Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG SC4550 - Czy można wymienić silnik w odkurzaczu na mocniejszy o 200W?

Jbiz 07 Lut 2014 21:58 2127 2
  • #1 07 Lut 2014 21:58
    Jbiz
    Poziom 9  

Witam,

w związku z kompletną dezintegracją agregatu ssącego i łożysk w oryginalnym silniku o mocy 1800W jestem zmuszony do jego wymiany.

I tu pada następujące pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów:
    Czy do obecnego w odkurzaczu modułu regulacji obrotów mogę podłączyć mocniejszy silnik? (Z racji ceny wybór ogranicza się do produktów typowo chińskich, "oryginalny chiński" silnik do samsunga kosztuje 140+ zł)

Jeśli byłoby to możliwe chciałbym zwiększyć trochę siłę ssącą odkurzacza;)
    Do wyboru mam następujące moce silników:

-1400W
    -1800W
    -2000W
    -2400W

Czy takie zwiększenie mocy będzie bezpieczne dla modułu regulacji obrotów?
    Może ktoś już montował mocniejsze silniki i jest w stanie powiedzieć czy przyrost mocy o 200W przekłada się na lepsze ssanie?

0 2
  • #2 07 Lut 2014 23:10
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

To tylko moc pobierana z sieci, moc ssąca to inny parametr, niedługo unia zamierza ograniczyć tę moc (pobieraną) do 1600W, a potem do 900W :)

Reasumując nie ma sensu zwiększać tej mocy, choć elektronika zapewne to wytrzyma.

Ps. Co masz na myśli mówiąc "dezintegracja agregatu i łożysk". Z tego co kojarzę akurat samsungi mają jeszcze rozbieralne i naprawialne silniki.

0
  • #3 07 Lut 2014 23:47
    Jbiz
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź, czytałem o tym dziś, może warto zaopatrzyć się więc w jakiś kompetentny odkurzacz 2kW+ :)

Doszło do zmielenia łopatek turbinki na drobny mak + porwana, połamana i zmielona kierownica powietrza, została tylko zewnętrzna obudowa i te blachy do których przymocowane były łopatki turbiny. Łożyska wyły niemiłosiernie już od jakiegoś czasu, głośno, wręcz bardzo głośno. Generalnie odkurzacz lekkiego życia nie miał.
    Części, oprócz łożysk, nie znalazłem. W hurtowni powiedziano mi że do tych silników nie można dokupić kierownic czy turbinek luzem , tylko kompletne agregaty. Przy koszcie nowego chińskiego agregatu (50-90 zł) nie opłaca się naprawiać starego.

Ponieważ po drobnych przeróbkach obudowy silnika, można zastosować praktycznie każdy agregat pasujący z grubsza wymiarami to chciałem zwiększyć moc ssania.
    Samsung podaje moc ssania tego sprzętu równą 360W.

Moc ssania agregatu 2000W znaleziona w internecie na stronie producenta to 600W (moc maksymalna, jak trzeba wrzucę linka), jest to dość duża różnica. Nawet jeśli moc ciągła nie była by tak duża, to skłonny jestem to sprawdzić:) A do tego potrzebuje abyście stwierdzili z możliwie dużą dozą pewności, czy moduł regulacji obrotów wytrzyma, nie chcę się później mojej kobiecie tłumaczyć, że przez moje eksperymenty dopiero co naprawiony odkurzacz nie działa ;)

Jeśli będą jakieś wątpliwości co do tego to wkładam agregat 1800W.

0