Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C6 = słabe ładowanie

07 Lut 2014 10:20 11169 8
  • Poziom 6  
    Witam, wiem że temat był już poruszany ale nie mogę znaleźć odpowiedzi . Sytuacja wygląda tak: ładowanie przy aku 13,6 v, pod maską na zaciskach( przednia maska słupki +i- ) 14,04v. AKU zakodowane, kabel niebieski od alternatora do kostki regulatora w bagażniku ma przejście, MMI ustawione, regulator w bagażniku nawet był podmieniony z innego auta. Pobór amperów po wyłączeniu wszystkiego 0,02 A, bateria nowa, auto rano nie pali z braku prądu.Ładowanie na aku chyba za słabe? Gdzie jeszcze może tkwić przyczyna ? Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Ja bym podmienił przewód od alternatora do tylnej kostki,może mieć za dużą rezystancję,to może być powód spadku napięcia.Należało by również przeczyścić wszystkie połączenia mocnoprądowe.
  • Poziom 43  
    Napiecie bezpośrednio na alternatorze?
  • Poziom 6  
    O którym kolego przewodzie do wymiany mówisz?Nie mierzyłem na alternatorze mierzyłem na słupkach pod przednią maską i tam było 14,02v w sobotę będę miał dostęp do podnośnika to zmierzę na alternatorze i dam znać. Mierzyłem ostatnio w innej c6 i tam i pod maską i przy aku jest 14,02v i nic się nie dzieje, pali super.
    Zgodnie z podpowiedziami zmierzę rezystancję, chyba nie może być większa niż 1 ohm ?
  • Poziom 22  
    Napięcie na alternatorze i akumulatorze powinno być podobne,jeżeli tak nie jest to do sprawdzenia przewód plusowy od akumulatora i wszystkie plusowe połączenia.Sprawdź też masę z silnika na karoserię.
  • Poziom 6  
    Dzięki, zastanawia mnie jeszcze ten regulator na kablu masowym w bagażniku.Czy on ma jakiś wpływ na taką małą zmianę prądu? I czy to właściwe ładowanie (14,02V) zawsze myślałem że powinno być nieco większe ?
  • Poziom 22  
    Regulatory alternatorów mają rozpiętość napięcia od 13,8V do 14,4V a nawet spotkałem się niejednokrotnie z napięciem mierzonym 14,8V.Zasada jest taka,odpalamy silnik,mierzymy po pewnym czasie napięcie na akumulatorze,włączamy światła i porównujemy napięcie.Przy włączonych światłach napięcie będzie trochę niższe,ale nie powinno spadać.
  • Poziom 6  
    Dzięki będę kopał jak znajdę to napiszę co było , jak nie znajdę będę pytał dalej.
  • Poziom 22  
    podłącz pod miernik i sprawdź po dłuższym czasie czy nie ma poboru np po 3 h