Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b5 1.9 TDI - brak ogrzewania w samochodzie

opa0009 06 Feb 2014 17:20 5931 6
    opa0009
    Level 6  
    Witam mam problem z ogrzewaniem w vw passacie b5 1.9 TDI 115 km ciagle wieje zimne powietrze. Wymienilem już nagrzewnice, swiece zarowe ,zarowe i termostat. Na tblicy rozdzielczej swieci się nie dzialajace ABS i ASR oraz STOP.
    Staszek49
    Level 35  
    Czy we własnym zakresie próbowałeś usunąć usterki dot. kontrolek np. sprawdziłeś włącznik światła stopu, hamulca pomocniczego i czy sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego. Skąd w Twoim aucie kontrolka "stopu" - zakładałeś. Czy działa Ci ABS, sprawdź przewody czujników ABS-u przy kołach.
    Jeśli chodzi o ogrzewanie auta, to po zmianie nagrzewnicy należało uzupełnić płyn i przy pracującym silniku i otwartym zbiorniku wyrównawczym odpowietrzyć układ. Sprawdź węże-króćce nagrzewnicy, po nagrzaniu silnika powinny być też ciepłe. Czy silnik nie przegrzewa się, może "padła" pompa cieczy (oberwany wirnik).
    opa0009
    Level 6  
    silnik się nie przegrzewa. Tez mam podejrzenia co do pompy, zastawiając jest ubytek plynu

Dodano po 3 [minuty]:

co do abs-u przwody przy kolach sprawdziłem

Dodano po 17 [minuty]:

jak wymieniałem nagrzewnice zrobiłem tak samo jak napisales i nadal nie ma ogrzewania
    T5
    Admin of Cars group
    Łatwiej się wymienia pompę wody w tym aucie niż nagrzewnicę ale Twój wybór. Masz oberwany wirnik na pompie wody. Jak byś postawił auto do warsztatu ( nie do papraków) na naprawę , koszta były by mniejsze ;)
    robokop
    Moderator of Cars
    Zainteresuj się elementem pt "zawór nagrzewnicy". A potem pytaj dalej.
    P.S. Piotrek, przy oberwanym wirniku będzie gotował silnik - nawet na biegu jałowym.
    polonez15
    Level 33  
    ... Lub nastawnik klapy regulacji temperatury:) Nic nie ma, czy przewody do nagrzewnicy zimne czy ciepłe...