Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Develop ineo+251 - Konica - zacina papier silnik krokowy 17pm-k502-p2st

szakal_kp 07 Lut 2014 07:40 1719 12
  • #1 07 Lut 2014 07:40
    szakal_kp
    Poziom 12  

Witam,

Mam problem z develop ineo+251 zacina papier w ostatniej fazie. Rolki które wyrzucają papier na zewnątrz w ogóle sie nie kręcą, silnik krokowy 17pm-k502-p2st nie kręci się. Pytanie jak go sprawdzić, drugie pytanie czy może być to wina sterowania (któreś płytki). Czy może ktoś miał już taki przypadek ?

0 12
  • #2 07 Lut 2014 10:25
    1981288
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Lut 2014 16:47
    diouff
    Poziom 12  

Kolego podaj kod zaciecia przede wszystkim. Ponadto z tego co kojarze rolki transportowe za utrwalaniem są napędzane z utrwalania.

Papier wchodzi w ogole do utrwalania? Jeśli tak to lepiej obejrzyj lever w fusingu, bo zazwyczaj to jego wina.

0
  • #4 07 Lut 2014 20:31
    szakal_kp
    Poziom 12  

Papier dochodzi do utrwalacza, rozebrałem obudowę i ten silnik (wydaje mi się że napędza tylko mechanizm rolek do wyciagania papieru na zewnątrz) nie reaguje w ogole. Niema żadnej informacji o zacięciu papieru. Dopiero jak się puści kolejną kopie to coś wyskakuje (bo wcześniejszy papier zaciął się za utrwalaczem i ten drugi niema gdzie wyjść). Teraz nie mam jak sprawdzić. Widać że papier wchodzi między rolki, ale rolki się nie kręcą więc papier nie wychodzi tylko zwija się w harmonijkę.

0
  • #5 07 Lut 2014 21:21
    guner
    Poziom 22  

Po pierwsze zobacz flagę na wejściu pieca (taki czujnik). W tych maszynach często się ona pod wpływem temperatury wykrzywia (dokładnie ośka). Cena niewielka, dostępność "od ręki" w DKSie w Łodzi.

0
  • #6 07 Lut 2014 21:40
    diouff
    Poziom 12  

Jeśli dobrze rozumiem to po zrobieniu 1 kopii nie ma komunikatu o zacięciu mimo, że papier nie wychodzi z maszyny tylko siedzi w utrwalaniu?! Powinno byc 3201. Jeśli chodzi o te rolki to są napędzane tym samym silnikiem co utrwalanie. Obejrzyj dokladnie cały mechanizm i zębatki które napędzają rolkę wyjścia to znajdziesz przyczynę. Fakt również obstawiam lever w utrwalaniu.

0
  • #7 07 Lut 2014 22:37
    szakal_kp
    Poziom 12  

Zobaczę ten czujnik, a mechanizm nie ma co oglądać bo silnik nie kręci się.

0
  • #8 08 Lut 2014 09:36
    szakal_kp
    Poziom 12  

Problem pośrednio usunięty. Na tej drukarce mam taki moduł z dwoma silniczkami i rolkami. Po zapięciu tego modułu mechanizmem do wyciągania papieru steruje jeden z tych silników. Po wypięciu tego mechanizmu steruje silnik z utrwalacza. No i drukarka znów sprawna. Tylko bez tego modułu, nawet nie wiem do czego on jest.

0
  • #10 08 Lut 2014 21:24
    diouff
    Poziom 12  

Moduł z dwoma silniczkami i rolkami :P Oczywiście duplex unit. Więc albo masz uszkodzony któryś z haczyków trzymających drzwi, co pod wpływem ciężaru duplex'u nie domykał drzwiczek, albo miałeś niedokręcony lub wyłączony moduł duplex'u. A tak się upierałeś nad silnikiem fusing'u.

0
  • #11 20 Lut 2014 20:40
    szakal_kp
    Poziom 12  

No wszystko się zgadza duplex unti. To teraz co zrobić żeby go naprawić ?

0
  • #12 20 Lut 2014 21:27
    guner
    Poziom 22  

Trochę te Twoje informację są lakoniczne. Czy bez modułu duplexu kopia jednostronna wychodzi prawidłowo z maszyny a po dołożeniu duplexu taka sama kopia zacina się tuż za piecem? Robi harmonijkę ale toner na papierze jest już utrwalony?

0
  • #13 26 Lut 2014 21:51
    szakal_kp
    Poziom 12  

guner napisał:
    Trochę te Twoje informację są lakoniczne. Czy bez modułu duplexu kopia jednostronna wychodzi prawidłowo z maszyny a po dołożeniu duplexu taka sama kopia zacina się tuż za piecem? Robi harmonijkę ale toner na papierze jest już utrwalony?

Dokładnie tak jak to opisałeś. Brak precyzji w moich wypowiedziach wynika iż dopiero to druga maszyna tego typu z którą mam do czynienia. Przy pierwszej nie było żadnych problemów.

0