Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta 162 bizhub nie pobiera papieru

wolnorka 06 Feb 2014 15:34 1953 6
 • #1
  wolnorka
  Level 2  
  Witam wszystkich.
  Mam problem z drukarką Konica Minolta 162 Bizhub nie pobiera mi papieru z pierwszej kasety. Papier jest i pojawia się komunikat błąd podajnik pusty. Nie znam się na tego typu urządzeniach, wiec jak treść mojej wiadomości jest zbyt ogólna proszę o informację. Czy jestem wstanie naprawić to sama czy będzie potrzebna pomoc serwisanta?
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  A może format papieru nie zgadza sie z tym ktory chcesz kserowac lub drukować ? Jaki format pokazuje na wyświetlaczu ?

  C.
 • #3
  mib3
  Level 22  
  Wysuń szufladę i następnie zamknij dosuwając ją prawym bokiem, tak aby papier podniósł się, Jak ją dosuniesz lewym to się nie podniesie. Po prawej stronie od spodu jest zamek który po dosunięciu szuflady otwiera się.
  M.
 • #4
  cezar80
  Level 27  
  Najczęściej w tych modelach to był papier za kasetą, proszę sprawdzić
 • #5
  wolnorka
  Level 2  
  Rozmiar papieru A4, dociskanie z prawej strony nie pomogło w dalszym ciągu świeci się komunikat błędu pusty. Jak otwieram kasetę z papierem jest on na górze. Nie wiem czy ma to znaczenie ale wcześniej drukowałam i zaciął się papier w bocznej części wyciągnęłam go raczej w całości.
 • #6
  mib3
  Level 22  
  Rozumiem że maszyna po zamknięciu zachowuje się tak jakby w szufladzie nie było papieru? A tak z ciekawości wysuń szufladę i zobacz czy w maszynie od spodu po prawej stronie na wysokości rolki wystaje czarna łopatka od czujnika papieru ma zwisać, Zasuwając szufladę papier podnosi łopatkę.
  M.
 • #7
  wolnorka
  Level 2  
  Dokładnie tak się zachowuje ma papier a sygnalizuje ze nie ma. Wysunęłam szufladę wystaje, zwisa czarna łopatka (raczej taki haczyk).