Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mycie klawiatury laptopa po zalaniu

czarnawdowka 06 Lut 2014 19:07 11034 5
  • #1 06 Lut 2014 19:07
    czarnawdowka
    Poziom 2  

Cześć. Posiadam laptop firmy Gateway model NV77H31u. Wylałam ostatnio na spację kropelkę wody dosłownie max 2x2cm. Woda dostała się pod ten klawisz. Nie wyłączyłam od razu komputera tylko odwróciłam go i starałam się wytrzepać wodę. Laptop został potem odpięty od zasilania, baterię wyjęłam, wysuszyłam to miejsce suszarką, lecz niestety po ponownym włączeniu spacja i o dziwo oddalone dużo od niej klawisze też nie działają np. 6 na numerycznej po prawej stronie, z, v, lewy alt i kilka innych. Pytanie czy jest sens myć taką klawiaturę? Poniżej zdjęcia foli pod spacją. Wydaje mi się, że ta folia na której widać coś jak ścieżki jest przy samej gumce lekko odklejona i to właśnie tam mogła się dostać woda ale kawałek dalej jest już przyklejona. Pytam bo wyciągnięcie klawiatury z tego badziewia nie jest tak samo łatwe jak przy innych modelach, gdyż trzeba ją wyciągać od dołu.
    Mycie klawiatury laptopa po zalaniu Mycie klawiatury laptopa po zalaniu Mycie klawiatury laptopa po zalaniu

Temat poprawiłem, proszę nie nadużywać CAPS LOCKa. [dt1]

0 5
  • #2 09 Lut 2014 20:02
    marleniaxoo
    Poziom 2  

Ostatnio miałam ten sam problem i długo szukałam rozwiązania. Ponieważ wysuszyłam, odczekałam ale to niestety nic nie pomagało i już się bałam, że mam po komputerze. Poszukałam dłużej w sieci i znalazłam jakiś fanpage a na nim informację, żebym nasmarować teflonem. Odczekałam chwilkę i wszystko wróciło do normy. Także polecam może spróbować takim sposobem.

Dokładnie tą informację znalazłam tutaj na fanpage komputer sos https://www.facebook.com/photo.php?fbid=69071...73741828.682023145183895&type=1&stream_ref=10 teraz ją odszukałam, może dowiesz się więcej.

Powodzenia, na pewno się uda!

1
  • #3 12 Lut 2014 14:31
    czarnawdowka
    Poziom 2  

marleniax a co dokładnie nasmarowałaś tym teflonem ?

0
  • #4 12 Lut 2014 14:44
    kulamario
    Poziom 22  

Przecież masz w linku napisane:
    Zalaną klawiaturę należy wymontować i dokładnie przemyć płynem do czyszczenia elektroniki, bądź tez woda destylowana (np. za pomocą pędzelka) po czym bardzo dokładnie wysuszyć( np. suszarką)
    Następnie mechanizm klawiatury należy bardzo dokładnie nasmarować teflonem w proszku.
    Po wykonaniu tych czynności klawiatura powinna wrócić do dawnego stanu.

0
  • #5 12 Lut 2014 15:21
    czarnawdowka
    Poziom 2  

Mechanizm klawiatury tak jest napisane potrafię czytać ale kulamario spójrz na zdjęcia. Wydaje mi się, że mechanizm to ścieżki ale one tam są przykryte tą białą folią. To mam ją rozwarstwić, aby dostać się do ścieżek?

1
  • #6 13 Lut 2014 09:05
    kulamario
    Poziom 22  

Mysle ze koleżance nie chodziło o taka klawiaturę
    Tylko o stara na sprężynkach
    Raczej tej swojej to nie nasmarujesz teflonem

0