnienia z weza po miedzy myjka wywalaja .Producent myjki wyklucza zadtosowanie mosiadzu w cakym ukladzie po miedzy myjka a zasilaniem

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]

Proszę niezwłocznie wykonać polecenie moderatora!
    Inaczej otrzymasz upomnienie!
  • Poziom 14  
    I niech to pozostanie twoją sugestią, bo w życiu nie spotkałem się z uszkodzeniem pompy w wyniku zastosowania mosiężnej złączki (prędzej brak filtra), więc odpuść sobie te bzdurne teorie które i tak nie mają nic wspólnego z tym tematem.
  • Poziom 9  
    Tak masz racje widać jesteś analfabetą nie umiejacym czytać ze zrozumieniem z resztą nie musisz tego czytac umiescilem to dla innych Twoja opinia mnie w tym momencie nie interesuje zamykam temat.

Moderowany przez Pawel wawa:

Odpocznie sobie Kolega od forum, 60 dni. Czas na zapoznanie się z regulaminem. Jeśli będzie trzeba, przedłużę blokadę pisania.
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

• Poziom 14  
    Analfabetyzm to sam prezentujesz w swoich wypowiedziach, może to i dobrze że nie da się tego czytać ze zrozumieniem. Zacznij korzystać ze słownika bo otrzymasz upomnienie...
  • Poziom 12  
    Ostanio zauważyłem że na elektrodzie zamiast pomagać, to kłótnie się tylko dzieją...

• VIP Zasłużony dla elektroda
    kolos20 napisał:
    zamykam temat.

A to Twój temat?

ziom5555 napisał:
    Ostanio zauważyłem że na elektrodzie zamiast pomagać, to kłótnie się tylko dzieją...

Temat brzmi: KARCHER 570 - Myjka ciśnienie rozsadziła przyłącz wody
    A nie Opinie o Elektrodzie!

Temat zamykam!
  • Moderator
    Na prośbę Autora tematu kol. Lenek5 - temat odblokowuję.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie problem jest nadal z myjką zakupiłem dekiele zasilania i po kilku próbach pekł kolejny ..Co może być przyczyną rozsadania tego elementu??? :cry: kupię taki element jak ktoś posiada
  • Poziom 8  
    Zgadzam się na tym foru pomocy jeszcze nikt nie otrzymał a jak już to odrazu za ile .No i odrazu korygują za pisownie a pomocy jak niebyło tak niema

Moderowany przez Mirek Z.:

Zbędna uwaga, całkowicie bezpodstawna i nieprawdziwa. No i ta pisownia... Ostrzeżenie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.6, p.3.1.13.

• Poziom 27  
    Lenek nie osądzaj wszyskich myslisz że ludzie nie mają nic do roboty tylko siedzą i czytają kto coś napisał?? 570 to myjka która ma ponad 25 lat a wracając do twojego problemu spotkałem się z nim wiele razy, powodem jest zbyt wysokie ciśnienie w sieci. Miałem klienta ciekły mu krany pękały węże okazało się że zamiast ustawowych 0,5 do 0,8 bara ma 7-9 bar. Może tu szukaj przyczyny jak masz wątpliwości czy się na tym znam zapraszam

www.karcherserwis.pl

pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam ciśnienie jest 1,2 max w porywach .mam plastikowe złączki i nie ciekną nie pękają .A tu 2 dekielki rozwaliło ,któryś z zawór nie trzyma w myjce ? :?: Może ktoś posiada na części .Kupiłem delkielek i po kilku próbach pękł czy można go jakoś pospawać ?

Dodano po 5 [minuty]:

Tak myjka ma 25lat i niech sie schowają te bedziewie typu K2, K3,K4 K5 plastik fantastik .Przelała parenascie tysięcy litrów .

Dodano po 15 [minuty]:

Tak jak pisałeś jest podobna 655 mosiężna pompa i silnik 3,2KW .Ale złosliwość moderatorów na tym forum nie zna granic ! Zablokował na złość ,Ogłoszenie o kupnie zaślepki .Kiedyś dawno temu to może było dobre foru Przeszło trochę myjek karcher przez moje ręce ale takiego przypadku nie miałem.

• Poziom 27  
    lenek5 napisał:
    Witam ciśnienie jest 1,2 max w porywach .mam plastikowe złączki i nie ciekną nie pękają .A tu 2 dekielki rozwaliło ,któryś z zawór nie trzyma w myjce ? :?: Może ktoś posiada na części .Kupiłem delkielek i po kilku próbach pękł czy można go jakoś pospawać ?

Dodano po 5 [minuty]:

Tak myjka ma 25lat i niech sie schowają te bedziewie typu K2, K3,K4 K5 plastik fantastik .Przelała parenascie tysięcy litrów .

Dodano po 15 [minuty]:

Tak jak pisałeś jest podobna 655 mosiężna pompa i silnik 3,2KW .Ale złosliwość moderatorów na tym forum nie zna granic ! Zablokował na złość ,Ogłoszenie o kupnie zaślepki .Kiedyś dawno temu to może było dobre foru Przeszło trochę myjek karcher przez moje rence ale takiego przypadku nie miałem

Proszę przeczytaj to co napisałeś nie ma to ładu i składu, to forum jest dla użytkowników i jak ktoś zechce to ci odpowie. Ludzie maja pracę obowiązki nie siedzą tu 24h robią to za freeeeee!!!!!!!!. Podobnie moderatorzy pilnują aby się wątki nie dublowały i aby panował jako taki porządek. Jeżeli nie odpowiada ci poziom tego forum poradzę ci to co każdemu - załóż swoje forum i tam udzielaj porad i ich oczekuj tu szanuj innych.

Wracając do twojej myjki wiem że przeżyła nie jedną nową ale ma już lata i materiał jest zmęczony, powstają wżery i amelinium pęka :). Ja nie biorę już do naprawy starych myjek domowych bo nie raz jak je rozebrałem to nie było czego poskładać takie wżery były w aluminium - ale klient tego nie zrozumie a najlepiej abym zrobbił kompletny remont za 50 zł bo on za 100 ją kupił na giełdzie. Poszukaj używanej HD655 tam nic nie koroduje i nie pęka a zawory ma jak w 70% myjek.
  • Poziom 8  
    Założyłem nowy 20euro + wysyłka dekiel bez wżerów i pękł .W naszym kraju problem z częściami nie dostępne To samo z fachowcami wystaryczy pooglądać usterkę lub na tvn turbo o mechanikach ,Tak jak piszesz poszukaj HD655 takie zabytki chodzą po 1000zł i ludzie to kupują bo wiedzą co to za sprzent ,Wiec wnioskuje że któryś zawór nie trzyma .Jak to mówią o polskich fachowcach polak polaka zawsze wychaka ,Chetnie kupie kilkanaście myjek HD655 z giełdy po 100żł