Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi A8 3,7i 8cyl. - wtryskiwacze gazowe

marekfiesta 07 Feb 2014 18:12 1608 8
    marekfiesta
    Level 19  
    mam pytanie odnośnie instalacji sekwencyjnej elpigaz stella ,mam wypadanie zapłonów na gazie,obecnie są zamontowane wtryski stella 3ohm jakie moge dobrać wtryski do tej instalacji 2 ohm czy 3 ohm.zrobiłem ręcznie mape jet troszke lepiej ale i tak musze te wtryski wymienić.
    Markos85
    Level 18  
    Stella to to samo co valtek, czyli najtańszy wtrysk lpg. Skoro "zrobiłeś mape" to woskuję, że masz program, rozwiń listę wtryskiwaczy i wybierz co ci odpowiada. Osobiście odradzam wszelkie valtekopodobne elektrozawory (niesłusznie nazywane wtryskiwaczami). Jeżeli będzie taka możliwość wstaw przynajmniej hany czerwone.
    Markos85
    Level 18  
    Wedle znanych mi prawideł do 300km da radę hana czerwona, od ok 260km może być zielona, przy założeniu że silnik 8cyl.
    marekfiesta
    Level 19  
    w programie są tylko do zaznaczenia wtryski stella oraz elisa żadnych innych,tą korekcję zrobiłem dokładnie w korekcji procentowej(modyfikacji mieszanki) ponieważ na gazie mam wypadanie na 3,4 i7 cylindrze podniosłem procentowo dawkę i wypadanie znikło .Po tym sądzę że te wtryskiwacze już są wybite.
    Markos85
    Level 18  
    marekfiesta wrote:
    wtryskiwacze już są wybite
    znając jakość i trwałość tych valtekopodobnych wynalazków jestem pewien, że masz rację, ale dla pewności sprawdź świece. Do lpg zalecana przerwa między elektrodami powinna być nieco mniejsza niż dla benzyny, na pewno nie powinna być większa niż znamionowa.
    marekfiesta
    Level 19  
    nie narzekajcie na te valteki wiadomo nie są z górnej półki ale ja montuje je już około 5 lat i wielkich problemów z nimi nie mam a i te z górnej półki się psują a koszt wymiany nie jest najtańszy.Co do tych przerw na świecach to już gdzieś na forum czytałem.
    psooya
    Level 38  
    Współczuję tym którzy jeżdżą na tych valdemarach montowanych od 5 lat. To, że coś się psuje to inna sprawa niż to, że wtrysk dawkuje coraz więcej i każdy wyklepuje się inaczej więc dawkują jak chcą i rozwalają mapę PB. Osobiście odradzam, a jak ma być tanio to OMVL czy AC jest w podobnej cenie a różnica jest ogromna.
    marekfiesta
    Level 19  
    auto naprawione więc zamykam.