Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pieca C.O. Elster Lu - Jak zwiększyć zakres temperatur .

08 Lut 2014 14:46 2589 1
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów .

Mam nowy piec 25 kw na ekogroszek ,dom około 240 m2 do ogrzania wszędzie okna plastikowe ,grube ściany w środku pianka poliuretanowa na około 10 cm grubości .
    Piec ustawiony na 50 stopni w pokojach średnio temperatura to 23 stopnie .
    Z piecem dostarczony był sterownik Elster Luksus RT gdzie niestety nie ma wielkiej potencji ingerencji w nastawienia, tryb instalatora opanowany .
    Teraz przejdę do opisu mojego problemu , mianowicie piec nastawiony jest na 50 stopni , palenisko ma ładny kopczyk, groszek dobrej jakości, spalanie prawidłowe nie skleja ekogroszku , zostaje się pyłek oczywiście niedopalone grudki węgla czasem spadną do popielnika .Walczyłem z tymi ustawieniami chyba 3 dni .
    Piec załącza się gdy ma 49 stopni i tak mieli temperatura spadnie mu jeszcze do 48 mieli nadal, jak już ruszy to dość szybko temperatura wzrasta, to zrozumiałe bo musi "rozbujać" żar następnie gdy osiągnie temperaturę 51 stopni piec się wyłącza i przechodzi w tryb nadzoru ,mija około 7-8 minut po czym piec "zbił" temperaturę do 49 stopni i następuje ponowny cykl . Podczas cyklu piec załącza ślimak średnio od 11 do 13 razy gdzie każdy obrót ślimaka ustawiony jest na 10 sekund .
    Zrobiłem test temperatura załączania tak jak na początku 49 stopni natomiast jak piec ruszył dałem mu temperaturę 56 stopni i na niej piec się wyłączył i zrobił tylko 17 podań ślimaka a temperatura do 49 stopni schodziła na piecu przez 23 minuty .
    W instrukcji tego sterownika wyczytałem że dokupując czujnik cwu mogę zadać mu np aby podgrzewał temperaturę do 10 stopni wyższą niż zadana czyli chciałbym aby piec załączał się przy 49 a skończył podgrzewać nie przy 51 lecz np przy 56 stopniach .

Mam jeden czujnik od starego sterownika od starego pieca , czy jest możliwość podłączenia go w ten sposób aby mieć zakres regulacji o te 10 stopni to jest 49-60 a nie tylko 2 stopni 49 - 51 .

Poniżej załączam instrukcje tego sterownika .
  • Poziom 10  
    Przepraszam za czeski błąd chodzi o sterownik Elster Luksus RT