Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40F5300 i przedłużacz podczerwieni

Dj_Stone 07 Lut 2014 22:27 17148 14
  • #1 07 Lut 2014 22:27
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Witam!
    Podłączyłem do tego telewizora dekoder CP HD5000, ustawiłem "końcówkę" przedłużacza przed dekoderem, skonfigurowałem pilot uniwersalny, wszystkie funkcje działają poza jedną...
    Razem z włączeniem TV uruchamiany jest również dekoder, ale przedłużacz nie wyłącza dekodera. Przed wyłączeniem TV muszę osobnym przyciskiem wyłączyć dekoder. Czy to jest standardowa sytuacja? Dlaczego telewizor wiedząc, że dekoder jest włączony (bo podaje sygnał na HDMI) nie wyśle sygnału OFF na przedłużacz?

0 14
  • #2 07 Lut 2014 22:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Dj_Stone napisał:
    ustawiłem "końcówkę" przedłużacza przed dekoderem

Gdybyśmy jeszcze wiedzieli co to dokładnie jest?.
    Dj_Stone napisał:
    Dlaczego telewizor wiedząc, że dekoder jest włączony (bo podaje sygnał na HDMI) nie wyśle sygnału OFF na przedłużacz?

Niby jak ma to zrobić, skoro dioda podczerwieni w tv, to tylko odbiornik!.

0
  • #3 07 Lut 2014 22:55
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Widzę, że nie jesteś zorientowany w temacie. Sam byłem zaskoczony, jak rozpakowałem TV. Wyjaśnię...
    W zestawie z telewizorem był taki oto przedłużacz: zdjęcie
    Podłączany do TV mini jack'iem, na "końcu" zapewne jest dioda, którą kierujemy w dekoder. W telewizorze konfigurujemy coś takiego jak "pilot uniwersalny" (wybiera się model urządzenia, które ma być obsługiwane), zapewne Samsung posiada bazę kodów różnych pilotów i wysyła odpowiednie sygnały na tę drugą diodę.
    Jeszcze raz przypomnę, wszystkie funkcje dekodera są wywoływane z pilota do TV, ale dlaczego telewizor nie wysyła sygnału OFF na przedłużacz, kiedy go wyłączam?

0
  • #4 07 Lut 2014 23:12
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 07 Lut 2014 23:20
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Przecież napisałem, że wszystkie funkcje dekodera są obsługiwane z pilota! Jeśli włączam TV, to i dekoder się sam włącza, a raczej telewizor go włącza! Czyli zna i wysyła sygnał naciśnięcia polsatowego czerwonego guzika. Nie wiem jak mam to inaczej opisać...
    Pytanie raczej do użytkowników tego telewizora, bo "znawcy" nie wiedzą o czym piszą.

0
  • #6 07 Lut 2014 23:33
    Grzegorz740
    Poziom 30  

Może ten "przedłużacz" nie do tego służy o czym napisałeś.

Co pisze w instrukcji do telewizora na temat tego "przedłużacza". Może w tym urządzeniu jest dioda odbiorcza a nie nadawcza i przez to nie wyłącza dekodera.

1
  • #7 08 Lut 2014 00:03
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Żeby aż trzech ludzi nie zrozumiało takiej prostej rzeczy? Telewizor poprzez tą przystawkę wysyła sygnały do dekodera jakie oryginalnie nadaje dedykowany pilot do dekodera. Telewizorem steruje się dedykowanym pilotem do tego telewizora a z niego i za jego pośrednictwem steruje się dekoderem. Tak trudno zrozumieć?

Dodano po 1 [minuty]:

I to autorowi działa! Co wyraźnie zaznaczył, sterowanie dekoderem odbywa się poprawnie, POZA możliwością wyłączenia dekodera.

Dodano po 2 [minuty]:

Dj_Stone napisał:
    Pytanie raczej do użytkowników tego telewizora, bo "znawcy" nie wiedzą o czym piszą.

Jak widać...

1
  • #8 08 Lut 2014 00:04
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Ciężko to idzie...
    Po raz kolejny napiszę, że dokładnie wszystkie funkcje pilota do dekodera obsługuję jednym pilotem do TV: przełączam kanały, uruchamiam menu, sprawdzam info o programie, przeglądam EPG. Na pilocie do Samsunga są dwa czerwone przyciski: TV i STB. Jak się można domyślić, przyciskiem STB włączam i wyłączam dekoder, czyli kod klawisza jest poprawny! Jeśli wszystko jest wyłączone i nacisnę TV, to i dekoder się włączy, ale jeśli nacisnę ponownie TV, to telewizor zgaśnie, a dekoder już nie i o to cały czas chodzi. Czyżby o jednej małej funkcji Samsung zapomniał?

0
  • #9 08 Lut 2014 00:11
    Grzegorz740
    Poziom 30  

Atreyu Makiavel napisał:
    Żeby aż trzech ludzi nie zrozumiało takiej prostej rzeczy? Telewizor poprzez tą przystawkę wysyła sygnały do dekodera jakie oryginalnie nadaje dedykowany pilot do dekodera. Telewizorem steruje się dedykowanym pilotem do tego telewizora a z niego i za jego pośrednictwem steruje się dekoderem. Tak trudno zrozumieć?

Dodano po 1 [minuty]:

I to autorowi działa! Co wyraźnie zaznaczył, sterowanie dekoderem odbywa się poprawnie, POZA możliwością wyłączenia dekodera.

Dodano po 2 [minuty]:

Dj_Stone napisał:

Jak widać...

Skoro wiesz o co chodzi to wytłumacz autorowi dlaczego nie da się wyłączyć dekodera? A nie pisz czy trudno zrozumieć co autorowi działa i jak się steruje dekoderem.

Może po prostu nie ma możliwości wyłączenia dekodera poprzez tą przedłużkę.

Dodano po 2 [minuty]:

Dj_Stone napisał:
    Ciężko to idzie...
    Po raz kolejny napiszę, że dokładnie wszystkie funkcje pilota do dekodera obsługuję jednym pilotem do TV: przełączam kanały, uruchamiam menu, sprawdzam info o programie, przeglądam EPG. Na pilocie do Samsunga są dwa czerwone przyciski: TV i STB. Jak się można domyślić, przyciskiem STB włączam i wyłączam dekoder, czyli kod klawisza jest poprawny! Jeśli wszystko jest wyłączone i nacisnę TV, to i dekoder się włączy, ale jeśli nacisnę ponownie TV, to telewizor zgaśnie, a dekoder już nie i o to cały czas chodzi. Czyżby o jednej małej funkcji Samsung zapomniał?

Może tak ma działać. Co pisze w instrukcji jaką producent telewizora dostarczył? Może trzeba coś w TV skonfigurować?

0
  • #10 08 Lut 2014 00:11
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Jest taka możliwość, bo robię to czerwonym przyciskiem STB! Ale ja chcę wyłączyć wszystko za jednym razem poprzez naciśnięcie przycisku TV.

0
  • #11 08 Lut 2014 00:55
    inot
    Poziom 21  

Nie wiem czy ten model telewizora ma taką funkcję "synchronicznie wyłączyć".
    Telewizory typu F6xxx umożliwiają takie ustawienie.

0
  • #12 08 Lut 2014 07:38
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Dodam po cichu, że ze dwa razy udało mi się wyłączyć wszystko jednym przyciskiem, nie wiem, czy to był jakiś "bug" :D Ale obecnie wyłączam najpierw dekoder, potem telewizor. Jeśli włączam telewizor, a dekoder był wcześniej uruchomiony, to scenariusz jest do przewidzenia: TV bez opamiętania wysyła na przedłużacz sygnał czerwonego guzika :)
    Popytam może samego Samsunga, może mi ktoś jednoznacznie powie, że takiej funkcji w tym modelu nie ma. Tak czy siak, świetne to rozwiązanie z tym ir extenderem i to w zestawie z telewizorem. Taka podróba Anynet+ :)

-1
  • #13 08 Lut 2014 19:37
    Dj_Stone
    Poziom 12  

No i się wyjaśniło :)
    Opcja "Wył. zsynchr. zasil." była ustawiona i jako urządzenie STB był rozpoznany i wybrany dekoder CP, dlatego nie dawało mi to spokoju, że nie działało to do końca dobrze. Wyłączyłem ww. opcję, zrestartowałem TV i ponownie ją ustawiłem.
    Teraz działa elegancko! Jeden przycisk włącza i wyłącza dekoder oraz telewizor.
    Wygląda na to, że niektóre domyślne ustawienia nie są jakby aktywne i trzeba je "wbić" na nowo. Ciekawe jak dobrze Samsung zna swoje produkty, poczekam na ich odpowiedź :D

2
  • #14 08 Lut 2014 19:53
    Grzegorz740
    Poziom 30  

W instrukcji od telewizora nic nie było napisane jak ustawić opcję wyłączającą jednocześnie dekoder i telewizor za pomocą przedłużacza? Za bardzo nie chce mi się w to wierzyć.
    Bo skoro jest dołączony przedłużacz podczerwieni do telewizora to na pewno jest coś napisane w instrukcji jak go używać i jak go ustawić aby działał.

Wydaje mi się ,że Samsung zna swoje produkty i wie co sprzedaje.

0