Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aktywacja windows 7 czy pojdzie

08 Feb 2014 14:26 2100 16
  • Level 9  
    Cześć mam komputer na którym mam zainstalowany win xp , ale zastanawiam się czy win 7 by nie poszedł .
    Windows xp z dodatkiem sp 3
    Procesor : Intel Core 2 duo e4600 2,4GHz
    Ram : 2,5Gb
    Karta Graficzna : Asus Nvidia 9600gso 384mb 192 bit
    dyski : C:/ wolne 11,7/19,5 dysk D:/ wolne 9,12/17,7
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 33  
    Słaby proc, mało RAm. Windows 7 pójdzie, ale szału nie będzie.
  • Level 1  
    Postawisz ale jak kolega up szału nie będzie włączysz do tego mozille albo jakąś gre i zużycie ramu będzie 100% i procka wsumie też więc gra niewarta świeczki minimalnie do win 7 polecam 4g ramu xp widzi do 3 więc niema sensu na słabej maszynie stawianie 7
  • Level 8  
    Mi płynnie chodzi na:
    Procek: Intel Core 2 Duo 3.0GHz
    Ram: 2GB 800Mhz

Co do dysku windows 7 potrzebuje bez SP1 ok. 9GB + aktualizacje to z 3GB :)
    Gdybyś miał AMD to byś miał przerąbane ale procek Intela da rade ;)

Wyłaczysz zbędne usługi np fax i bedziesz miał troche ramu jeszcze w zapasie :)
  • Level 20  
    Mazur369 wrote:
    Gdybyś miał AMD to byś miał przerąbane

Hmmm... Mógłby to kolega rozwinąć?
  • Level 37  
    ValValiantThor wrote:
    Słaby proc, mało RAm. Windows 7 pójdzie, ale szału nie będzie.
    Axer92 wrote:
    Postawisz ale jak kolega up szału nie będzie włączysz do tego mozille albo jakąś gre i zużycie ramu będzie 100% i procka wsumie też więc gra niewarta świeczki minimalnie do win 7 polecam 4g ramu xp widzi do 3 więc niema sensu na słabej maszynie stawianie 7

Co wy piszecie?! Przecież to kompletne bzdury!

Ostatnio postawiłem Win 7 na 1 rdzeniowym CPU (Pentium 4 2,8GHz) i 512MB ram i co? Wszystko działało bardzo dobrze.
    Chociaż w sumie nie ma się co dziwić, bo minimalne wymagania systemowe Windowsa 7 to:
    Code:

Procesor 1 GHz lub szybszy, 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)

1 GB (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa) pamięci RAM

16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa) wolnego miejsca na dysku twardym

Urządzenie graficzne DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym

Niby w tych minimalnych jest 1GB a mi na tym 512MB zostawało koło 240MB :) Dało się spokojnie włączyć przeglądarkę i mieć otwarte ze 2-3 karty :)

Windows 7 będzie elegancko śmigał na komputerze autora tematu :)
  • Level 33  
    Bzdury to Ty piszesz. Miałem Windows 7 na e4400 wykręcony na 4GHz i 2 GB RAM. I chodził po prostu kiepsko.

To co Ty podajesz to minimalne wymagania, że system po prostu ruszy.
    Jak Ci pasuję komfort pracy na tym sprzęcie co napisałeś to sobie tak pracuj. Ale nie mów mi, że jest to komfortowa praca. Chyba tylko do przeglądania internetu i to niewielu kart. A te bajki, że miałeś 512 MB RAM i chodziło to bardzo dobrze zostaw dla siebie. Chyba tylko patrzyłeś na pulpit. Nie zgadzam się z twoją opinią. Pozdro.
  • Level 34  
    Na komfort użytkowania przypadają również prędkości RAMu i dysku, przepustowości szyn. Porównywać po samych gigahercach procesora i megabajtach RAMu to mało miarodajne.
  • Level 33  
    Ok, ale porównywanie szyn i prędkości ramu przy 1GHz procesorze i 512 RAM to już przesada. Już nie wspomnę o tak starej architekturze. Więc nietrafiona uwaga.
  • Level 42  
    Panowie, spokojnie. Pytanie autora tematu było:

andrzej27107 wrote:
    Aktywacja windows 7 czy pójdzie ?

Zatem jeżeli system będzie legalny to aktywacja jak najbardziej "pójdzie"

Pomijając kwestię czysto techniczną Windows 7 "jako tako" będzie działał bez problemów na tej konfiguracji.

Z codziennych obserwacji zgodzę się z opinią młody14, gdyż sam niejednokrotnie stawiałem W7 na słabszych komputerach i system w miarę responsywnie pracował. Także poniekąd zgodzę się ze zdaniem ValValiantThor gdyż o pełnym komforcie pracy nie ma co marzyć.
    Oczywiście jest wiele innych czynników poza pamięcią, procesorem - chociażby prędkość dysku twardego itp.

Osobiście temat uważam za wyczerpany.
  • Level 38  
    Intel Core 2 duo e4600 2,4GHz To jest słaby procesor dla windows 7:| ??

Cieekawe.
  • Level 42  
    kwantor wrote:
    Intel Core 2 duo e4600 2,4GHz To jest słaby procesor dla windows 7:| ??

Ehh..

Natomiast E4500 + 2GB Ram na Win 8.1 działa bardzo szybko / responsywnie i stabilnie.
    Aktywacja windows 7 czy pojdzie
    Więc dlaczego konfiguracja autora ma nie 'pociągnąć' W7 ? Skoro na gorszych instalowałem i nie ma większego problemu.
  • Level 20  
    wotik wrote:
    Mazur369 napisał:
    Gdybyś miał AMD to byś miał przerąbane

Hmmm... Mógłby to kolega rozwinąć?

Tak myślałem, kolejna "teoria" niepoparta faktami...
  • Level 1  
  • Level 34  
    Autor tematu zdaje się być nieporuszony. Wszakże nie skrytykował żadnej wypowiedzi, ani też nie pochwalił...
  • Level 21  
    Autor tematu nie tylko nie skrytykował żadnej wypowiedzi ale także chyba nawet tu nie zagląda, ja proponuję koledze zainstalowanie systemu i przetestowanie, system powinien działać bez problemu tylko jak nie będzie zawalony zbędnymi plikami.

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Dziękuję za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam, sprawdzę ten Win 7 czy to pójdzie. :)