Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary router, nowy laptop, Internet

Marix 08 Lut 2014 10:54 1056 0
  • #1 08 Lut 2014 10:54
    Marix
    Poziom 13  

Witam,

Moja sieć w domu od lat opiera się na modemie szerokopasmowym Dialogu (z telewizją), do którego jest podłączony już nie młody router Asmax BR604, który to z kolei zaopatruje w Internet mój komputer PC, oraz drugi komputer - laptop.

Problem w tym, że laptop niedawno został wymieniony na nowy - Lenovo B5400, z Windows 8 i od pierwszego podłączenia internetu (Router-laptop) są problemy.
    Laptop ma zainstalowe Mc Affe Internet Security dostarczone przez producenta, jest włączona ochrona sieci (zapora).

Nie zmieniałem żadnych domyślnych ustawień połączenia ethernet, są pozaznaczane domyślne protokoły 4 i 6, automatyczne uzyskiwanie IP itd.
    Generalnie prawie zawsze ikonka połączenia przyodziana jest żółtym wykrzynikiem, a Internet raz jest raz nie ma, jeśli już jest to pomimo żółtej ikonki działa szybko i sprawnie.

Zdarzało się, że pomagało wyjęcie na chwilę przewodu z laptopa i włożenie ponowne, lub przełożenie wtyczki w routerze do innego gniazda.
    Czasem to nie pomaga i trzeba wyłączyć i włączyć router, albo przy okazji wyłączyć też modem z Dialogu.

Generalnie jeśli Internet w laptopie już się pojawi, to zazwyczaj jest tak długo, aż się nie zamknie ekranu laptopa (wstrzymanie). Po wznowieniu pracy, najczęściej Internetu nie ma i trzeba wykonać powyższe zabiegi, choć czasem wystarczy nie robić nic i poczekać kilka minut .

Komputer PC z windowsem XP podłączony do tego samego routera nie ma żadnych problemów z internetem

Do tej pory podjąłem działania polegające na zmianie ustawień karty sieciowej, oraz schematu oszczędzania energii, tak aby owa karta nie była wyłączana, jednak nie dało to żadnego efektu.

Według menadżera urządzeń sterownik karty sieciowej jest aktualny (ale z początku 2013)

Proszę o rady czego jeszcze spróbować.

edit: Takich problemów jest opisanych w Internecie sporo, np
    http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=44408&fid=27

0 0