Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS P5GPL-X SE - BIOS nie wykrywa dysku twardego SATA

Ard123 06 Feb 2014 18:36 1539 4
    Ard123
    Level 9  
    Witam, mam problem ponieważ podczas próby instalacji systemu XP (7 także) pojawia się błąd informujący, że nie znalazło żadnego dysku twardego (w przypadku siódemki woła o sterownik) Próbowałem różnych ustawień w BIOS-ie i nic. Szukałem rozwiązania wszędzie i wciąż nic. Szukałem też sterowników kontrolera dysku twardego i takowych także nie znalazłem.

Płyta główna to ASUS P5GPL-X SE a dysk Seagate pod SATA. Robię go dla znajomego, więc nie mam stałego dostępu do tego komputera.

Dodam, że komputer leżał nie używany od dłuższego czasu, został wymieniony dysk twardy (poprzednio też był SATA). Wcześniej wszystko działało bez zarzutu, również a był pod ten sam XP.

Jeśli ktoś znalazłby sterowniki to prosiłbym o link. Zależy mi na czasie, muszę znaleźć rozwiązanie już dzisiaj.
    Krzycho92
    Level 19  
    Zresetuj BIOS. Jeśli nie pomoże - odłącz i podłącz ponownie dysk do płyty głównej (kabel SATA).
    Sprawdź czy dysk jest wykrywany na innym komputerze.
    Podaj model dysku
    kokapetyl
    Level 43  
    Płyta instalacyjna z XP nie posiada sterowników SATA, należy je dołączyć za pomocą programu "nlite", natomiast z Win 7 nie powinno być problemów.Skoro występują problemy trzeba sprawdzić SMART dysku. Na innym działającym sprzęcie Crystal disk Info, na komputerze bez systemu MHDD ( z bootowanej płyty CD)
    Ard123
    Level 9  
    Model podam jutro bo teraz nie mam dostępu do tego komputera. Spróbuje, podpiąć do innych portów i innego komputera. Jeśli chodzi o XP, to wiem, że nie ma sterowników ale problem w tym, że nie mogę takowych znaleźć. Szukałem na stronie producenta i też nie było. A w 7 też się dziwie, ale woła o sterowniki.

//Model dysku to SG500DM002, ale już działa, podpiąłem pod inny port i wykryło dysk twardy, zainstalowałem Win7 i jest ok. Dziękuję za pomoc.