Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie mikrofonu pod wzmacniacz Reloop Dominance 1402

Tychu84 06 Feb 2014 20:46 2310 16
    Tychu84
    Level 8  
    Witam serdecznie.Mam pytanie związane z podłączeniem mikrofonu pod wzmacniacz Reloop Dominance 1402.Lub też być może za pomocą innej opcji.Posiadam zestaw:

Wspomniany wyżej Reloop Dominance 1402,
    2 sztuki kolumn Skytec SL10 500 W (niby),pod to mam podłączonego laptopa z oprogramowaniem Dj-skim,(nie powiem jakim bo zaraz mi powiecie żeby grzebać w ustawieniach tego programu...).Chodzi mi o to co zrobić żeby w głośnikach było słychać głos z mikrofonu..Aha..Mikrofon Azusa DM-604.Co i jak podłączyć??Proszę o rady i z góry dzięki...
    Dziaduszyn
    Level 17  
    Mikser audio cię tu poratuje, bo taki mikrofon na XLR trochę ciężko będzie ci podłączyć pod laptopa. Bo potrzebujesz kabla z XLR na Jack 3,5mm.
    galica7
    Level 26  
    Dziaduszyn wrote:
    Bo potrzebujesz kabla z XLR na Jack 3,5mm.
    A gdzie przedwzmacniacz mikrofonowy ?
    Do autora tematu jeżeli masz tam wgrane oprogramowanie ''Dj-skie'' to chyba nie korzystasz z myszki i klawiatury tylko kontrolera midi który zapewne posiada wejście mikrofonowe.Jeżeli nie posiadasz takiego sprzętu to twoja ''kariera'' nie ma sensu :| Jeżeli już to zakup najprostszy mikser 2ch do laptopa i wspomnianego mikrofonu
    Dziaduszyn
    Level 17  
    galica7 Autor pewnie myślał o wejściu mikrofonowym w laptopie, ono ma wystarczającą czułość pod mikrofon, ale marnie to widzę.
    galica7
    Level 26  
    Dziaduszyn wrote:
    galica7 ono ma wystarczającą czułość pod mikrofon, .
    Dynamiczny ? nie czasem elektretowy ?
    Tychu84
    Level 8  
    Dynamiczny..Po krótce...Potrzebny do tego mikrofonu jakiś przedwzmacniacz tak??Powiedzcie mi i doradzcie jaki,i jak podłaczyć go do sprzętu wspomnianego wcześniej przezemnie...
    Dziaduszyn
    Level 17  
    Dynamiczny też podpinałem do wejścia mikrofonowego w komputerze, no i może to nie jest to co powinno być ale jakoś działa (dynamika i czułość trochę gorsza).
    Najlepszy był by dla ciebie jakiś mikser audio, bo jak będziesz chciał podłączyć coś jeszcze to zawsze masz otwartą drogę, no i łatwość oraz szybkość obsługi.
    galica7
    Level 26  
    Tychu84 wrote:
    Dynamiczny..Po krótce...Potrzebny do tego mikrofonu jakiś przedwzmacniacz tak??Powiedzcie mi i doradzcie jaki,i jak podłaczyć go do sprzętu wspomnianego wcześniej przezemnie...

Sam przedwzmacniacz myślę że nie bardzo się opłaca mikser(nowy) taki najprostszy kupisz za 200zł już z phantomem . Wtedy wszystkie źródła dźwięku(u ciebie laptop i mikrofon) podłączasz do miksera a z miksera do wzmacniacza
    galica7
    Level 26  
    Tak będzie to działać aczkolwiek nie polecam :| Wyjdzie ci około 100zł to za 11zł więcej masz ''Behringer Euro Rack MX 802'' nie duży mikser z prawdziwego zdarzenia
    z phantomem (mowa tutaj o używanym)
    Tychu84
    Level 8  
    Tak.Wiem że istnieją lepsze sprzęty niż ten który podałem...A jakich kabli użyć żeby podłączyć to pod wzmak podany przezemnie wyżej??Albo inaczej.Być może jakoś pod laptopa kablami..niewiem..
    galica7
    Level 26  
    Więc lepiej kup coś lepszego niż to co podałeś. Nie wiem jakie masz wejścia w ty swoim ''wzmacniaczu''(pewnie cinch) a więc od miksera do wzmacniacza 2xRCA od laptopa do miksera jack3,5mm na i tutaj w zależności jakie mixer będzie miał wejścia albo jack 6.3mm ale ''cinch''
    Tychu84
    Level 8  
    No być może potem kupię..ale narazie chodzi mi o ten konkretny towar...Tak.W wzmacniaczu mam wejścia chinch.A co do miksera tu masz wszystko...
    http://www.centrumelektroniki.pl/images/m/photo.php?p=8093-3&a=f

Dodano po 5 [minuty]:

No i jeszcze jedna sprawa...(najważniejsza).Jak to wszystko podłączyć pod lapka z jednym wyjściem audio,tak żeby był głos z mikrofonu i muza z kolumn??

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. w razie ''W'' Mam dodatkową kartę dzwiękową USB..Może to ma jakieś znaczenie...
    galica7
    Level 26  
    Źródło do wejścia mixera wyjście mixera do wejścia które pokazałeś. Myślę że temat powinien zostać zamknięty bo jego poziom jest zbyt niski
    Tychu84
    Level 8  
    Ok.Dzięki za wszelkie porady i podpowiedzi..Temat uważam za zamknięty...Pozdrawiam!