Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału na tv 32 cale przez kabel hdmi

MaxMatrix 06 Lut 2014 22:03 2085 11
  • #1 06 Lut 2014 22:03
    MaxMatrix
    Poziom 6  

Witam serdecznie, mam nietypowy problem :( Na kompie zainstalowałem kartę ati Radeon seria HD 4870 1GB GDDR5
    Ona posiada wyjście HDMI. I uwaga, podpinam tą kartę do telewizora 22 calowego, wszystko ładnie pięknie gra jak trzeba, podpinam do telewizora lg 32 cala i wyświetla mi brak sygnału. Podpiąłem przez ten sam kabel mojego lapka, i kumpla notebooka i tv 32 cala normalnie działa bez zarzutów :( sterowniki zainstalowane poprawnie, zresztą nawet i bez sterowników przed instalacją windows-a na małym tv normalnie od biosa już wszystko grało :/ Co może być nie tak? PC zasilany jest 600W zasilaczem, karta graficzna ma dwa gniazda 6-pinowe do dodatkowego zasilania, oba są podpięte, jeden bezpośrednio od zasilacz, gdyż miał taką wtyczkę, a drugie gniazdo przez przejściówkę z molex-a. Co może być powodem tak dziwnego zachowania się karty graficznej? ;/

0 11
  • #2 06 Lut 2014 22:37
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Zaktualizuj sterowniki może to z nimi coś nie halo, przy okazji dokładnie oczyszczając system ze starych sterów.

0
  • #3 06 Lut 2014 22:46
    2253779
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 07 Lut 2014 00:22
    MaxMatrix
    Poziom 6  

Tylko jest taki myk, że system był stawiany na nowo zaraz po zainstalowaniu na płycie głównej karty graficznej. Sterowniki zostały zainstalowane bez żadnych błędów. Zanim system został postawiony to już wtedy duży telewizor nie odbierał sygnału z kompa a mały bez problemu. Z tym że tak jak mówię, gdy podpinam laptop czy notebook-a duży telewizor odbiera na wszystkich kanałach HDMI na tym samym kablu. Co do oznaczeń portów HDMI w telewizorze, ustawiłem na PC niestety bez zmian. Była ta opcja w podstawowym menu telewizora gdzie można było wejść z przycisków bocznych telewizora, bo niestety pilot został u rodziców i nie wiem czy opcja source o której mówi kolega jest czymś innym niż to co zrobiłem, czyli oznaczenie portów. Pierwszy raz spotkałem się z czymś tak dziwnym, że na jednym tv odbiera sygnał na drugim nie :/ Model TV 32lb75 LG. Nie wiem, może coś trzeba w biosie poszperać, albo te wtyczki zasilania dodatkowego do karty mogły by coś zmienić, ale sygnał przecież chyba nie może być mocniejszy lub słabszy by w ten sposób to wpłynęło na odbiór sygnału przez TV :(

0
  • #5 07 Lut 2014 00:43
    2253779
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 07 Lut 2014 00:54
    MaxMatrix
    Poziom 6  

Z tym, że wybór typowo karty w biosie nic nie da, bo ona w sumie działa właśnie, bo TV 22cala (22 cala a TV ^^ mały TV:D) odbiera go bez problemu. Nawet jak odpalę PC na mniejszym i potem przepnę do tego większego to nic nie daje :/ Mnie się wydaje że to może być jakaś opcja jeszcze w TV ale jaka? Jaka jest różnica między sygnałem z karty graficznej pc a np lapka :/

0
  • #7 07 Lut 2014 01:07
    2253779
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 07 Lut 2014 01:16
    MaxMatrix
    Poziom 6  

Mistrzu, prześpij się, nie chcę po nocy głowy zawracać :) dziś od rana też jest dzień, a może noc dobrze przespana wpłynie na nowe pomysły :) Co do rozdzielczości, spróbuję rano, ale w sumie gdy komputer się restartuje i wyświetla podstawowe informacje o sprzęcie to rozdzielczość jest ustawiona standardowa, i powinno od razu wrzucić coś na TV a tak to od samego początku nic nie wyświetla, cały czas brak sygnału jak by go faktycznie nie było :/

1
  • #10 07 Lut 2014 01:32
    MaxMatrix
    Poziom 6  

Janusz, proszę jaśniej, bo naprawdę mój mózg o tej porze chodzi na energooszczędnym zasilaniu :( Co dokładnie mam zrobić? Widzę instrukcje w pdf-ie, czego mam szukać dokładnie?:)

0
  • #11 07 Lut 2014 12:48
    Januszf777
    Poziom 27  

Wszystko jest w miarę dokładnie opisane właśnie w tym miejscu gdzie wyświetla Ci się instrukcja. Musisz po prostu ustawić konkretne wejście HDMI w telewizorze, chyba, że podłączysz komputer kablem VGA (D-Sub 15pin) to wtedy ustawiasz jako wejście PC-VGA. Ustawień tych dokonujesz zgodnie ze wskazówkami instrukcji za pomocą pilota.
    Na stronie 35 instrukcji masz również podane rozdzielczości i częstotliwości dla obsługiwanych ustawień.

0
  • #12 07 Lut 2014 13:47
    MaxMatrix
    Poziom 6  

Mistrzu, po pierwsze instrukcja włącza mi się na pierwszej stronie :) Po drugie, jak już wcześniej pisałem, w karcie graficznej mam wyjście HDMI i kablem z końcówkami HDMI - HDMI podłączam go do gniazda HDMI 1 w TV i to, że opiszę go w TV że ten kabel idzie z PC nie zmienia nic. Czytając instrukcje napotkałem na taką treść:
    - W odbiorniku tym wykorzystano rozwiązanie VASE Plug and Play. Odbiornik przekazuje dane EDID do komputera za pomocą protokołu DDC. Powoduje to automatyczną regulację komputera korzystającego z tego odbiornika.
    -Protokół DDC jest ustawiony fabrycznie na tryb RGB (analogowy sygnał RGB) i HDMI (cyfrowy sygnał RGB.
    - W razie potrzeby należy zmienić ustawienia na obsługę funkcji PLUG AND PLAY.

Teraz pytanie czy nie warto było by zmienić właśnie w TV system na obsługę funkcji Plug and PLay? Jeśli tak to w jaki sposób?
    I jeszcze jedna ciekawostka:
    Jeśli użytkownik korzysta z kabla HDMI-DVI, tryb DOS może nie działać dla niektórych kart video.
    Ciekawe czy to dotyczy też połączenia kablem HDMI - HDMI? Zresztą, mniejsza z DOS-em czemu gdy system się otworzy, nadal nie odbiera sygnału?;/

0
  Szukaj w 5mln produktów