Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Simens SF24230/02 - Pobiera wodę i stop

lematgl 08 Lut 2014 05:38 4137 2
  • #1 08 Lut 2014 05:38
    lematgl
    Poziom 9  

Poszukuję instrukcji obsługi do tej zmywarki lub proszę o opisanie co oznaczają symbole na panelu sterującym (załączam zdjęcie)
    Zmywarka Simens SF24230/02 - Pobiera wodę i stop
    Problem jest następujący przez jakiś czas zmywarka używania została odłączona i stała (nie wiem jak długo bo nie jest moja tylko znajomej), po ponownym podłączeniu nabiera wodę i staje jest cisza w necie znalazłem opis by wykonać RESET i skutek tego był taki, że wypompowała starą wodę nabrała nową i dalej cisza nic.
    Czy w opisie E-Nr: /02 sugeruje to rok produkcji czy też całkiem coś innego?
    Proszę o Pomoc i bardzo dziękuję za zainteresowanie

1 2
  • Pomocny post
    #2 10 Lut 2014 10:46
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Kontrolki świecące po prawej stronie oznaczają brak nabłyszczacza i soli. Jeśli zmywarka dłuższy czas była użytkowana bez soli, a później dłuższy czas stała nie używana to może być problem ze złożem jonowymiennym.

1
  • #3 18 Lut 2014 21:57
    lematgl
    Poziom 9  

Zmywarkę musiałem rozebrać na pierwszy raz było to trochę trudne, ale dzięki uporowi dopiąłem swego i rozebrałem ją na czynniki pierwsze, przy okazji sprawdziłem wszystkie dopływy i odpływy wody były czyste i nie wymagały większego czyszczenia tylko sama kosmetyka. Pierwszą i najważniejszą usterką jaką znalazłem był zablokowany silnik pompy głównej, po odblokowaniu wszystko zaczęło działać lecz grzanie nie wystartowało czytając inne posty sprawdziłem podgrzewacz, włącznik ciśnieniowy oraz termostat gdy zwarłem na kostce pod programatorem przewody(jeden idzie od włącznika głównego, drugi biegnie do termostatu na podgrzewaczu) zamykając tym samym obwód przekaźnika grzałka podgrzała wodę, następnie odlutowałem przekaźnik i jest sprawny. Czy jest może jeszcze jakiś czujnik który może blokować włączenie grzałki, czy może problem leży po stronie programatora i jeszcze jedno pytanie jak można go sprawdzić, przeglądając ścieżki od cewki przekaźnika z jednej strony podłączony jest do triaka lub tranzystora SMD nie mogę odczytać kodu bo jest zamazany z drugiej strony przez taśmę połączony z drugą płytką do układu ULN2004.

Stefciu_B napisał:
    Kontrolki świecące po prawej stronie oznaczają brak nabłyszczacza i soli. Jeśli zmywarka dłuższy czas była użytkowana bez soli, a później dłuższy czas stała nie używana to może być problem ze złożem jonowymiennym.

Zdjęcie wykonałem podczas pierwszych prób uruchomienia teraz gdy pracuje nie zwracałem uwagi na kontrolki byłem skupiony na problemie z podgrzewaniem.
    Ten możliwy problem ze złożem czy jest to bardzo poważna sprawa i z czym może się to wiązać.

0