Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VERSA MCU nie widzi czujki

crowling 07 Feb 2014 14:13 1920 4
Optex
    crowling
    Level 9  
    Witam, posiadam Versę 5 + kontroler VERSA MCU i nie mogę dodać do niego jednej czujki bezprzewodowej Satel MPD 300. Dzwoniłem do firmy Satel ale nie byli w stanie pomóc. Kontroler jest bez problemu wykrywany przez centralę. Wszystko robię przez kabel do programowania DB9FC/RJ KPL. Wykonałem wszystko tak jak kazał Pan z Satela, na wyciągniętej baterii wprowadziłem nr S/N czujki do okna programowania MCU, wybrałem linie 6 ( bo pierwsze 5 to są czujki na kablu) wsadziłem baterię, czujka mrugała, następnie wcisnąłem przycisk sabotażowy na czujce i tak kilka krotnie ale nic. Przycisk Ok w oknie dodawania czujki bezprzewodowej jest na szaro, jedyne co mogę wcisnąć to zatrzymaj lub przerwij nie pamięta. Proszę o pomoc w tej sprawie.
  • Optex
  • Optex
    s6spn6
    Level 24  
    Reset centrali, usuniecie mcu i dodanie ponownie i zapisanie danych do centrali. Wyłącz później napięcie włącz, podłącz się z centrala i wtedy sprawdź.

Miałem to samo i po zrobienie co opisałem poszło.
    crunky
    Level 32  
    crowling wrote:
    Witam, posiadam Versę 5 + kontroler VERSA MCU i nie mogę dodać do niego jednej czujki bezprzewodowej Satel MPD 300. Dzwoniłem do firmy Satel ale nie byli w stanie pomóc. Kontroler jest bez problemu wykrywany przez centralę. Wszystko robię przez kabel do programowania DB9FC/RJ KPL. Wykonałem wszystko tak jak kazał Pan z Satela, na wyciągniętej baterii wprowadziłem nr S/N czujki do okna programowania MCU, wybrałem linie 6 ( bo pierwsze 5 to są czujki na kablu) wsadziłem baterię, czujka mrugała, następnie wcisnąłem przycisk sabotażowy na czujce i tak kilka krotnie ale nic. Przycisk Ok w oknie dodawania czujki bezprzewodowej jest na szaro, jedyne co mogę wcisnąć to zatrzymaj lub przerwij nie pamięta. Proszę o pomoc w tej sprawie.
    A inne czujki się programują?
    crowling
    Level 9  
    Jest tylko jedna bezprzewodowa, pozostałe są na kablu ciężko określić czy czujka działa poprawnie. Zastosuje metodę zresetowania centrali.