Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka KRAFTDELE GERMANY KDMM-180A MIG/MAG/FLUX 200A

06 Lut 2014 18:56 69312 39
  • Poziom 20  
    Zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym takie urządzenie:

SPAWARKA INWERTOROWA KRAFTDELE GERMANY KDMM-180A MIG/MAG/FLUX 200A

Więc podzielę się wrażeniami z pracy z tym sprzętem
    Podejrzewam że ta chińska myśl techniczna nie ma nic wspólnego z inwertorem

Kliknąłem kup teraz pobranie itd (oczywiście mnóstwo przeczytanych postów na temat FLUX, drut samo-osłonowy, proszkowy, MIGOMAT SHERMAN, i inne "dziwne" chińskie wynalazki)

Na drugi dzień dzwoni kurier przywozi paczkę Pierwsze wrażenie to że w pudełku na prawdę jest spawarka pudło jest ciężkie. Po rozpakowaniu najbardziej spodobało mi się pudełko gruba tektura, twarda grubość około 1,5 cm będzie na jakieś klamoty tym bardziej że ma wtłoczone plastikowe uchwyty

Więc wyciągam to cudo z pudła no i mam pierwszy własny migomat (jeśli mogę to tak nazywać)

Maska pozostawia wiele do życzenia (rozpadła mi się w rękach po jej złożeniu)

Dodam że pracowałem do tej pory na starej samoróbce elektrodowej o gabarytach 100x80x60 więc gabaryty nowej spawarki mi bardzo odpowiadają Nie jestem spawaczem używam spawarki czasem coś pospawać koło domu, w samochodzie, traktorze i do innych różnych prac w przydomowym warsztacie.

Nie miałem ani butli ani reduktora więc zaczęły się poszukiwania drutu samo-osłonowego (proszkowego) Więc jadę do sklepu z artykułami spawalniczymi i proszę Pana sprzedawcę o takowy drut a Pan na to: Panie nie mamy kilo takiego drutu kosztuje 50 zł.

Więc znowu portal aukcyjny i zakupiłem Drut spawalniczy samoosłonowy 0,8 / 0,45kg trzy rolki koszt z przesyłką pobraniową 80 zł.

Zamontowałem drut w mojej spawarce, zmieniłem polaryzację jak nakazują wszelkie instrukcje czyli (-) na drucie W środku ładnie narysowane

Odpalam mój sprzęt (nie znam się na tym ale po kilku próbach spawania ustawiłem przełącznik pierwszy na pozycję 2 a drugi na pozycję min i podawanie drutu 8)

Powiem Wam jak dla mnie rewelacja w porównaniu z elektrodą (po za tym że z drutu proszkowego strasznie śmierdzi) no i muszę się przyzwyczaić że żeby spawać trzeba kliknąć ten magiczny przycisk na rękojeści Ogólnie jestem zadowolony z tego sprzętu i nie przeraża mnie cena drutu (to trzy rolki starczą mi na bardzo długo Jak znajdę jakieś wolne środki zakupię butlę 8L (6kg) Polecam ten sprzęt Zobaczymy jak długo pochodzi Jak ktoś ma podobny sprzęt proszę podzielić się informacjami na temat spawania takim sprzętem

I pytanie do fachowców z forum Jak ustawić optymalnie taki sprzęt do spawania drutem proszkowym i drutem z osłoną CO2
  • Poziom 21  
    Czy to na pewno jest inwerter ? Cena jest bardzo dobra i sam się zastanawiam nad kupnem tego
    KRAFTDELE, tyle że nie inwerter a zwykły transf.
    witek271 napisał:
    I pytanie do fachowców z forum Jak ustawić optymalnie taki sprzęt do spawania drutem proszkowym i drutem z osłoną CO2
    Dojdziesz do wprawy sam, na prawdę nic trudnego. Amperaż dobierasz do grubości materiału i ustawiasz odpowiedni posuw.

Jeśli nie wiesz czy to jest inwerter czy zwykła trafo, to prosił bym o zdjęcia, na prawdę sam sie przymierzam do kupna.
  • Poziom 1  
    Mam taki sam migomat, inwentor to nie jest patrzyłem do środka, jest zwykły migomat ale z gazem spawa super, drut 1,0 i jest bajka. Inwentorowa ma płynną regulację prądu spawania koszt to 1000 zł zwykła koszt 650 zł.
  • Poziom 2  
    Zastanawiam sie nad tym modelem albo nad Mig 170 półautomat inwertorowy w sumie stówa róźnicy a ma lepsze parametry bodatszy zestaw na start i więcej opinii.
  • Poziom 14  
    Nie rozumiem polityki tej firmy. Napis "Germania" ma skłaniać chyba do refleksji nad niemiecką solidnością produktu. W podajniku natomiast napis "narzędzia mazowieckie" czyli dobre bo polskie a w rzeczywistości to najtańszy z możliwych chińczyków
  • Poziom 27  
    Witam serdecznie :)

Jako hobby grzebię sobie w garażu (www.wsk.audiobas.pl) i często trzeba coś podspawać/napawać/dospawać...

Po woli mam dosyć biegania do kolegów/sąsiadów.
    I tak sobie od dwóch dni czytam o spawarkach.

Z tego co mi się wydaje do moich zastosowań wystarczy mi MIGOMAT.

Natrafiłem właśnie na wynalazek z tematu....
    Koszt 599 zł
    Niestety w zestawie nie ma butli, przeglądając aukcje butla to wydatek około 200 zł
    Chociaż jest taki zestaw z butlą za 745 zł :)

sasz20 napisał:
    Zastanawiam sie nad tym modelem albo nad Mig 170 półautomat inwertorowy w sumie stówa róźnicy a ma lepsze parametry bodatszy zestaw na start i więcej opinii.

Lepsze parametry tzn jakie?
    Bo jakby nie patrzeć to jest droższy o 150 zł, warto dopłacać??

Znalazłem również na znanym portalu aukcyjnym w cene 650 zł (Z BUTLĄ I OSPRZĘTEM):
    PROMOCJA! SPAWARKA MIGOMAT PÓŁAUTOMAT 150A 230V

Dodatkowo z tego co mówił mi znajomy spawacz, spawanie z drutem w tej osłonie to ponoć lipa..
    Lepiej z butlą i zwykłym drutem :D
  • Poziom 2  
    A więc Panie Kolego wow, już tłumacze Kraftdele jak podaje producent ma 35% wydajności przy 120A i kosztuje na znanym portalu około 640 pln, a inwerter o którym wyżej napisałem przy 120A ma 100% wydajności i kosztuje 765 pln ale przynajmniej ma redaktor w zestawie tak wiec częśc kosztów się już zwraca. U mnie w punkcie nabita butla co2 T6 kosztuje 200pln ale samo nabicie pustej to 22 zł ale na znanym portalu aukcyjnym butle 8kg można kupić za 135 zł plus nabicie w punkcie daje łącznie 150. Dziękuję i pozdrawiam:-)
  • Poziom 27  
    Kolego sasz20, bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Ty już się zdecydowałeś, który wybrać?

Tak czytam na forach o tych tańszych MIGach i wszyscy piszą, że to zabawki....
    No, ale do domowych warunków chyba w zupełności wystarczą?
    Kupno markowej używki to też jakieś ryzyko :(
  • Poziom 20  
    Minęło już trochę czasu.Wspawałem spawareczką trzy rolki drutu samo-osłonowego. Wiem i czytałem wiele komentarzy spawaczy "drut samo-osłonowy jest drogi" "źle się spawa", "drut samo-osłonowy to lipa"

Powiem tak: Nie zamienił bym tej spawarki na żadną starą spawarkę elektrodową transformatorową! Jestem zadowolony z tego wynalazku a zwłaszcza przy spawaniu grubych elementów np maszyn rolniczych Nie przeraża mnie cena drutu samo-osłonowego przy moim spawaniu (w porównaniu z elektrodami - dla mnie bajka)

Spawałem też cienkie i drobne elementy i też jestem zadowolony Może dla fachowców z doświadczeniem takie wynalazki to szmelc to dla mnie amatora to jak dla fachowca BESTER LINCOLN model MAGSTER 380 4x4

Co najważniejsze: jak na taką tanią chińską myśl techniczną myślałem że nie dostanę żadnej części że będą inne gwinty mocowania np łuska czy końcówki prądowe wszystko pasuje

Jedyną wadą tej spawarki jest brak kółek a spawarka nie jest lekka ale i na to jest sposób pospawam sobie wózek i będzie ok

W najbliższym czasie mam zamiar kupić butlę i reduktor
  • Poziom 13  
    Hej, ja też zakupiłem ten migomat, na aukcji z butlą i drutem 0,8. Pierwsze wrażenia rewelacja. Ciężka solidna spawarka, długie przewody, wszystko całkiem dobrze spasowane. Pierwsze minuty po uruchomieniu, pierwsze spawanie, rewelacja. Trzeba dojść do wprawy po przesiadce z transformatora ale jest super :) Póki co mogę polecić, zobaczymy jak będzie później :)
  • Poziom 10  
    Ja też zakupiłem Spawarka półautomat migomat MIG/MAG/FLUX KRAFT&DELE 200A KD830 380V razem z drutem 0,8 mm i butlą na znanym portalu.Nie wiem czym się panowie podniecacie chyba że ktoś nie miał takiego cuda :cry: .Po ustawieniach na 2 i max
    napięcie ok 25-29V prąd max 70A mierzone cęgowym miernikiem na innych ustawieniach szkoda gadać.Nie jestem specjalistą w spawalnictwie ale spodziewałem czegoś więcej jeszcze piszą transformator miedziany ch... aluminiowa miedż.Może jakby drut 1,0 mm może prąd byłby większy a tak to chyba tylko puszki po piwie i coś jeszcze.
  • Poziom 13  
    To chyba jakąś dupiatą sztukę masz bo mój topi bez problemu grubą stal ... Ale znawcą nie jestem :D
  • Poziom 10  
    Jak grubą stal masz na myśli i topić to nie to samo dobrze ją połączyć.Na jakich ustawieniach pracujesz i ile litrów Co2 i jak gruby materiał łączysz.Ja kiedyś w Biedronce kupiłem spawarkę transformatorową Einchela CEN 160 160A w 2007r też niby miedziana po spaleniu uzwojenia wtórnego było nawinięte w szklanej taśmie alu 7x3mm i tam miernikiem cęgowym i było 160A .niedawno kolega przyniósł takiego samego Einchela CEN 160 z 2009r i szok prąd tylko 120A drut na wtórnym fi 4mm.Dziś nie robi się nic dobrze bo koszty były by za duże do mojego Einchela drut miedziany w szkle na uzwojenie wtórne by kosztował 200zł.Chińskie dzieci dobrze podrabiają dobrze miedż robią dobrą tandetę i sprzedawcy muszą mieć przebitkę ze 100 procent.Ale do rzeczy czekam na twoją odpowiedż bo może jest i trofiejna.
  • Poziom 13  
    O kurcze nie pytaj mnie o parametry bo jestem totalnym amatorem, ma się dobrze trzymać i tyle, spawałem 4mm profile ale na jakim ustawieniu to zabij mnie nie pamiętam, gaz na 10l/min tyle pamiętam. Pewnie jakbym spawał non stop to by prądu brakowało, mam taką hipermarketową elektrodówkę i tam po kilku minutach ciągłego spawania trzeba odczekać godzinę żeby ostygła... W sumie masz rację, topienie a dobry spaw to może być różnica
  • Poziom 10  
    Miałem na myśli że pierwszy przełącznik na 1 lub 2 a drugi przełącznik min lub max i prędkość posuwu u mnie 8-9 i 10 l/min Co2.Napisałeś o profilu 4mm to jednak moja też jest dobra.Przy prądzie 200A czyli przy maksymalnych ustawieniach to powinieneś przepalać.Ja swoim Einchelem mogłem wypalać dziury w materiale 5-6mm a co do wyłączania się podczas długiego spawania to dlatego swoją spaliłem bo odsunąłem czujnik temperatury.Także myślę że ten mig mało prądu daje po zakończeniu gwarancji trzeba go będzie przebudować.
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich!

Znalazlem ten temat jako najbardziej pokrewny mojemu.
    Zastanawiam sie nad kupnem spawarki:

INWERTOROWA MMA 200A KRAFT&DELE - cena okolo 500zl na znanym portalu
    lub
    INWERTOROWA MMA 200A - NUTOOL - cena okolo 700zl na znanym portalu

Jestem amatorem ( calkowitym ) spawarke w reku mialem raz, byl to migomat 150.
    niestety mieszkam w Anglii, moi znajomi mowia mi iz oni migmatem nie potrafia spawac co innego elektrodowa. Ja po moich nieudanych probach sklaniam sie teraz do kupna elektrodowej...tymbardziej iz jesli ja nie dam rady to oni mi pomoga. Mam do pospawania pare rzeczy. A pozniej najwyzej to ja bede dobrym kolega ze spawarka dla innych:).

Stac mnie na spawarkedrozsza ale czy jest sens przeplacac? z drugiej strony czytalem iz NUTOOL to dobra firma, z tego co wyczytalem od was to KRAFT&DELE to jakis chinczyk.
    p.s. mam tylko 230v u siebie w domu:) instalacja nowa roczna - niewiem czyto jakies znacznie ma.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam ja swego czasu kupiłem Dedrę desi 160 inwerter na elektrody nawet fi 4mm można było spawać i to nawet fajnie spawa ale to było 2 lata temu.Co do Kraft dele migomat jak w temacie to porażka bo 220A to tam się nie da robią coraz gorsze.Kilka dni temu rozebraliśmy spawarkę z PRL i szok uzwojenie aluminiowe nie tylko Chińczycy kombinowali .Jeżeli miałbym wybrać to NUTOOLA choć to też Chińczyk a przepłacać nie ma co bo wszystko jest to samo tylko w inny opakowaniu może nie które lepiej wykonane.
  • Poziom 7  
    Witam posiadam spawarkę Kraft Dele i nie polecam jej nikomu dla mnie to niewypał też spawam amatorsko tylko przy pracach domowych ale jak dla mnie ta spawarka wcale sobie nie radzi zamiast spawać spawarka klei i wcale sie nie trzyma spaw
  • Poziom 15  
    Też kupiłem taką spawarkę tylko że model inwentorowy, cena 1 tys. zł.
    Spawarka KRAFTDELE GERMANY KDMM-180A MIG/MAG/FLUX 200A Spawarka KRAFTDELE GERMANY KDMM-180A MIG/MAG/FLUX 200A Spawarka KRAFTDELE GERMANY KDMM-180A MIG/MAG/FLUX 200A

Jeszcze nie zdążyłem jej wypróbować, ale mam pytanie użytkowników Kraftdele. Czy też w środku macie zardzwiałą tą blaszkę na podajniku, oraz mocno zaśniedziałą sprężynkę prowadzącą? Nie wiem czym to zabezpieczyć. Normalnie to bym trysnął jakiegoś silikonu, ale myślę że tam nie może być smaru bo rolki mogą przestać wciągać drut.
  • Poziom 21  
    Boban_09 napisał:
    ta spawarka wcale sobie nie radzi zamiast spawać spawarka klei i wcale sie nie trzyma spaw

Transformatorowa czy inwertorowa? Bo jeśli ta pierwsza, to jest to niemożliwe co piszesz.
  • Poziom 7  
    Mam transformatorową i zobaczyłem ostatnio ze strasznie się grzeje i rozłącza się do przespawaniu kilku cm spawu, a dokładnie gorący robi się ten mały transformator.
    Mam teraz zamiar kupić migomat inwentorowy.
  • Poziom 21  
    Trochę dziwne to co piszesz, aż trudno uwierzyć. U mnie przy max prądzie mogę kilka minut pospawać, a będzie to z pół metra spawu ciągłego, przerywany o wiele dłużej.

Przy spawaniu blachy trójki muszę obniżyć Amperaż, a wtedy już w miarę komfortowo się spawa.
    Na połowie mocy już w ogóle się nie grzeje, ale to do cienkich blach, 1.5mm.

Coś masz chyba spieprzone.
  • Poziom 7  
    Być morze ale wyraziłem tylko swoje odczucia co do tego modelu.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi się, że ten Kraft Dele to będzie chińszczyzna najniższego gatunku. Raczej nie warto kupować. Może tylko żeby pospawać kilka razy lub coś większego jednorazowo.
  • Poziom 10  
    Witam, panowie jeżeli macie gwarancję to bez zastanowienia należy z niej skorzystać ja tak zrobiłem i jestem prawie zadowolony posów drutu jest z głównego trafa gdyby był z drugiego byłby bardziej równy. Co trzecia ma wadę tak powiedział sprzedawca w moim mieście.Także gwarancja w garść i do sprzedawcy.Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Panowie.
    A co sądzicie o migomatach inwentorowych bo mam na oku taki jeden i nie wiem co o nim sądzić niby jak porównywałem to transformatorowy przy max prądzie spawania ma tylko ok 15% sprawności a inwentor ma aż 60%
  • Poziom 1  
    witam,

właśnie nabyłem taką spawarkę i mam do was pytanie jakiej butli z CO2 używacie do tej spawarki, bo w instrukcji pisze coś o jednorazowej.
    proszę też o instrukcję jak ją zamontować. Jestem amatorem, to moja pierwsza spawarka i nie bardzo wiem jak się za nią zabrać.
    z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 13  
    Krzysiek2408 napisał:
    witam,

właśnie nabyłem taką spawarkę i mam do was pytanie jakiej butli z CO2 używacie do tej spawarki, bo w instrukcji pisze coś o jednorazowej.
    proszę też o instrukcję jak ją zamontować. Jestem amatorem, to moja pierwsza spawarka i nie bardzo wiem jak się za nią zabrać.
    z góry dzięki za pomoc.

Nie widziałem tej spawarki, ale myślę że posiada ona standardowy krociec 6,4 mm a jeśli tak to masz z górki...

Pewnie większość kupisz w normalnym sklepie spawalniczym, potrzebujesz:
    - wąż do podłączenia, ma oplot wzmacniający - wybierz długość taka jaka będzie odpowiednia dla ciebie nie bierz za długiego ale krótki to również problem myślę że 3-4 metry to w większości przypadków wystarczy ale jak masz mało miejsca w warsztacie czy chcesz zrobić sobie jakiś wózek z kołeczkami wystarczy mniej...

- dwie obejmy od 6 mm albo ślimakowe albo zaciskowe 2 czy 3 zł za sztukę

- reduktor CO2 / wystarczy jakiś zwykły dobrze żeby był z dwoma zegarami, jeden dla ciśnienia w butli, drugi do ustalania wypływu gazu - można też wybrać reduktor zegar ciśnienie w butli oraz rotametr (kuleczka w "plastikowej" rurce - podnosi się wskazując wypływ gazu - raczej mniej awaryjne niż tanie chińskie zegary) - Reduktor są do argonu i do czystego CO2 lub mieszanki, po prostu na tarczy jak się nie mylę nadruk czerwony jest dla argonu a czarny dla dwutlenku, jest to pewnie opisane - koszt od 75 zł...

- butla mała 6 kg z czystym CO2 lub obecnie popularnymi mieszankami CO2 z Argonem, koszt to ok. 200 - 220 zł za butlę + napełnienie 35-45 zł, trzeba uważać na butle przerobione z gaśnic śniegowych, dobrze poszukać w okolicy zakładu który napełnia takie butle i od nich kupić zawsze jest jakaś szansa że dostaniemy dobrą butlę z ważną legalizacją, ta ostatnia jest istotna bo koszt legalizacji butli może wynieść 80 zł...

Mając taki zestaw, podłączamy wąż do spawarki, skręcamy / zaginamy opaskę, podobnie robimy z reduktorem. Następnie ściągamy folię z zaworu butli i ustawiając zaworkiem w przeciwnym kierunki niż my i dosłownie na ułamek sekundy otwieramy zawór wypuszczając troszkę gazu, po prostu zmniejszamy ryzyko że w zaworze może być jakiś syf i zapcha on nam reduktor, jak również podczas napełniania może się dostać troszkę powietrza, czyli spoina może nam zaporować (no tylko na początku).

Po przedmuchaniu, dokręcamy reduktor klucz płaski pewnie 27, dokręcamy dobrze ale nie za mocno, żeby nie ukręcić nakrętki... jako że pierwszy raz skręciliśmy zestaw, no to bierzemy jakiś płyn do naczyń, mydło w płynie, nawet mydliny, coś co robi bombelki i delikatnie pędzelkiem taką substancją smarujemy podłączenia węża ze spawarką, węża z reduktorem i sam reduktor połączenie z butlą i czasem reduktor ma fajny bajer krocieć który można odkręcić (klucz chyba 17) - jeśli mamy nieszczelność to szybko je wykryjemy przez te bombelki... wystarczy dokręcić, dociągnąć i jeszcze raz sprawdzić... Robimy to raczej tylko na początku lub kiedy mamy podejrzenie że gaz za szybko się zużywa...

Należy pamiętać że trzeba zostawić minimalny poziom gazu, na butli jest to oznaczone, ponieważ firma może nie chcieć jej ponownie napełnić lub zażąda kasy za ponowną legalizację, do pustej butli może się dostać dodatkowa wilgoć i powietrze... która nie musi zostać wyciągnięta z butli podczas ponownego napełniania...
  • Poziom 1  
    Witam. Posiadam również ten migomat. Co do spawania to w porównaniu z besterem szwagra to troszeczkę odstaje. Ponadto trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz bo w ciągu dwóch lat wymieniam juz drugą płytkę. Na początku miałem trochę problemów z rolką drutu bo spadała, ale już jest dobrze.