Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd EXPLORER.exe - antywirus padł, odmowy dostępu

07 Lut 2014 13:15 1911 11
  • Poziom 8  
    Witam!

Sprawa wygląda następująco, na swoim laptopie mam zainstalowanego Windows 8.1
    Używam antywirusa AVG 2014 (darmowy). Wczoraj go na chwilę wyłączyłem w celu sprawdzenia czy skoczy mi wydajność. Uruchomiłem PC dzisiaj rano, a na pulpicie pokazał się taki oto błąd:

Antywirus nie działał, nie chciał się załączyć więc pobrałem od nowa AVG 2014 w celu zainstalowania go ponownie, przy wypakowywaniu przez instalator przy 100% mam "Odmowa dostępu". Wchodząc w folder gdzie jest zainstalowany antywirus mam takie coś:

Pobrałem AVG Remover, ale też sobie nie dał raczej z tym rady bo błędy nadal się pojawiają z dostępem.

Ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem?

EDIT:
    Dodam, że jak odpalam Malwarebytes to dzieje się takie coś:
  • Poziom 19  
    Witam.
    Proponuję utworzyć sobie nowe konto użytkownika i tam poeksperymentować. Jednak według mnie, bardziej poprawnym rozwiązaniem byłoby przejęcie władzy nad tym folderem poprzez tzw. "przywłaszczenie".
    Musi Kolega porostu dopisać swoją nazwę do uprawnień tegoż folderu.

Nie wiem dokładnie jak ten proces wygląda w win 8, ale skoro od czasów XP aż do win7 się nie zmienił, sądzę, że i w tym przypadku zadziała.

PPM na folderze -> Właściwości -> Zabezpieczenia -> Zaawansowane -> Właściciel -> Edytuj (dalsze kroki TYLKO jeśli nie ma Kolegi na liście) -> Inni użytkownicy i grupy -> Zaawansowane -> Znajdź teraz -> Klik na nazwę użytkownika Kolegi -> OK -> OK -> Zastosuj/OK.
    W następnej kolejności dobrze będzie dodać się w zakładce "Uprawnienia" w bardzo podobny sposób.

To tyle w kwestii uprawnień windows.

Na koniec dopiszę - Wszystkie systemy Visto-pochodne to problemy, jeśli użytkownik pragnie czegoś więcej od komputera niż facebooka i innych śmieci.

Pozdrawiam

@Edit
    Można by też wcisnąć płytę do napędy i odpalić komendę "sfc /scannow".
    Komenda ta porówna pliki w systemie z plikami na DVD i podmieni inne wersje na oryginalne.
  • Poziom 8  
    Wejść do folderu się udało, jednak nie rozwiązuje to problemu z pojawiającym się oknem błędu Explorer.exe

Nadal nie działa mi Malwarebytes,a nawet jak chcę włączyć Windows Defendera to nawet nie ma reakcji żadnej, kompletnie nic sie nie dzieje.
  • Poziom 13  
    Hmm....
    Podaj listę uruchomionych procesów.Spróbuj odpalić w trybie awaryjnym
  • Poziom 8  
    W załączniku plik TXT z procesami (w trybie normalnym)

Dodam, że zauważyłem problem z usuwaniem plików z pulpitu, czy kopiowaniu ich na inny dysk. Cały czas mam "Odmowa dostępu" bądź prosi o uprawnienia Administratora.
  • Poziom 19  
    Podaj rezultat pracy w trybie awaryjnym.
    Można by uruchomić combofixa w trybie textowym jeszcze.
    Inna opcja wobec takiego przypadku to chyba puścić linuxa w wersji live z jakimś antywirusem.

Ewentualnie jak to nie pomoże, to tym linuxem odratować ważne dane i puścić reinstall windowsa.
    Ostatnia opcja na pewno pomoże, lecz uważam ją za ostateczność.
  • Poziom 13  
    Odpal cmd, wpisz net user administrator /active:yes
    Wyloguj się, zaloguj się na konto administrator, i zobacz czy wszystko działa normalnie.
    Ściągnij kaspersky rescue disk, albo jakiegoś avast live cd i przeskanuj.Przy okazji na kaspersky rescue disk możesz usunąć ten folder avg.
    Istnieją 2 możliwości:
    Albo podczas wyłączonego avg dostałeś jakiegoś syfa który uszkodził programy antywirusowe, zauważyłem dziwne procesy, możesz zidentyfikować czy to jakiegoś programu?Procesy te to:
    TabTip.exe
    TabTip32.exe
    A 2 metoda to że av się wysypał, poprzez błąd w oprogramowaniu, przy okazji psując twoje uprawnienia.Ale to 1 jest bardziej prawdopodobne
  • Poziom 21  
    Przeskanuj podane wyżej procesy na stronie VirusTotal.
  • Poziom 13  
    @UP A co to da jak może od razu całego kompa kasperskym z poziomu linuxa przeskanować?A virus total ma ograniczoną wielkość pliku.Co do tematu, czy twój laptop jest dotykowy?To by wyjaśniało nazwę tych procesów
  • Poziom 21  
    Błażej jeżeli podane wyżej procesy okażą się szkodliwe, to wtedy prawdopodobnie w nich należy doszukiwać się problemu, a pozatym skanowanie całego dysku jest czasochłonne.
  • Poziom 13  
    @Up tylko jeśli dany proces(plik) Ma więcej niż 50 mb(dokładnie nie pamiętam, coś koło tego) to nie przeskanuje na virustotal .A jak zeskanuje cały dysk to może też av znaleźć jakiegoś np. Backdoora albo rootkita którego nie widać w procesach.