Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Segate baraccuda - Restarty dysku i problem z smart

06 Lut 2014 19:37 738 4
  • Poziom 25  
    Witam.
    Mam problem z dyskiem Segate Barracuda 7200.7 co jakiś czas dysk restartuje się. Słychać jak głowice parkują i ruszają (dysk już leciwy więc wykluczam energooszczędność).
    Kolejny problem jaki mam to to że cały komputer dość wiekowy i nie mogę za żadne skarby dostać się do smart dysku pewnie dlatego że płyta ASUS a7n8X-E Delux ma jakiś zewnętrzny kontroler sata firmy silicon o ile dobrze pamiętam i zawsze zakładkę halth mam pustą.
    Może ma ktoś jakiś patent na sprawdzenie tego dysku??
    Dodam że komputer z rok odpoczywał teraz potrzeba go wskrzesić
  • Poziom 43  
    Próbowałeś tymi programami
    Victoria - Dobrze opisane parametry nie odczytuje z dysków podłączonych przez USB i SCSI.
    MHDD - Działa z startowego medium kiedy nie można uruchomić dysk w Windows nie odczytuje z dysków USB i SCSI.
    Crystal Disk Info - Odczytuje dysku USB i SCSI działa pod Windows z Windows 7 włącznie.
    HDDScan - Odczytuje z dysków USB i SCSI działa pod Windowsem.
    Smart mon tools - Odczytuje S.M.A.R.T. w systemach Linux
  • Poziom 25  
    tak większością mhdd nie widzi dysku, jak każdy program pod dos chyba mój kontroler raid nie obsługuje tego, a wszystkie pod windowsa nie widzą smarta linuxa nie znam
  • Poziom 43  
    Z opisu wnioskuję, że system się nie uruchamia. Dysk jest widoczny w biosie?
    Spróbuj może na innym sprzęcie sprawdzić SMART tego dysku.

Przy MHDD spróbuj w biosie opcje kontrolera SATA przełączyć z AHCI na IDE lub Compatibility, może to pomoże.
  • Poziom 25  
    niestety w biosie mam tylko raid albo scsi card tyle związanego z dyskiem, natomiast system się uruchamia i pracuje jedynie ma przycinki przy restarcie dysku