Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programy zarówno z kablówki jak z dvb-t na jednym tv jak to pogodzić?

06 Lut 2014 15:25 1293 6
 • Poziom 6  
  Witam.
  Jakie urządzenie zastosować do połączenia sygnałów z kablówki jak i z przekazu naziemnego, tak żeby oba sygnały nie zakłócały się wzajemnie? Proszę o podpowiedzi.
 • Poziom 29  
  Nie napisałeś jak odbierasz kabel. Jaki masz tv ( wbudowany tuner dvbt / brak, jakie wejścia sygnału). Jeśli sygnał prosto z kabla to do wejścia antenowego, a jeśli przez dekoder to podłącz go do wejścia euro/scat. Jeśli posiada tuner dvbt to antenę do wejścia antenowego, jeśli brak wbudowanego tunera to zewnętrzny podłączony do wejścia euro/scat.
 • Poziom 6  
  Pod tuner VECTRY - kabel. Z tunera do tv - kabel hdmi. Czyli w tym przypadku wystarczy podłączyć kabel antenowy do wejścia antenowego w tv (oczywiście tv z tunerem dvbt), żeby uzyskać jednocześnie obraz z kablówki jak i przez dvbt, tak?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 43  
  rafal1968 napisał:
  żeby uzyskać jednocześnie obraz z kablówki jak i przez dvbt

  Co rozumiesz przez "uzyskać jednocześnie obraz'?.
 • Poziom 6  
  Jakiś czas temu połączyłem kabel z kablówki i kabel z anteny domowej łącznikiem, a następnie włożyłem go do wejścia antenowego w tv i wcisnąłem funkcję automatycznego wyszukiwania programów. TV znalazl mi zarówno programy z kablówki (w jednym pasmie) jak i programy z anteny domowej (w drugim pasmie). Mankamentem był tylko mało ciekawy obraz z kablówki. Wiedziałem, że sygnał z anteny domowej jest mocniejszy, ale nie wiedziałem i nie wiem do dzisiaj, co zrobić, żeby oba sygnały były dobrej jakości. Przypuszczam, że należałoby podłaczyć do łącznika jakieś urządzenie, które mogłoby poprawić sygnał kablówki i jednocześnie nie zakłócić sygnału z anteny domowej.
 • Poziom 43  
  rafal1968 napisał:
  Przypuszczam, że należałoby podłaczyć do łącznika jakieś urządzenie

  Obojętnie co by to było, NIE łączy się razem zwykłym spiltterem sygnału z kablówki z sygnałem z normalnej anteny (wtedy miałeś podłączone razem dwa sygnały analogowe).
  Żadne wzmocnienie sygnału tez nie wchodzi w grę, bo wprowadzasz ingres w sieci operatora.
  Sygnału analogowego w swojej kablówce nie poprawisz, nie masz na niego wpływu, a operator "olał" tą kwestię całkowicie (nikt już z operatorów kablówkowych typu UPC, VECTRA, MM, nie robi już nic z sygnałem analogowym).
  Sam mam w domu analogową i cyfrową UPC, wiem co mówię....