Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Doblo 1.9 JTD '04 - silniczek mechanizm wycieraczki tylnej

zxrx 07 Lut 2014 21:29 2568 8
  • #1 07 Lut 2014 21:29
    zxrx
    Poziom 6  

Witam. prosze o pomoc w zamontowaniu wycieraczki tylnej w doblo . stary silniczek mi sie zepsuł wiec kupilem używany na allegro-identyczny jak mój..
    po zamontowaniu mechanizmu i przykreceniu wycieraczki tak jak zawsze była ona pracuje w odwrotną strone od lewej w dół i rysuje karoserie na klapie ...co moze byc przyczyną?

0 8
  • #2 07 Lut 2014 23:07
    dabu
    Poziom 31  

Masz zapewne klapę podnoszoną do góry, a silnik kupiłeś od auta z parą drzwi z tyłu. Pozostaje jedynie wymiana Tobie na inny.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Lut 2014 10:19
    dabu
    Poziom 31  

Po tym numerze co ma silniczek na aukcji wychodzi mi że jest do drzwi skrzydłowych.

0
  • #5 08 Lut 2014 10:24
    zxrx
    Poziom 6  

czyli nie ma opcji zamontowania tego silniczka aby poprawnie pracował?

0
  • #6 08 Lut 2014 10:36
    dabu
    Poziom 31  

przetnij przewód czarny i zielony, te które wychodzą do silnika z elektroniki i zamień je miejscami.

0
  • #7 08 Lut 2014 10:39
    zxrx
    Poziom 6  

rozumiem że mam zamienić pin 1 z 2 na wtyczce?
    co to mi da i czy nic nie spale?

0
  • #8 08 Lut 2014 10:49
    dabu
    Poziom 31  

Tam gdzie zaznaczyłem przeciąć i zamienić Fiat Doblo 1.9 JTD '04 - silniczek mechanizm wycieraczki tylnej

0
  • #9 08 Lut 2014 13:20
    zxrx
    Poziom 6  

ide do roboty jak dostane sie do klapy i zamienie to dam znac jakie efekty:)

Dodano po 43 [minuty]:

zamieniłem te dwa druciki miejscami ale niestety wycieraczka nadal kreci sie w ta sama strone:/

Dodano po 12 [minuty]:

nawet gdybym spróbował ustawic wycieraczke w pozycje startowej pionowej i miała by pracowac od prawej do lewej tak jak teraz działa ten silniczek to coś trze i wycieraczka wyrysowała mi kołko w lakierze na klapie? tak jak by trzpień był za krótki czy co/? sam juz nie wiem,..

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

a więc tak jak kolega pisał silniczek pochodzi od wersji z dzwiami choc wygląda identycznie jak mój z wersji z klapą... chodzi odwrotnie nawet nie pomogła zamiana kabelków jak w poście powyżej. sprawe zakonczyłem tak ze zamontowałem wycieraczke w wersji pionowej i chodzi ona od prawej do lewej i aby nie tarła ona o lakier trzeba było wycieraczke troche podszlifowac od wewnetrznej strony szlifierką a tarła dlatego gdyz tak jak pisałem trzpień jest krótszy o jakies prawie 2 centymetry a i aby troche go wydłuzyć zlikwidowałem 3 podkładki od strony klapy . dziekuje za pomoc i zamykam temat:)

0