Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC LT-40HG45E LED podłącze audio do ampiltunera

filemon1976 08 Lut 2014 14:08 2604 17
  • #1 08 Lut 2014 14:08
    filemon1976
    Poziom 9  

Witam,
    zakupiłem nowy TV(jak w temacie) wcześniej miałem plazmę samsunga i do scart miałem podpięty kabel z którego odbierałem sygnał audio na wieży (2xcinch)
    w nowym tv doczytałem że taka "funkcja" nie jest obsługiwana wiec nie mam sygnału audio za to posiadam wyjście opisane jako spdif out (zał) czyli digitalne audio (w dużym skrócie jak rozumiem) moje pytanie brzmi czy istnieje przejściówka, adapter, który zamieni mi digital audio na analog audio i czy ktoś wie gdzie zakupić?
    z góry dzięki za pomoc
    na zdj. zaznaczyłem wyjście z tel. choć wtajemniczeni zapewne wiedzą co i jak.
    JVC LT-40HG45E LED podłącze audio do ampiltunera

0 17
  • #2 08 Lut 2014 14:36
    PPK
    Poziom 26  

Chyba lepszy (tańszy) będzie konwerter z HDMI na analog http://sklepwideo.pl/konwerter_hdmi-analog-komponent_cv0053
    No tu, - CENA - http://sklep.rms.pl/lindy-70467-konwerter-cyf...-sluchawkowym-spdif-toslink-coaxial-1-x-3-5mm
    http://sklep.rms.pl/konwerter-cyfrowo-analogowy-dac-spdif-toslink-coaxial-2xrca-lindy-70408
    A tu, prace ręczne - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic236185.html

W niecie (i na elektrodzie) jest tego trochę, wystarczy poszukać.
    Inna sprawa, to jakość przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy. Oczywiście można pokombinować z PC wyposażonym w HDMI z dźwiękiem oraz wyjściem słuchawkowym analog.

0
  • #3 08 Lut 2014 14:53
    Polon_us
    Poziom 41  

Konwerter cyfrowo-analogowy jest tu najlepszym rozwiązaniem. Choć nie widze potrzeby użycia tak drogiego, jak w wpisie kolegi PPK. Prosze zobaczyć ten konwerter -> Link

Do tego konwertera potrzebny będzie pojedynczy kabel CINCH + podwójny kabel CINCH.

Czuję się w obowiązku dodać, że w zasadzie tego wszystkiego można uniknąć korzystając z gniazda słuchawkowego telewizora, o ile takowe posiada. Wystarczy zwykły kabelek minijack stereo -> 2 x Cinch. Ale osobiście nie przepadam za tego rodzaju połączeniem. Choć jest całkowicie poprawne.

0
  • #4 08 Lut 2014 15:07
    filemon1976
    Poziom 9  

No o to mi chodzi zakup małego pudełka i z głowy mini jack nie wchodzi w rachubę bo odłącza głośniki telewizora a nie zawsze jest podłącze przez wieżę potrzebne PPK dzięki za schemat lecz jednak niech robią to osoby z doświadczeniem bo mnie mogła by wyjść bomba czy cuś hii
    dziękuje wszystkim za pomoc

0
  • #5 08 Lut 2014 23:07
    PPK
    Poziom 26  

Polon_us napisał:
    Konwerter cyfrowo-analogowy jest tu najlepszym rozwiązaniem. Choć nie widze potrzeby użycia tak drogiego, jak w wpisie kolegi PPK. Prosze zobaczyć ten konwerter -> Link

Do tego konwertera potrzebny będzie pojedynczy kabel CINCH + podwójny kabel CINCH.

Czuję się w obowiązku dodać, że w zasadzie tego wszystkiego można uniknąć korzystając z gniazda słuchawkowego telewizora, o ile takowe posiada. Wystarczy zwykły kabelek minijack stereo -> 2 x Cinch. Ale osobiście nie przepadam za tego rodzaju połączeniem. Choć jest całkowicie poprawne.

Cytat z opisu tego taniego konwertera : ...."Konwerter cyfrowego sygnału audio ze źródła koncentrycznego lub optycznego na analogowy sygnał audio(R/L)"..... Co do ceny, zgoda, ale obawiam się, że sprzęt tani nie znaczy dobry.

0
  • #6 09 Lut 2014 03:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

PPK napisał:
    Cytat z opisu tego taniego konwertera : ...."Konwerter cyfrowego sygnału audio ze źródła koncentrycznego lub optycznego na analogowy sygnał audio(R/L)"..... Co do ceny, zgoda, ale obawiam się, że sprzęt tani nie znaczy dobry.

Zawsze można zakupić droższy, np. FiiO D3, cena około 150 zl, zbiera bardzo pochlebne opinie!.

0
  • #7 10 Lut 2014 07:24
    filemon1976
    Poziom 9  

PPK ale właśnie o audio mi się rozchodzi nic więcej, nie rozumiem twojej uwagi :cry:

0
  • #8 11 Lut 2014 15:43
    PPK
    Poziom 26  

....ze źródła koncentrycznego lub optycznego..... a u ciebie źródło to HDMI lub SPD/F. NIBY SPDiF JEST koncentryczny ale.... co znaczy koncentryczny :)
    Próbowałeś mimo wszystko domacać na SCART czy tam nie ma audio out L i R czyli pin 1 i 3 . Słowo pisane nie zawsze znaczy - prawda.

0
  • #9 11 Lut 2014 15:57
    Polon_us
    Poziom 41  

PPK napisał:
    ..co znaczy koncentryczny

Sądzę, że mowa tu o wyjściu cyfrowym typu coaxial (lub koaksjalne?) popularnie nazywane sygnałem cyfrowym elektrycznym :) Ma ono postać gniazda CINCH :)

Tak jak na zdjęciu TV kolegi Filemona.

0
  • #11 13 Lut 2014 22:15
    filemon1976
    Poziom 9  

scart był podłączony w starym TV jak pisałem na początku wątku lecz nowy nie obsługuje takiej"zaawansowanej" funkcji i tyle
    SPDiF jest w formie popularnego cincha
    poszukuje w różnych sklepach tego konwertera ale lipa ceny powyżej150zł może ktoś spotkał taniej
    link kolegi PPK http://sklepwideo.pl/konwerter_hdmi-analog-komponent_cv0053 pokazuje kabel HDMI lecz nie widzę zasilacza do całości i nie orientuje się jak to działa choć cena też ciut zaporowa;-) sory nie doczytałem ma zasilanie z HDMI

0
  • #12 13 Lut 2014 22:18
    grubs
    Poziom 32  

Przecież już w 3 poście dostałeś link do konwertera za 69 zł. Taniej nie będzie.

0
  • #13 14 Lut 2014 07:34
    filemon1976
    Poziom 9  

a próbowałeś tam coś kupić? ja nie umiem, nie widzę żadnych odnośników do zakupu?!?!

0
  • #14 14 Lut 2014 07:48
    grubs
    Poziom 32  

To może to ci spasuje.
    Link
    ogólnie tu bym szukał u jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy.

0
  • #15 14 Lut 2014 21:53
    PPK
    Poziom 26  

Przecież to konwerter światłowodowy ???? On ma SPD/F koncentryk.

0
  • #16 14 Lut 2014 22:25
    grubs
    Poziom 32  

PPK napisał:
    Przecież to konwerter światłowodowy ???? On ma SPD/F koncentryk.

Co to jest konwerter światłowodowy? To pytanie czy stwierdzenie.
    To jest konwerter sygnału cyfrowego na analogowy z wejściem spdif coaxial czyli takim jak ma kolega wyjście w TV oraz wyjściem optical.

0
  • #17 14 Lut 2014 23:57
    PPK
    Poziom 26  

Ups ! Sorki fakt, ma DWA wejścia. ...
    Złącze konwerter sygnału cyfrowego na analogowy.
    Wejście optyczne i coaxialne, wyjście 2xcinch ( 2xRCA )
    Sam tytuł nieco mylący....

0
  • #18 21 Mar 2014 19:27
    filemon1976
    Poziom 9  

działa! dzięki za pomoc zamykam temet

0