Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hsp fly fish1 - nie działa pilot

06 Lut 2014 21:11 1881 11
  • Poziom 12  
    witam mam dolej samochodu zdalnie sterowangeo fly fish 1. Aparatura radiowa 2,4 ghz. Mam problem gdyż od jakiegoś czasu nie bawiłem się modelem ale wczoraj gdy włożyłem baterie do pilota to on jest martwy. Wcale nie świeci się dioda gdy włączam pilot. baterie są naładowane(akumulatorki) jakie mogą być przyczyny? wcześniej nie było wcale problemów. Od leżenia w pudełku się zepsuł??
  • Poziom 17  
    Ile baterii to potrzebuje?
    Wszystkie baterie sprawne?
  • Poziom 41  
    Pilot Hsp fly fish1 jest zasilany zależnie od wersji pilota 4 lub 8 bateriami
    - akumulatorkami sprawdź może mają za małe napięcie.
    Albo akumulatorki uszkodzone.
  • Poziom 12  
    mój pilot ma 8 baterii. Na innych zabawkach te akumulatorki działaja więc chyba to nie jest problem
  • Poziom 41  
    Spróbuj sprawdzić blaszki pod baterie może uszkodzone połączenia i wyłącznik na pilocie.

• Poziom 12  
    Sprawa wygląda tak: sprawdzałem kontrolką i do płytki dochodzi zasilanie( nie wiem jakie bo niemam narazie multimetru ale żarówka jest 12v/5W) po włączeniu pilota na niektórych elementach polutowanych pojawia sie zasilanie. więc włącznik jest sprawny. Ale nadal dioda nie świeci. niewiem gdzie mógłnbym oddać pilot do naprawy ale na jednym z portali aukcyjnych znalazłem podobny za 130 zł razem z odbiornikiem więc zastanawiam sie czy tamten pilot zadziała. czy może naprawiać ten co mam///
  • Poziom 41  
    Możesz poprosić znajomego elektryka może wystarczy przelutowanie połączeń.

Jeśli to jest to pilot HK-GT2 2CH 2,4GHz to nie radzę go kupować podła jakość
    Aparatura HK-GT2 2CH 2,4GHz do łodzi lub auta (3957008152)

Ten drugi jest przyzwoitej jakości

Aparatura 2,4 MTX- 242 + odbiornik MV22712 -MRX242 (3933315600)
  • Poziom 12  
    byłem u koleszki polutował bo zauważył zimne luty. Na płytce są dwie diody. Po tym lutowaniu jedna i druga dioda miga na przemian .... co to może byc??

Dodano po 14 [minuty]:

znalezliśmy przepalona jedną scieżke.... spróbujemy ją naprawić i zobaczymy

Dodano po 2 [minuty]:

ścieżka naprawiona. . Sytuacja wygląda teraz tak : po włączeniu pilota świecą dwir diody na stałe. Ale pilot nadal nie działa. Obot jednej diody jest mikrowłącznik. Po naciśnięciu jedna dioda zaczyna migac ale po wyłączeniu pilota i po włączeniu nadal dwie świeca na stałe.....
  • Poziom 41  
    Jak diody migają to niskie napięcie baterii w pilocie,
    Ciągłe świecenie prawidłowe napięcie, oczywiście po włączeniu wyłącznikiem.
    Inne sytuacje świadczą o uszkodzeniach płytki lub podzespołów elektroniki.
    Między diodami w zagłębieniu znajduje się mikro wyłącznik do bindowania sparowania pilota z odbiornikiem,
    prawdopodobnie będzie potrzebna operacja bindowania.
    Ale dopiero jak wyłącznikiem na dole przesuwnym wyłączysz pilota i nie będą się świeciły diody, wtedy może układ elektroniki pilota jest sprawny.
  • Poziom 12  
    ten mikrowłącznik jest również na odbiorniku po wciśnieciu w pilocie i odbiorniku oba mrugaja i auto ruszyło..... więc widocznie powodem bylo uszkodzona jedna ściezka i zimne luty na płytce pilota. Odzyskałem radośc z jazdy:)
  • Poziom 41  
    "Bindowanie" – ( jest to programowanie aparatury sterującej do pracy z odbiornikiem na tej samej częstotliwości, czynność wykonywana jednorazowo podczas zmiany odbiornika ).
    Przy wyłączonej aparaturze włącz zasilanie odbiornika poprzez przełącznik w regulatorze lub podłącz koszyczek z bateriami w przypadku modelu zdalnie sterowanego spalinowego. Wciśnij przycisk na odbiorniku oznaczony „BIND Set”, dioda na odbiorniku powinna zacząć mrugać. Włącz zasilanie aparatury sterującej ( pilota ) Dioda na odbiorniku powinna przestać mrugać, kończąc proces programowania.
    Oczywiście musi być wciśnięta do odbiornika zworka do bindowania.

• Poziom 12  
    były zimne luty na płytce. temat do zamknięcia