Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HANNA Instruments HI 9811-Miernik składu wody uszkodzony przez zalanie

06 Lut 2014 22:01 1461 4
  • Poziom 31  
    Witam wszystkich forumowiczów

Mam taki problem : Trafił do mnie miernik składu wody firmy HANNA Instrumenst model HI 9811 po zalaniu wodą. Prawdopodobnie nie została wyciągnięta bateria która go wykończyła.
    Niestety do naprawy dostał się on w ręce osoby nie kompetentnej bo go rozkręciła, pourywała przewody i nóżki w układach scalonych, zrobiła przeróbkę płytki, wyłamała jeden uchwyt, odkręciła LCD zostawiając luźny i (chyba) pogubiła podkładki plastykowe pod trzy przyciski bo ich nie było. Reasumując mam go jak widać na załączonych zdjęciach.
    Generalnie to wszystko o czym piszę wyżej da się zrobić ponieważ firma HANNA zrobiła czytelną płytkę drukowana włącznie z gniazdami pod wszystkie układy scalone a elementy mechaniczne jak przyciski, mocowanie LCD, uchwyt da się bez problemu zrobić. Po za tym cała płytka pójdzie do myjki ultradźwiękowej bo są ślady od wody i przepływającego prądu przez nia między elementami.

Problem tkwi w tym czy :
    1. Układy scalone są na swoich miejscach - nie zostały pozamieniane ?
    2. Jakie przewody idą z płytki do gniazda pod które podłącza się sondę ?
    3. W jaki sposób sprawdzić stan sondy ?

Reasumując moje pytania na które proszę o pomoc :
    1. Czy ma ktoś może schemat lub service manuala tego miernika ?
    2. Czy ma ktoś może taki sam model i mógłby zrobić zdjęcie wnętrza z obydwu stron płytki drukowanej i opisać pod jakie piny jest podłączone gniazdo pod płytkę drukowaną ?

Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi , schematy , zdjęcia.

Pozdrawiam szanownych forumowiczów HANNA Instruments HI 9811-Miernik składu wody uszkodzony przez zalanie HANNA Instruments HI 9811-Miernik składu wody uszkodzony przez zalanie HANNA Instruments HI 9811-Miernik składu wody uszkodzony przez zalanie HANNA Instruments HI 9811-Miernik składu wody uszkodzony przez zalanie HANNA Instruments HI 9811-Miernik składu wody uszkodzony przez zalanie HANNA Instruments HI 9811-Miernik składu wody uszkodzony przez zalanie
  • PCBway
  • Poziom 31  
    Czyżby nikt tu zaglądający nie miał takiego miernika ?
    Szkoda :(

Pozdrawiam
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To bardzo specjalistyczny przyrząd (mierzy pH i stężenie).
    Siedzę w branży laboratoryjnej i takiego nie widziałem.
    Schematu raczej nie znajdziesz.
    W tej branży czasami nawet serwisy autoryzowane takowych nie mają.
    Jedyna rada szukać innego egzemplarza.
  • Poziom 31  
    Dziękuję za zainteresowanie tym tematem. Faktycznie na schemat tak mocno nie liczę jak na taki sam egzemplarz ze zdjęciami.
    Dziękuję