Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link W8980 Dual Band. Nie wyświetla się sieć 5GHz.

07 Lut 2014 15:25 2649 17
  • Poziom 14  
    Witam,

Dziś zakupiłem nowy Modem Router TP-Link W8980 z Dual Band. Wszystko poprawnie skonfigurowałem, ale nie wyświetla mi się sieć z 5GHz, tylko z 2.4GHz. W czym jest problem? Proszę o pomoc! Z góry dziękuje! :D
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Twoja karta obsługuje 5GHz??
  • Poziom 43  
    Posiadasz w komputerze/komputerach karty na 5GHz?
  • Switche POE
  • Poziom 14  
    VooVoo napisał:
    Twoja karta obsługuje 5GHz??

Posiadam TP-Link-WN721N. Faktycznie nie obsługuje. ;/ Możecie mi jakąś polecić do w/w Routera?
  • Poziom 14  
    CHACA napisał:
    TL-WDN3200

Ona podobno często traci połączenie i ma słaby zasięg.
  • Poziom 43  
    Tego nie wiem ponieważ nie miałem tej karty. Podobno- czego na 100% nie wiesz?
  • Poziom 14  
    CHACA napisał:
    Podobno- czego na 100% nie wiesz?

Tylko czytałem opinie, którzy z niej korzystali.
  • Moderator - Sieci, Internet
    TL-WDN3200 korzystam i nie narzekam. Bierz pod uwagę że pasmo 5GHz jest bardziej tłumione przez ściany i stropy niż 2,4GHz.
  • Poziom 14  
    jimasek napisał:
    Bierz pod uwagę że pasmo 5GHz jest bardziej tłumione przez ściany i stropy niż 2,4GHz

Czy jak będzie się musiał w sumie przedostać przez 2-3 ściany w odległości ok. 5-8 metrów od Routera, to będzie odczuwalna drastyczna zmiana zasięgu?
    Przy 5GHz może być to nawet niemożliwe. Wszystko zależy od tłumienia tych ścian.
  • Poziom 14  
    jimasek napisał:
    Przy 5GHz może być to nawet niemożliwe.

To znaczy, że nawet nic do mnie nie dojdzie? Innymi słowy pozostaje mi zakup transmitera sieciowego i postawić Router np. w moim pokoju?
    Saphir napisał:
    To znaczy, że nawet nic do mnie nie dojdzie?

Jest taka opcja, choć będzie to wiedział na 100% jak podłączysz urządzenia. Możliwości masz klika na zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej - Link
  • Poziom 14  
    jimasek napisał:
    Możliwości masz klika na zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej

Wpadło mi w oko: "Zastosowanie repeatera". Jednak przy "minusach" jest napisane, że "negatywny wpływ wzmacniacza na szybkość w sieci", tzn. że np. jak chcę coś wydrukować przez udostępnioną drukarkę to będę musiał dłużej czekać na wydrukowanie, oto chodzi? Czy chodzi o prędkość operatora?

"Montaż adapterów PLC"----> Czy mógłbym tutaj od razu podłączyć z gniazda telefonicznego do właśnie transmitera (nie przechodzące przez modem/router) i do gniazdka elektronicznego. W drugim pokoju natomiast bym wsadził transmiter do gniazdka elektrycznego i połączył z Modemem/Routerem. Da się tak? Z ciekawości pytam.
    Saphir napisał:
    Czy chodzi o prędkość operatora?

Nie zauważysz tego w tego typu transmisjach jak drukowanie. Obcina prędkość łącza internetowego ponieważ jedno radio musi odebrać i nadać sygnał.

Saphir napisał:
    Montaż adapterów PLC"----> Czy mógłbym tutaj od razu podłączyć z gniazda telefonicznego do właśnie transmitera (nie przechodzące przez modem/router) i do gniazdka elektronicznego. W drugim pokoju natomiast bym wsadził transmiter do gniazdka elektrycznego i połączył z Modemem/Routerem. Da się tak? Z ciekawości pytam.

Niestety możliwość ta dotyczy tylko sieci ethernet.
  • Poziom 14  
    jimasek napisał:
    Obcina prędkość łącza internetowego

Ile około?

jimasek napisał:
    Niestety możliwość ta dotyczy tylko sieci ethernet.

A jak bym na początku jeszcze dodał, żeby przez stary router to by dało rade?

Dwupasmowe- czyli sieć się dzieli na 2, innymi słowy na jednej sieci mam tyle samo (prędkość łącza internetowego) co na drugiej czy to też się dzieli?
  • Poziom 43  
    Transmitery PLC żeby spełniały swoją funkcje muszą być podpięte (nadajnik) do portu LAN modemu lub routera.
  • Poziom 14  
    jimasek napisał:
    Przy 5GHz może być to nawet niemożliwe. Wszystko zależy od tłumienia tych ścian.

Otóż, ostatnio zakupiłem sobie kartę sieciową z pasmem 5 GHz, a dokładnie TP-Link AC1200 T4U. W tej odległości jak podałem wcześniej mam teraz u siebie 5/5 krech, rzadko 4/5. Także jak widać, jestem mile zaskoczony. :)

Przepraszam, że odkopuję, ale dostałem Mail'a, abym opisał sposób rozwiązania.