Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5 1.9 TDI - brak ogrzewania w samochodzie

06 Lut 2014 17:20 4716 6
  • Poziom 5  
    Witam mam problem z ogrzewaniem w vw passacie b5 1.9 TDI 115 km ciagle wieje zimne powietrze. Wymienilem już nagrzewnice, swiece zarowe ,zarowe i termostat. Na tblicy rozdzielczej swieci się nie dzialajace ABS i ASR oraz STOP.
  • Poziom 35  
    Czy we własnym zakresie próbowałeś usunąć usterki dot. kontrolek np. sprawdziłeś włącznik światła stopu, hamulca pomocniczego i czy sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego. Skąd w Twoim aucie kontrolka "stopu" - zakładałeś. Czy działa Ci ABS, sprawdź przewody czujników ABS-u przy kołach.
    Jeśli chodzi o ogrzewanie auta, to po zmianie nagrzewnicy należało uzupełnić płyn i przy pracującym silniku i otwartym zbiorniku wyrównawczym odpowietrzyć układ. Sprawdź węże-króćce nagrzewnicy, po nagrzaniu silnika powinny być też ciepłe. Czy silnik nie przegrzewa się, może "padła" pompa cieczy (oberwany wirnik).
  • Poziom 5  
    silnik się nie przegrzewa. Tez mam podejrzenia co do pompy, zastawiając jest ubytek plynu

Dodano po 3 [minuty]:

co do abs-u przwody przy kolach sprawdziłem

Dodano po 17 [minuty]:

jak wymieniałem nagrzewnice zrobiłem tak samo jak napisales i nadal nie ma ogrzewania
  • Admin grupy Samochody
    Łatwiej się wymienia pompę wody w tym aucie niż nagrzewnicę ale Twój wybór. Masz oberwany wirnik na pompie wody. Jak byś postawił auto do warsztatu ( nie do papraków) na naprawę , koszta były by mniejsze ;)
  • Moderator Samochody
    Zainteresuj się elementem pt "zawór nagrzewnicy". A potem pytaj dalej.
    P.S. Piotrek, przy oberwanym wirniku będzie gotował silnik - nawet na biegu jałowym.
  • Admin grupy Samochody
    Robo mylisz się. Albo nie spotkałeś się z tym. Zagotować TDI PD zimą? Pompa mieli przez silnik ale nie ma siły dmuchnąć przez nagrzewnicę.
  • Poziom 33  
    ... Lub nastawnik klapy regulacji temperatury:) Nic nie ma, czy przewody do nagrzewnicy zimne czy ciepłe...