Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager `97 - Odgłosy "strzelania" spod deski

cyborg39 07 Feb 2014 13:46 1482 2
    cyborg39
    Level 27  
    Od kilku dni mam taki problem - podczas włączania obiegu zamkniętego, albo po przekręceniu pokrętła od wentylatora maksymalnie w lewo, słychać że klapka się zamyka i pod koniec zamykania słychać głośny dźwięk jakby "strzelania", coś jakby plastikowe koło zębate przeskakiwało po czymś.. "Strzeli" tak kilkanaście razy i się uspokaja. Przy otwarciu jest normalnie, przy zamknięciu za każdym razem "strzela".. Stało się to nagle, z dnia na dzień.. Podejrzewam ze jakaś klapa się wyhaczyła czy zablokowała, ale pytanie czy to jakaś typowa usterka? Czy ktoś już cos takiego przechodził? Czy musze zdemontować całą deskę żeby się tam dostać? Hałas słychać z okolic nóg pasażera. Dodam jeszcze że robiłem testy klap/klimatyzacji, jednak zakończyły się pomyślnie, a dziwne dźwięki pozostały bez zmian..
  • Helpful post
    karolgolo
    Level 12  
    Podciągnij dywan od strony nóg pasażera. Jest tam dostęp do silniczka. Sprawdź ręcznie, czy po odkręceniu silniczka klapka pracuje w pełnym zakresie (czy słychać jak domyka i odmyka). Wykręć silniczek i włącz obieg zamknięty i otwarty, co się dzieje z silniczkiem? Spokój czy hałasuje?

Chrysler Voyager `97 - Odgłosy "strzelania" spod deski
    cyborg39
    Level 27  
    Po tak długim czasie w końcu znalazłem chwilę żeby zajrzeć do swojego samochodu.. Wykręciłem ten silniczek i rozkręciłem, ponieważ dźwigienka poruszała się kawałek i zatrzymywała ze stukiem. Okazało się że na jednym kole zębatym wycięte są 3 zęby - dwa obok siebie i jeden dalej.. Szukam silniczka na szrotach, temat zamykam, dziękuję za pomoc