Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kody usterek Vectra 2.0 dth. Wywołanie kodów.

01 Kwi 2005 23:45 5068 18
  • Poziom 10  
    mam problem nie wiem gdzie znalesc kody usterek i jak je wywołać w vectrze 2.0 dth
  • Poziom 11  
    mosisz podac rok produkcji auta i kod silnika
  • Poziom 10  
    opel vectra diesel 98 rok numer silnika x20dth17..........
  • Spec od samochodów
    Napisz jaki problem z Vectra to pomozemy.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    a wiec podczas szybkiego przyszpieszania 4 lub5 bieg zapala sie zolłta kontrolka silnika i auto traci moc , wtedy trzeba zgasić silnik odczekać pare sekund i auto jedzie normalnie az do czasu nastepnego "gazowania"
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Sprawdz podcisnienia zobacz czy po uruchomieniu silownik wyciaga dzwignie przy turbinie(jezeli wyciaga to podcisnienia raczej sa OK).Zostaje przeplywomierz(podczas jazdy po przekroczeniu ok.110km zapala sie kontrolka)Podstaw drugi ale pewny!!!!!!
  • Poziom 10  
    SORKA ale jeszcze zapomniałem dodać ze gdy załaczy sie ''awaria" to słychać buczenie elektro-zaworu podciśnienia od turbiny
  • Spec od samochodów
    Buczenia raczej nie slyszalem ale moze nie zwocilem uwagi.
  • Poziom 11  
    Kody usterek znajdziesz w necie na bank bo kiedyś szukałem do mojej astry i tez widziałem. Podłaczenie tez znajdziesz wystarczy zewrzec dwa piny w złączu diagnostycznym i włączyc zapłon a potem policzyc impulsy oznaczające kod. Ale jak ci sie swieci kontrolka a [potem mozesz zapalic i jechac dalej to może silnik ci sie grzeje sprawdz poziom płynów. W dieslu tyle ze w mercedesie tez tak kiedys było tyle ze nie mrygała kontrolka bo tam jeszce takich cudów nie było, powodem był zły olej silnikowy który nie trzymał ciśnienia. Powód banalny ale jednak. Sprawdz pozatym filtr powietrza, zobacz wtryskiwacze
  • Poziom 10  
    no i pomogło to był jednak uszkodzony przepływomierz moze ktoś ma do sprzedania takie cos??
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Radze szukac tylko nowego !!!!!!!!!!!!
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    cześć. W dieslu nie mozna wywołać kodu usterki przez zwarcie pinów tylko i wyłacznie TECH2 serwis Opla lub warsztat posiadajacy takie urzadzenie. Jak mozesz to wymień tylko sam czujnik przepływomierza. za kpl przepływomierz w Oplu 948 zł za sam czujnik (Opel uważa że nie wymienny) zapłacisz około 350 zł nowy musisz spisać numer z czujnika nie z obudowy przepywomierza.
    najprawdopodobniej przepływomierz ma numer Bosch 0281002180 a czujnik F00C2G2030 też Bosch. Kupuj tylko nowy.
    jak bedę mógł pomóc to fotosw2wp.pl
  • Poziom 11  
    Ja mówisz ze w dieslu nie wywoałsz kodów usterek to sie mylisz. Albo zwierałes złe piny albo coś pokręciłeś.
  • Poziom 11  
    Bardzo proszę sprawdx dokładnie w dieslach nie ma samodziagnozy i kody można tylko odczytac TECH-em na potwierdzenie tego poczytaj sobie na stronie
    http://forum.vectraklub.pl/viewtopic.php?t=6788&highlight=wywo%B3anie+kod%F3w
    Widzisz ja mam akurat vectre z dieslem i to co piszę to sa wiadomosci sprawdzone na własnej skórze. natomiast w bezzynie 5i6 pin należy połączyc właczyc zapłao i liczyc błyski lub kupic sobie na allego takie urzadzonko ale TYLKO do benzyny bo diesel jak pisałem nie ma samodiagnozy.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    podaj mi na priva nr przeplywki to cus zalatwie nowego przystepnie
  • Poziom 18  
    Ostatno załatwiałem gosciowi taką przepływke Boscha za 279zł (nowa w opakowaniu). A zapytam skąd wiesz ze to napewno przepływka. Z przepływka to jest roznie , lepiej pożyczyć od kogoś i sprawdzić. A jak nie to dokładny pomiar oscyloskopem.

Dodano po 4 [minuty]:

A jeszcze jedno totalne uszkodzenie (brak sygnału lub sygnał stały)przepływki generuje błąd w sterowniku. Jeśli przepływka tylko oszukuje to w sterowniku możesz nie mieć zadnych błędów lub błedy posrednie wynikajace z błędnego działania przepływki.
  • Poziom 10  
    Porzyczyłem od znajomego z warsztatu no i sie poprawiło ,ale juz kupiłem swój nowy na allegro