Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zarowki do duzego pokoju.

07 Lut 2014 13:54 2391 9
  • Poziom 9  
    Witam, mój pokój gościnny ma ok 20 m2 powierzchni i wysoki jest na 2.8m. Mam przy suficie plafon na 2 żarówki. Mam włożone jakieś 2 energooszczędne żarówki z małym gwintem E14 po 11W które nie dają rady dobrze oświetlić pokoju. Potrzebuję rady jakie kupić dobre żarówki czy to LED czy tez energooszczędne żeby było ładne jasne światło w całym pokoju.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Jakie zarowki do duzego pokoju. Coś takiego.
  • Poziom 20  
    Czymś takim tak dużego pokoju nie oświetlisz dobrze. Kolega korrus666 dobrze radzi. Wymień plafon na coś większego.
  • Poziom 27  
    Nie tyle ważna jest moc oświetlenia czy skuteczność świetlna a równomierność oświetlenia w związku z tym pytanie czy to jedyne źródło światła w tym pokoju? Ważna jest też temperatura barwowa oświetlenia. Do relaksu i czynności codziennych lepsze jest oświetlenie o barwie zbliżonej do żarówki zwykłej ok. 2700-3000 K. Natomiast do pracy lepsze jest oświetlenie o barwie 4000-6500 K.
  • Poziom 9  
    a jaki żyrandol najlepszy, na 2 czy może 3 żarówki ? może jakieś linki do fajnych żyrandoli.
  • Poziom 20  
    Moja sypialnia ma około 20 m². Na suficie coś podobnego na żarówki E14.
    Jakie zarowki do duzego pokoju.

Do tego 3 świetlówki energooszczędne (odpowiedniki 60W) i daje rade. Pokój mam dobrze oświetlony.
  • Specjalista elektryk
    sewi20 napisał:
    POtrzebuje rady jakie kupic dobre zarowki czy to LED czy tez energooszczedne zeby bylo ladne jasne swiatlo w calym pokoju.

Najlepiej to zobaczyć na żywca jak to będzie wyglądać przy pomocy symulacji.
    Jest taka symulacja odnośnie różnych pomieszczeń w domu na stronie:
    www.ledosram.pl
    Zakładka: Znajdź asortyment i Dobierz zamiennik.
    http://www.osram.com/_flash/light-a-home/lighthouse_popup.jsp?conf=com-en
  • Poziom 30  
    sewi20 napisał:
    Mam przy suficie plafon na 2 zarowki. Mam wlozone jakies 2 energooszczedne zarowki z malym gwintem E14 po 11W ktore nie daja rady dobrze oswietlic pokoju

A klasyczne żarówki i ściemniacz do płynnej regulacji?
  • Poziom 9  
    zdjąłem narazie te materiałowe osłony żarówek i jest dużo lepiej, ale w przyszłości zmienię żyrandol.