Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko DSN 6837X - Podczas programu wyciekła woda, nie odpompowała ,

fajnymarian 07 Lut 2014 08:44 2049 8
  • #1 07 Lut 2014 08:44
    fajnymarian
    Poziom 12  

Witać

Do końca programu zostało ok 15 min , kiedy zauważyłem że wyciekła woda . Po otwarciu drzwi okazało się że w zmywarce jest pełno wody. Wybrałem ją . Próba włączenia jakiegokolwiek programu niestety się nie udałąą

0 8
  • #2 08 Lut 2014 12:34
    fajnymarian
    Poziom 12  

Witam

Dwa dni wcześniej opisałem problem polegający na tym że po zakończonym programie zmywarka nie zrzuciła wody , mieliśmy wrażenie że troszkę jej wyciekło na zewnątrz. Po wybraniu wody , nie chciał się załączyć żaden program . Zgodnie z sugestią kolegi przeczyściłem wąż odpływowy . Nie pomogło .Rozebrałem automatykę i posprawdzałem luty i wyczyściłem troszku osmaloną złączkę. Pomogło. Program odpalił , wzięła wodę nagrzała itp. Jednakże nie zrzuciła wody. Tym razem mimo wody w środku , po wybraniu programu program odpalił , i zmywarka mimo wody w środku zaczęła pobierać wodę ( zawór się otworzył i był charakterystyczny szum ) Panowie co myślicie -

0
  • #3 08 Lut 2014 15:27
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Sprawdź pod zlewem tam gdzie jest podłączony wąż odpływowy czy nie nazbierało się tam śmieci. Wybierz też całą wodę i sprawdź czy pompa nie jest zablokowana jakimiś resztkami.

0
  • #4 08 Lut 2014 15:44
    SkyyX
    Poziom 18  

Czemu usunales moje i kolegi posty ? A zreszta nie wazne ... Programator za odpompywanie odpowiada takze ...

Moderowany przez mrhari:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

0
  • #5 09 Lut 2014 08:36
    SkyyX
    Poziom 18  

Aha to przepraszam ... ale jak widac pomoglo uruchomic :)

0
  • #6 10 Lut 2014 23:02
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Pierwszą i ostatnią czynnością zmywarki jest włączenie pompy wylewowej. Jeśli na początku cyklu nie słychać charakterystycznego dźwięku wylewanej wody to albo jest niedrożny wąż spustowy i/lub syfon albo jest zablokowana/uszkodzona pompa spustowa.
    Pozdrawiam

0
  • #7 12 Lut 2014 09:56
    fajnymarian
    Poziom 12  

Panowie

Wąż sprawdziłem , jest drożny , jakieś tam resztki w okolicach pompy spustowej wygrzebałem . Sugerujecie

1) sprawdzić syfon gdzie odłączony jest wąż spustowy
    2) jak mogę sprawdzić czy pompa jest sprawna
    3) jak mogę sprawdzić czy jeśli pompa jest sprawna wina leży po stronie programatora
    Mam miernik mógłbym posprawdzać jakoweś punkty na płytce itp.

pozdro i dzięki za dotyhczas

0
  • #8 30 Kwi 2014 15:47
    Kane66
    Poziom 2  

Taki sam model jak w temacie (6837x) - awaria i okoliczności:

- w dowolnie użytym programie zmywarka startuje, bierze wodę, w momencie jak ma zacząć myć - całość zamiera, wraz z licznikiem czasu.
    - jeśli otworzę drzwi - w środku zmywarki woda (normalna ilość)
    - off/on - zmywarka nie rusza, nie kontynuuje programu.
    - jeśli zostawić ją na dłużej to słychać że wyrzuca wodę, bierze nową
    i znów zamiera (timer stoi w miejscu ciągle)...wydaje mi się że może tak robić długo (napewno pare cykli z rzędu, z przerwami czasowymi)
    - użycie "resetu" powoduje ładnie wypompowanie wody i zakończenie programu.
    - pływak na dole zmywarki działa - jak go podniosę to włącza pompę. Jak leży normalnie - cisza.
    - przy otwarciu zmywarki na jej spodzie było trochę wody - żadnego wycieku nie zauważyłem i po wytarciu i próbach - nie pojawiła się ponownie.

Rozebrałem, węże zarówno w środku zmywarki jak i doprowadzające drożne. Ciśnienie wody na wejściu w normie. Fachowiec do napraw "w drodze" (jak go znam to przyjedzie za tydzień ;) ) ale może dałbym radę jeszcze coś zdiagnozować/naprawić. W sieci nic mądrego nie znalazłem poza "przeczyścić węże i filtry".

Co radzicie ?

0
  • #9 30 Kwi 2014 16:33
    fajnymarian
    Poziom 12  

Spróbuj dotrzeć do pompy wody , ja ostatnio znalazłem tam klocka lego ;)
    Rozbierz ją bez strachu

0