Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres ciśnieniowy ea 150 wymiana uszczelki

gieniapierda 06 Lut 2014 15:31 1845 3
  • #1 06 Lut 2014 15:31
    gieniapierda
    Poziom 13  

Witam!
    "Poszła" uszczelka od filtra wody w ekspresie EA 150. Trzeba odkręcić śrubę mocującą ten filtr (sitko). Ale jak? Morduję się z tym już dłuższy czas i nic. Żadne podgrzewanie, żadne WD 40, żadne pukanie (nawet w głowę) nie pomaga. Śruba nierdzewka z prostym łbem w który wchodzi 5 złotych trzyma "na ziher". Rozumiem, że jak przeleciały przez sitko "tony" wrzątku, to nawet nierdzewka miała prawo się "zardzewieć", chociaż z wierzchu niby jest ok. Ma ktoś patent na taką "zażartą" śrubę, bo ja już nie mam po prostu siły. Tym bardziej, że nie piję espresso od ponad dwóch miesięcy :cry:

0 3
  • #2 06 Lut 2014 17:02
    Dziaduszyn
    Poziom 17  

To nie rdza nie pozwala odkręcić tą śrubę tylko kamień.
    Zalać odkamieniaczem i czekać.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Lut 2014 01:27
    nioop

Specjalista AGD

Ciężki temat.. Wymaga dużo wprawy..
    Ekspres kładziesz do góry nogami.. Zalewasz WD40.. Dopasowanym bitem do śrubki uderzasz.. Kilka mocnych puknięć i próbujesz odkręcić i zakręcić.. Znów pukanie i znów próba ruszenia.. Cały czas śruba musi pływać w WD40.. Wkońcu drnie.. Lecz gdy juz choćby milimetr się zacznie ruszać nie odkręcasz dalej , bo może się urwać a wtedy amen.. Tylko zakręcasz i odkręcasz kilkanaście razy po tym milimetrze..
    Temat jest o tyle trudny ze trzeba to robić z wyczuciem.. Rozwiercenie śruby graniczy z cudem.. Chyba ze masz do dyspozycji wiertarke stołową.. Wówczas sprawa prosta.. Wykręcasz termoblok i pod wiertakę.. i to chyba najłatwiejszy sposób..

0
  • #4 04 Mar 2014 16:38
    gieniapierda
    Poziom 13  

Ok! Udało się! Dziaduszyn miał rację: Zalać odkamieniaczem "Cillit Bang"(Uuuuups..KRYPTOREKLAMA;))) I CZEKAĆ. Potem doprowadzić do momentu kiedy sitko się swobodnie obraca i jest przestrzeń pomiędzy łbem śruby a podkładką. Dobry chwyt narzędziem (szczypce, obcęgi) i WIO! Druga osoba w asyście musi stabilizować ekspress, inaczej wszystko leci (naprawdę trzeba dużej siły). Nie będę pisał na łamach Forum Elektroda jakie to "fachowe porady" miał dla mojego ekspressu Autoryzowany Serwis Aeg Electrolux w Warszawie, bo za brzydkie wyrazy pewnie by mi Admin przyłożył Bana. Jedyne, co mi się z tym Serwisem AGD kojarzy, to tytuły 3 filmów z "Superprodukcji" Machulskiego, mianowicie: "Szfynstfo", "Kurestfo" i "Paskuctfo". Temat zamykam i...zapraszam na kawę;)))

1