Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook wrozamet - Brak iskry

luqi8 06 Lut 2014 17:43 5394 5
  • #1 06 Lut 2014 17:43
    luqi8
    Poziom 12  

Witam, posiadam kuchenke jak w tytule, niestety nie moge znaleźć napisu jaki to dokłądniej model. Kuchenka nie ma iskry na żadnym z palników, czasami przy próbie włączenia pojedyńczo pojawia sie iskra( pojedyńczo i potem już nie ma). Z tego co już sie dowiedziałem prawdopodobnie do wymiany będą iskrowniki bądź również generator. Kuchenka jest bardzo stara ok. 14 lat.

0 5
  • #2 06 Lut 2014 21:43
    magir
    Poziom 27  

Zabrudzone iskrowniki - wykręcić, umyć dokładnie w płynie usuwającym przypalony brud ( porcelanki mają być bielutkie ) i powinno działać, no chyba że jeszcze diabli wzięli przewody pod spodem.
    Iskrownik można sprawdzić wyjmując go z kuchenki - sprawdzenie - 4 druciki włożone do każdego wyprowadzenia na palnik tak żeby od siebie były oddalone około 3-5mm i podłączyć zasilanie 230V i powinno "strzelać" między drucikami ( no chyba że to jakaś inna konstrukcja). UWAGA! napięcie jakie generuje iskrownik jest niebezpieczne i trzeba bardzo uważać żeby nie "pokopało" podczas próby !

1
  • #3 06 Lut 2014 22:04
    luqi8
    Poziom 12  

Wiem jest tam bardzo dużo Volt, aby zdjąc górna pokrywe trzeba odkręcic wszystkie palniki, czy moze to jakoś wpłynąć na szczelność układu? Co do iskrowników to racja są bardzo brudne.

0
  • #5 20 Lut 2014 15:27
    luqi8
    Poziom 12  

Witam ponownie, wyczyszczenie iskrowników nic nie dało Co robić dalej? Ja myślałem nad wymianą wszystkich iskrowników z przewodami i generator ale czekam na wasze opinie.

Mastercook wrozamet - Brak iskry Mastercook wrozamet - Brak iskry

1
  • #6 21 Lut 2014 11:20
    egon42
    Poziom 37  

Kolego sam musisz poszukać przyczyny czy iskrowniki mają zwarcie czy może generator czy też generator nie jest wyzwalany bo z tego co widać włączany jest gałkami, ze zdjęć widać że iskrowniki dalej są brudne. To tak trochę jak szukanie w samochodzie dlaczego nie ma iskry na świecach można odłączyć wszystkie iskrowniki i przyłożyć 1 przewód blisko obudowy i sprawdzić czy wtedy dobrze iskrzy, jak nie iskrzy to sprawdzić generator i wyzwalanie generatora.

0