Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda/Civic/2005 - Honda Civic VII-czasem cośświszcze/piszczy przy uruchamianiu.

woda_cisowianka007 07 Feb 2014 12:28 5166 12
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Witam!
    Mam pytanie odnośnie marki samochodu w temacie. Przy odpalaniu ( a odpalam na sprzęgle zawsze, nie wiem czy to dobrze czy zle mimo iż samochód jest na luzie) przeważnie raz na jakiś czas i przy 1-szym przekręceniu kluczyka czuje tak jak by rozrusznik zakręcił lekko i w pewnym momencie pisk i świst. Przekręcam kluczyk na pozycję 0 i za 2 razem np odpala bez problemu. CO może być ? podpowie mi ktoś i czy to coś poważnego jest ? Dodam, że zdarza mi się sporadycznie przeważnie np. na 2 dzień z rana.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    Kiedy rozrusznik był przeglądany,ja zalecam raz na sezon przed zimą .Jeżeli wcale to raczej on może robić takie dźwięki.Istotne czy zimy czy ciepły silnik.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Nie znam historii rozrusznika ani samochodu, mam go chwilowo prawdopodobnie przez okres zimowy. Olej filtry były wymieniane na zimę z tego co wiem...co do rozrusznika to nie wiem nic na jego temat. Z moich przypuszczeń coś w rozruszniku swiszcze, ( być może problem jest z bendiksem ? to moje zdanie , lecz ja się nie znam. ) Czy jakieś inne opcje mogą wchodzić w grę?
    nikusert
    Level 40  
    W grę wchodzi w najlepszej opcji ,przemycie ,wymiana tulejek i odpowiednie nasmarowanie,wymiana szczotek.Może właśnie dojść jeszcze wymiana bendixa,co zwiększa koszty naprawy.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Czy zrobienie tego u mechanika dużo będzie kosztować ? Powiedzmy sama regeneracja rozrusznika lub przemycie, ewentualnie wymiana bendixa ? Czy jest to pilna sprawa czy nie ?
    nikusert
    Level 40  
    Trudno ocenić ile mechanik lub elektryk skasuje,ceny są różne.Jednaj lepie to w miarę szybko lepiej(nie koniecznie jutro ,czy w poniedziałek),ponieważ potem koszty naprawy wzrastają.Co do ceny to ważne jakie dojście do rozrusznika.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Wiem rozumiem... ale powiedzmy takie przegląd rozrusznika ( odkręcenie, przeczyszczenie, przemycie , nasmarowanie i złożenie) zamknie się w przedziale 100zl jak sądzicie ?Czy to większa wartość ? Bez bendix, a sam bendiks ile może kosztować do tego rozrusznika ?
    nikusert
    Level 40  
    Jak będziesz miał wyjęty ,i nie zachodzi wymiana bendixa ,to powinno starczyć .Lecz wszystko zależy od pazerności tych co naprawiają,bo mogą na ściemniać .
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Nie ja go nie bede wyjmował wole niech to meachnik zrobi :/
    A co do mojej usterki czy jest jeszce jakaś inna mozliwość to o czym pisze że cos innego bedzie do roboty?

Dodano po 52 [minuty]:

Dzwoniłem do mechanika który mi do tego zajrzy i jak mu odpisałem co i jak to powiedział na 99% ze to bendiks jest do wymiany innej opcji nie ma jesli sie dzieje tak że rozrusznik zakreci 1-2 razy i syczy/piszczy - powiedział jednoznacznie do wymiany bendiks.
    Za tem koszty z wymiana bendiks beda wyższe. Orientuje się ktoś ile taki bendiks kosztuje do mojego modelu samochodu i gdzie można kupić np przez internet? Choć mechanik powiedział że sam może zamówić, lecz chce porownać ceny jak coś.
    nikusert
    Level 40  
    Zaglądnij na adres rozruszniki Osiński Stanisław ,to z mojej miejscowości ,tam kupuję części .Jeżeli podasz symbol z rozrusznika to znajdą i można zamówić żeby wysłali.
    SERWIS SKLEP ALTERNATORÓW I ROZRUSZNIKÓW ...
    Zadzwoń sobie,co do bendixa ,to trudno powiedzieć czy do wymiany,może być że wystarczy przemyć rozrusznik i nasmarować .Bendix wymienia się gdy puszcza ,takie określenie fachowe.Polega to na tym że na zimnym silniku zwłaszcza słychać takie bzyczenie jakby nie zazębiał z silnikiem.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    ".Bendix wymienia się gdy puszcza ,takie określenie fachowe.Polega to na tym że na zimnym silniku zwłaszcza słychać takie bzyczenie jakby nie zazębiał z silnikiem."

I na to wygląda, że jest do wymiany bo przeważnie podczas 1 przekręcenia kluczykami rozrusznik szarpnie może 1/2 -1obr i puści/ ślizga/ nie zazębia, puszczę kluczyk przekręcę jeszcze raz i odpali od strzała. Oddam do mechanika zobaczy czy tylko smarowanie , czyszczenie czy koniecznie do wymiany bendiks ale raczej do wymiany.
    Ja sie nie orjetuje w temacie i nie wiem jako mam rozrusznik. Jeśli ty się oriętujesz to napisz chociasz tak opcjonalnie ile taki rozrusznik do mojego modelu samochodu bo chce mi miec prownanie jak mechanijk bedzie mi zamawial .
    nikusert
    Level 40  
    To raczej bendix do wymiany ,co do typu rozrusznika,to też nie wiem jaki tam jest zamontowany.Zadzwoń tam gdzie podawałem to na podstawie rocznika i pojemności powinni określić jaki typ.
    woda_cisowianka007
    Level 18  
    Ok dzięki za info :)