Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa stanowiska do testów EMC

06 Lut 2014 20:58 1425 4
 • Poziom 9  
  Cześć wszystkim.
  Posiadam stół drewniany o wymiarach 2,5 m na 1m i wysokości 80 cm i chce na nim zainstalować płytę miedzianą. Problem w tym, że standardowe arkusze mają wymiary 2m na 1m. W związku z tym mam pytanie czy płyty miedziane, leżące na stole przy badaniach EMC (np. typu BURST) można łączyć ze sobą w taki sposób, że mam płytę 2m na 1m a do tego dodaję dodatkową 0,5m na 1 m a do połączenia miedzy nimi używam np. taśmy miedzianej?. Czy też jest tak, że płyta ma być w całości i żadne połączenia nie są dopuszczalne? Pytanie zadaję nie bez powodu bowiem różne opinie na ten temat słyszałem i teraz sam nie wiem co z tym zrobić. Przeglądałem też zdjęcia z różnych laboratoriów i zauważyłem, że w niektórych przypadkach płyty są łączone. A może jest możliwość zamiast taśmy położyć na tak ustawione płyty dodatkowy arkusz tak aby utworzyć połączenie na tzw. zakładkę? Nie chciałbym skracać stołu, który już posiadam czy też zamawiać nowego mniejszego tym bardziej, że normy podstawowe (PN-EN 61000) mówią w zasadzie o minimalnych wymiarach płyt więc zastosowanie większych nie jest tu przeszkodą. Dzięki za odpowiedzi.
  Dodam także, że jesteśmy małą firmą elektroniczną, która che stworzyć sobie takie stanowisko do badania własnych produktów aby już na etapie konstrukcji projektu zadbać o problematykę kompatybilności elektromagnetycznej.
 • Poziom 23  
  Z BURST nie powinno być większych problemów. Co innego np odporność radiowa przewodzona - tutaj dobrze by było aby połączenie było możliwie jednakowe w każdym punkcie bo i długości fal są krótsze niż w BURST. No i pamiętaj aby ewentualna zakładka musi była możliwie najmniejsza - tak aby później odległość była wszędzie 10 cm.
 • Poziom 9  
  Temat już nieaktualny. Zamykam.